fikri ışık

sakarya’da bir fabrikanin acili$inda konu$ma yaparken fenala$mi$, ambulansa almislar kendisini. sonrasinda ambulanstan inerek makam araci ile fabrikadan ayrilmis.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26630762.asp

24

s7e8

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

ozellikle bu bolumde aksiyınun dibine dibine vurmu$lar. yalniz dikkat ettim jack ve arkada$larindan herhangi birisine kur$un ya da bicak degdigi zaman sadece yaralaniyorlar, ama mucadele ettiklerinden birisi tek kur$un yese ya da bicak darbesi yese o anda cavlagi cekiyor. olmek bu kadar kolay mi ya?

nihayetinde senaristler yine izleyeni yerinden ziplatacak sahneler kurgulami$lar, zihinlerine saglik.

:--------------------------------------------------spoiler--------------------------------------------------:

panikatak

beynimizdeki düşman. ataklar yaşamaya başlayınca, başka insanların negatif etkileri kuculur gözünüzde , tek düşmanın kendi korkulariniz oldugunu görürsünüz. ılk etapta eve kapanmak, evden cikmamak istersiniz zira yolda, işte fln atak gecirirsem ne olur,ihtimallerini düşünürsünüz. bilissel davranis terapisi yahut ilaç tedavisine baslayinca rahatlarsiniz. durum agirsa ikisi bir arada en etkilisidir. lustral, selectra, misol gibi ilaclar veriliyor genelde. kadinlarda regl döneminde daha fazla atak geçirme durumu vardır. alkol, sigara tetikler. mesela hic tanidiginizin olmadigi baska bir ulkeye normalde rahatca gidebilirken, pa sebebiyle pek tercih etmediginiz yolculuk,gezi plani olur bu. kabullenmek, alışmak ataklarla bas edebilmeyi kolaylastirir. ataklarin hayatinizi kisitlamasina izin vermeyin. ayrica, son yillarda turkiye'de bu sikayetle psikiyatriye gitme orani artmış.

atonement

yönetmen: joe wright
senaryo yazarı: ian mcewan , christopher hampton
tür: dram
oyuncular: keira knightley, james mcavoy, romola garai, brenda blethyn ...devam
yapım yılı: 2007
vizyon tarihi: 2007-10-26
orjinal adı: atonement
ülke: ingiltere

konu:

1935 yazının en sıcak gününde, on üç yaşındaki briony tallis, ablası cecilia’nın soyunup yazlık evlerinin bahçesindeki küçük havuza girdiğini görür. tıpkı cecilia gibi cambridge’den yeni dönmüş olan çocukluk arkadaşı robbie turner de kızı gözlemektedir. o gün sona ermeden bu üç gencin hayatı bir daha düzelmemek üzere değişmiş olacaktır. robbie ile cecilia başlangıçta hayal bile etmedikleri bir sınırı aşacak ve küçük kızın hayal gücünün kurbanı olacaklardı. başkalarına ait sırlara tanık olan briony, bir suç işleyecek ve bu suçun kefaretini ödemek için ölene kadar çabalayacaktır. booker ödüllü yazar ian mcewan’ın en yetkin kitabı olan kefaret, edebiyat çevrelerinin alkışladığı bir başyapıt. çocukluğu, aşkı, savaşı, ingiliz toplumunu ve sınıf ayrımını akıcı, etkileyici bir anlatımla sunarken utanç ve bağışlama, kefaret ve günahları hoşgörmenin güçlüğü üzerinde düşünmeye yöneltiyor.

kurt cobain

şu an 2 3 notayla, ojeli parmaklarıyla, emo saçlarıyla, kareli pantolonlarıyla, dudaklarda piercingle, kadın kılıklı adamlı müzik yapmaya çalışan grupların hepsinin doğma sebebi.

tanrıyi mahkemeye vermek

amerika’ da gerçekleşen doğal afetler sebebiyle, sorumlunun tanri olduğunu varsayan bir senatörün girişimi.
*
bu arada, açılmak istenen bu davada; yapılan terör tehditlerinin de tanrı tarafından engellenmesi istenilmiş.

neyse; sadede gelelim..
mahkemenin cevabı; "davalının ikametgah adresi olmadığından davanın iptali!"

bi’ de temel’ i beğenmezsiniz!

kenya

gun itibari ile kar yagan memleket.

karin ne oldugunu bilmeyen kenyalilar, dogal olarak karla ne yapacaklarini da bilememi$ler. kimisi almi$ kafasina koymu$, kimisi almi$ yemi$ afiyetle, kimisi de kardan atlet yapmaya cali$mi$.