confessions
  1. toplam entry 60
  2. takipçi 3
  3. puan 418

odtü

amerika'nın desteği ile kurulan bu üniversitenin yapısının "rusya'ya doğrultulan bir tabanca şeklinde" olduğu iddia edilir.hakikaten yüksek bir yerden bakarsanız iddiaya hak verebilirsiniz.

enteresan bir bilgi,paylaşayım dedim.

adalet yürüyüşü

ankaradan istanbula "adalet yürüyüşü" demek? kitlelerle beraber,isyankarane bir tavırla,olabildiğine provakasyona açık bir zeminde ve zamanda,"böyle bir şey olabilir mi ya" lardan kısa bir süre sonra,mimli bir kişinin tutuklanmasının ardından. kk muhalefet perdesini yükseltiyor mu,yükseltmeye mi çalışıyor,yoksa birileri yükselt mi diyor da böyle bir anda yürüyüş kararları,sertleşen söylemler vs. ile karşılaşıyoruz?

ne olur ne biter,hep beraber göreceğimiz yürüyüştür.umarım sorunsuz biter,zira ortam çok gergin fuat.herkes çok gergin...

kuran incil ve tevratın sümerdeki kökeni

bu durum bana hep islamın tezini destekler nitelikte gelmiştir,çoğunluk aksini ısrarla iddia etse de.kutsal kitapta bir olay anlatılıyor.bakıyoruz sümere anlatılanları doğrulayan olayların yaşanmış olduğunu görüyoruz.bu,bir bilenin yazdığına yorulmaz mı?

üstelik yer yer "bakın o öyle değil,doğrusu şöyle idi,yaşanan aslında buydu" minvalinde ifadeler görüyoruz kitapta.sizce bir hikaye derleyicisi,duyduğu hikayeye kendi hayal gücüne göre itiraz eder mi?

cien anos de soledad

her şeyi anlatan roman.

alelade bir söz değildir bu.insanı,başlangıcı ve sonu;her şeyi anlatmaya çalışmış yazar sembolleri ve karakterleriyle.her beş yılda bir yeniden okuyun bu güzide eseri.önceki okuyuşunuzda anladığınızdan çok daha fazla şey anlayacaksınız ve önceki okuyuşunuzda aldığınız keyiften çok daha fazlasını alacaksınız.emin olun.

istikşafi

"keşif amaçlı,keşfedici" anlamlarına gelen bir sıfattır.zamanın başbakanı ahmet davutoğlu tarafından koalisyon görüşmeleri döneminde kullanılarak hayatımıza girmiş,durmadan orada burada kullanılmış ve dönemin sona ermesiyle günlük lugatımızdan çekip gitmiştir.

homo homini lupus

ilk kez romalı ozan plautus tarafından kullanılmış latince deyiş.meşhur olmasının sebebi kanımca ingiliz filozof thomas hobbes'un da kullanmış olması ve felsefesinin yapıtaşlarından birini oluşturmasıdır."insan insanın kurdudur." anlamına gelir.
0 /