confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 289
  2. takipçi 6
  3. puan 2636

video hakem uygulaması

ben sevmiyorum bu uygulamayı. çok yanlış buluyorum.

kulüp başkanları hata yapıyor, td'ler hata yapıyor, fitbolcular hata yapıyor ama bir tek hakem hata yapamıyor.. bence hakem hataları da futbolun bir parçası. işleri bok eden kasıt meselesi tabi. futbol mafyası.

bu açıdan bakınca da bana göre var uygulaması "biz namuslu hakem yetiştiremiyoruz" demek.

ben aşağıdaki golü canlı canlı televizyondan izlemiştim ve yedim, hakem de yedi. oyunun hızının içinde olabiliyor böyle şeyler.dilerim gelecek sezon kaldırılır.. tüm dünyada.. fikrim budur.

not olaraktan: tarih itibarıyla lig sıralamasının başta fb olmak üzere üç büyüklerin bu sezon çok berbat olmalarından kaynaklandığını düşünüyorum.

fransa

vergi zurnanın zırt dediği yer.

asıl sorun insanların globalizm denen şeyin nasıl bir cehennem olduğunu görmeye başlaması.

welfare state denen bir şey var. aslında tercümesi "sosyal devlet" olması lazım ama biz beleş para cumhuriyeti diye tercüme edelim. gerçeğe yakın olsun.

dünyamızı yöneten para basan psikopatların en korktuğu sınıf orta sınıftır. çalışan, öğrenen, öğrendiğini uygulayan, küçük dükkanlar açan, açtığı küçük dükkanları büyüten, küçük fabrikalara dönüştüren hep bunlardır..

paranın sahipleri orta sınıfı sömürür. vergi=para aslında yanlış bir denklem.. paraya ihtiyaçları yok.. parayı zaten kendileri basıyor. aslında vergi alarak zamanınızı çalmak istiyorlar. vergi=zamanınız. doğrusu bu

bir de yoksul kesim var. okumak istese bile okuma imkanı olmayan, okusa bile iş kurmak için para bulamayan ve yok olan kesim..

bir de welfare kesimi var.. hiçbir şey üretmeyen, asalak gibi yaşayan grup.. önce bombalayıp bok ettikleri ortadoğu'dan ve afrika'dan avrupanın dört bir yanına (macaristan ve polonya hariç) doldurdukları kesim bu.. bu insanlara devlet para veriyor. onlar da gidip parayı harcıyorlar.. aslında bir çoğu kendi ülkesinde bu şekilde yaşamamış insanlar.. daha çook uzun uzun yazmak lazım bunu ama vakit yok nasınısatiym..

arada ezilen orta sınıf oluyor..

paranın sahibi psikopatlar welfare kesiminden hiçbir şekilde korkmuyor.. çünkü canları sıkıldığı anda yapacakları tek şey şalteri indirmek.. toprağı olmayan, üretim bilgisi olmayan, yıllardır üretmemiş, ticaret yapmamış bir kesim bu.. şalteri indirdikleri anda mad max film seti..

macron arkadaş da zengin psikopatların tornasından geçmiş bir pezemek.. kendiniz okuyun görün hangi rothschild bankalarında sömürü sistemini öğrenmiş..

medyayı, siyaseti vs.. elinde tutan psikopatlar avrupa'yı da istikrarsızlaştırmak istiyorlar. daha çok göçmen.. avrupa'da kendi ayakları üstünde duramayacak nitelikte olanlar tercih sebebi.. bol bol vatandaşlık dağıtılıyor bunlara.. o ne için? sandık için tabiki.. her şey piç edilmiş demokrasiyi varmış gibi gösterebilmek için.

aykırı sesleri kesmek için ne yapıyorlar? bu politikaları eleştiren herkesi nazi filan ediyorlar.. başka? psikolojik operasyon elbette.

kurgu haberler..
fransa'da küçük bir çocuk apartmandan sarkıyor .. örümcek adam da o sırada yoldan geçmektedir.bu tamamen kurgu bir haber.. daha çok göçmen getirebilmek için sempati operasyonu.. palavra olduğunu nereden anlıyoruz? küçük çocuğunuz yeğeniniz filan varsa masaya filan tutundurup kendisini tartmasını bekleyin. bakın bakalım kendisini kaç saniye tutabilecek...

özeti bu.. global polis devleti fransa'da tökezledi.. direnişi kırmak için her şeyi yapacaklardır. allah doğruyu söyleyenlerin yardımcısı olsun.

daha çooook çoook uzun yazmak lazım ama..


bunlar bizi ne kadar ilgilendiriyor? biraz.

soru: türkiye bütçesindeki her 100 lirasının 25 lirası nereye gidiyor?
cevap: kendiniz bakın
http://www.bumko.gov.tr/TR,165/merkezi-yonetim-butce-giderleri-2006-2017.html

ada hegerberg

2018 yılında ballon d'or (altın top) ödülü kazanan norveçli kadın futbolcu.

https://globintel.com/wp-content/uploads/2018/12/Ada-Hegerberg-780x405.jpg


sunuculuk yapan bu düdük ana'ya soruyor..
https://www.billboard.com/files/styles/article_main_image/public/stylus/1130799-Martin-Solveig-Tristan-Seguela617-409.jpg

twerk ediyür müsünüz?


kadının suratındaki tiksinme ifadesi her şeyi anlatıyor zaten.

tepkilerden sonra aptal herif yılışık yılışık özür diliyor bilmem ne.. kadına helal olsun yine nezaketi elden bırakmamış.


