dondurmam gaymak

antalya film festivalinde ilk gosteriminde acik havada izlemenin tadini doyasiya alan nadir kisilerden oldugum kesin.konak,mafya kulturu filmelere inat yurdum insanini anlatan,sicak ege insaninin gunluk hayatini isleyen izlenesi film.oyuncularin filmin sonunda sahneye cikip babazula esliginde gobek atmasi gorulmeye degerdi.

hay ağzını opeyim

guzel bir kizla konu$urken bu cumlenin sarfedilmesi icin zaman kollanir.hic alakasiz yerlerde bu cumleyi sarfedenler de vardir $uphesiz.

-off.karnim acikti benim ya..
-hay agzini opeyim buse.
-ha?
-benim de acikti da agzimdan aldin lafi o yuzden ole soyledim.

aşkta yarın yoktur sevgili

yabancılaşma var ki "sevgili" diyosun baştan
gaydırıguppak tavırla, iyelik eklerine düşman
yarın ya da öbür gün, sana ne gerek rüsvan
önce kendini tanı, sonra aç yelken, kalkan
her kalkanla başedemezsin, başka şeylen geç dalgan

senin kandırmaca dediğin, asıl hayat anlamı
acılı korkulu da olsa mutlak aşkı yaşamalı
para, randevular, taksitler, iş, çiş
bunlarsız hayat na’fiş
hemen yamulmaktansa aşka sen geçir bi diş
ha götün yemiyosa; korkuyom de, yemiyo de, yusuf de, de finiş!


gibi bir şiirimtrakla cevap vermek istediğim cezmi ersöz şiiri.

suçu ve suçluyu ovmek

olayın kahramanları ali ve ayşe
ali ayşenin saçını çeker
suç:saç çekmek
suçlu:ali
mağdur:ayşe, ama ayşe kevaşe!

ayşe kevaşe olmasına rağmen biz aliye aferim dersek eğer alinin yaptığını meşrulaştırmış oluruz ve türk ceza kanununun 215. maddesine göre resmen siki tutmuş oluruz.bu yüzden aliye mnskym demek durumundayız.

magnum

- ilk çıktığı yıllarda reklam sloganının nacizane türkçe mizin lastik misali farklı anlam ve alanlara çekilmesi nedeni ile belden aşağı şakalara ve esprilerine konu olmuştur.

- potansiyel müşterisi kadınlardır, bu konuda ciddi bir kitle vardı.

- son iki yıllık reklam stratejesi hariç önceki yıllarda uygulamış oldukları reklam stratejileri izleyicinin serbest algısına bırakarak üstü kapalı cinsel ve seks içereren konu ve temalar işlenmekteydi.

- kendi sınıfını yaratarak, diğer dondurma markaları kendisine yapı ve şekil olarak benzeyen ürünler piyasaya sürmüştür.

- kalite konusunda ciddi anlamda diğerlerine ara fark atmaktadır zira kullanmış oldukları çikolata ve kakao türkiye piyasasından tedarik edilmeyip özel olarak yurtdışından gelmektedir.

mülkiye

1859 yilinda osmanli devleti’nin modernlestirme surecinde ihtiyac duydugu burokratik kadrolari yetistirmek uzere kurulmus okul.sadece bir universite fakultesinden ibaret olmayip gercekten "okul" kelimesinin hakkini veren,ogretmenlerinin ogrencileri ile dost olabildigi,derslere girilse de kantininde oturulsa da bir sekilde hayata dair seylerin ogrenilebilecegi canim okulum

kalan yalnız kalırsa giden insafsız demektir

yalnız kalan demiştir bunu...

giden bulmuştur yolunu hayatın akışına bıraktım demiştir,insafsız değildir belkide ama yalnız susmuştur hep zamanı orda durdurmak istemiştir hep! olmamıştır sadece kendi durmuştur yerinde ondan başka herşey dörtnala değişirken.. yalnız için durmuştur hayat akıntıya karşı yüzünce olacak sanmıştır...

giden midir insafsız yoksa durup bekleyen mi?