meksika sınırı

hollywood filmlerinde suçlular için adeta cennete açılan kapı gibi gösterilir.tamam da acaba meksikalılar buna hiç mi sitem etmiyor? yunan filminde türkiye nin suçlular için bir cennet olduğu vurgulansa büyük ihtimalle yer yerinden oynardı.

peyton place

constance ve başka aileler, tablo gibi mükemmel duran bir new hampshire kasabasında gençleri düzende tutmak için çabalarken, çevrelerinde skandallar bitmektedir: sarhoş bir okul hizmetlisi (arthur kennedy, en iyi yardımcı oyuncu adayı) üvey kızını travmaya sokar ve bu bir cinayete sebep olur, ardından bir duruşma ve bu fotoğraf gibi duran kasabada bir daha hiç birşeyi eskisi gibi bırakmayacak gerçekler ortaya çıkar. bu etkileyici dramada, mükemmel performanslar var.


oyuncular: lana turner, lee philips
yönetmen: mark robson

aldatmayan erkek

büyük bir ihtimalle gözü henüz açılmamış erkek türü. ya da o kadar ezik ve gösterişsiz ki hiç kimse onu beyenmediğinden bulabildiği bir sevgiliyi de aldatarak elindekini riske atmak istemez. bunun yanında ender olarak da insani özelliklerini kaybetmemiş ,yanındaki kişiye saygı duyan ve bu nedenle aldatmayanlarda vardır ama ne yazık ki bunlar bize hiç denk gelmez.

başlıklarda bu karakter kullanılamaz

incele boşluğuna kaç tane yazarsan o kadar sayıda çıkan yazı. denemek için "................" yazdım, çıkan yazı çok hoşuma gitti.

unutulmamalıdır ki bu karakterler bir adet yazılıp incelendiğinde otomatik olarak ilgili başlığa yönlenmektedir.

örneğin:
@ = et
* = yildiz
! = unlem
’ = tek tirnak
^ = sapka
+ = arti
- = eksi
% = yuzde
( ) = parantez
= = esittir
? = soru isareti
& = ve
_ = alt cizgi
. = nokta

hayatın git gide pahalı oluşu

yani bu aralar ciddi ciddi bana batan durum. çevremdekiler gönül rahatlığıyla yüzlerce liralık ayakabı-bot giyerken ben niye geçen sene 20 liraya satan ucuz gizli bot tükkanım bu sene 40 tl yapmış diye adamın arkasından g.tü kalkık diye kızıyorumki? her şey pahalı sözlük a dan z ye her şey bok gibi pahalı. bu millet nerden kazanıyor bu parayı anlamak zor.