alınacak ders: yavşak insanlar hep yavşak kalır.. etrafınızda varsa bu tiplerden kendinizden uzak tutun.


curiosity

en değerli bilgi hangi bilgidir?

bence insanın kendi muhakemesiyle keşfettiği bilgidir.

hazır insight popi olmuşken sizi 2012'ye götüreyim. aşağıda curiosity aracı mars'a indikten sonra ekibin yaptığı basın toplantısı var. 56 dakikalık bir video.

yapacağınız şey şu; elinize kağıt kalem alın, videonun tamamını dikkatle izleyin ve 1 saatin sonunda mars gezegeni ve curiosity uzay aracı hakkında hangi somut bilgileri aldığınızı not edin..videonun sonunda hayal kırıklığı yaşıyorsanız, noluyoruz lan filan gibi şeyler söylemeye başlamışsanız muhakemenizi devreye sokun..

ama video ingiliççe diyen arkadaşlar, siz video filan izlemeyin ingilizce öğrenmeye başlayın.. hemen.

medya

polisler silahsız zenciyi vurdu temalı kurgu haberlerden birisinin nasıl hazırlandığını bizzat görün. faşizmin göt kollayıcısı youtube videoyu silmeden...
işin acı tarafı bu tiyatrodaki polisi sonra beraat ettirdiler.. niye beraat etti diye bu sefer zenciler ayaklandı. bi ton ortalık karıştı vs...

medyada gözünüze sokulan her şey yalandır..

justin trudeau

çalışmış da başarmış sıradan bir vatandaş değildir. eski kanada başbakanı Pierre Trudeau'nun oğludur


birleşmiş milletler görevlisi kanadalı diplomat pedofil peter dalglish'in kankasıdır

dalglish'in nepal'da yakalanma hikayesinin ucu.. mikipedya'nın dünyamızın zengin yöneticilerini incitecek her türlü ifadeden arındırılmış sayfası... fazlası için wikilipedyadan başka yerlere bakmanız gerekiyor haliyle..
https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Dalglish

üniversiteden arkadaşı Christopher Ingvaldson da çocuk pornosundan hüküm giymiş bi yaratıktırhttp://www.oyetimes.com/news/canada/3453-3453

castinoğlan john podesta'yla da gangadırözeti; mafyanın allayıp pulladığı bir yeni dünya düzeni psikopatı...

"hammaa çook taaatllişşşş..." böyle diyen de olacaktır elbette.. salak çok.

stan lee

hayatını kaybetmiş

dedikodu sitelerinde bir süredir yaşına başına bakmadan etkinlikten etkinliğe koşturulduğu yazıyordu..

At a recent comic con, this permanent A+ list celebrity/writer/creator was basically signing an X in lieu of his name and also disappointing hundreds of fans by leaving early or not able to make it to his assigned time at all. The thing is though, his handlers are trying to make as much cash from him as they can before he passes so keep trotting him out to these events.

http://www.crazydaysandnights.net/2018/04/blind-items-revealed-5_24.html

toprağı bol olsun

8 kasım 2018 california bar saldırısı

amerika'da olduğu iddia edilen saldırı şeysi

barın içinden görüntüler.. +25 ama mutlaka izleyin .. yüzlerce insan, silahlı bir manyak, kopan kollar, beyin parçacıkları filan.. horifik terifik bir video.. yavşak türk medyasının klişeleriyle adeta bir can pazarı.... veya bizi sikiolar..

ali koç

vizyonerli fenerbahçe başkanı mavi gözlü filan.. öf allah...

işte o vüjyon


vüjyonu acun ılıcalı olanın... neyse ... kestim. harcadığım vakte değmez.

elon musk

hayatında bir kere doğru bir laf etti ipini çektilerne tesla'da dönen parasal dümenler kaldı ne talulah riley'yi (eski karısı) ve grimes'i dövmesi..
http://www.crazydaysandnights.net/2018/09/four-for-friday-he-tried-to-kill-them.html

özetle eloncum artık yük olmaya başladı teşkilata... şimdi mesele "space sex" palavrasını sixmeden elon'u sixmek..bu arada bizim palavracının da maşallah dediğinin üç gün yaşamadığı bir kere daha tescillendi..

çare temizinden bir "şehitlik" gibi görüküyor ama ben değilim tabi elon maymunun ipini tutan.. onlar daha iyi bilirler..

büyükbaşlar kertenkele suratlıyı sahneden indirmeden bir vakit bulup ağzına gözüne sıçayım şurada.. ödev olsun bana.. sonra kör ölüyo badem gözlü oluyo.

uranüs

baştan söyleyeyim dalga geçmek için yazmıyorum. sizinle dalga geçilen bir duruma uyandırmak için yazıyorum.

uranüs'ün kötü kokmasının nedeni uranüs'ün "ur anus" yani "your anus" olması .. böyle isim verdikleri bir gezegenin "kötü kokması" geçilen dalganın bir parçası.

bir kez daha not ediyorum. şaka olsun diye yazmıyorum.. bu dünyada gözünüze sokulan her şeyin size çekilen bir psikolojik operasyon olması ihtimalini düşünün diye yazıyorum..

http://time.com/5252381/uranus-stinks-smell/

soyut şeyler.. makara kukara kakara filan diyebilirsiniz tabi.. keyfiniz bilir.

somut sorulara somut yanıtlarla kapak takmak isteyen dostlar kendilerini deneyebilirler.
(bkz:#1147677)
(bkz:#1146573)
0 /