confessions

meekma

Yazar

  1. toplam entry 259
  2. takipçi 5
  3. puan 2542

anadolu ajansı'nın seçim sonuçlarını 4 gün önceden yayınlaması

strateji ve taktik meselesiyle ilgili çok özlü söz var..

en ünlüsü budur herhaldebenim bir başka emiceden duyduğum daha özlü bir tanesi şöyle "taktiklerin ne kadar doğru olursa olsun stratejin hatalıysa zafere ulaşamazsın"

çünkü "strateji" demek sorunu çok daha temelden bir bakışla ele almak demek... ne demek bu? şu demek;

soru: türkiye'de seçimi kazanmak için ne yapmak gerekiyor?
a) rakibinden daha çok oy almak
b) sandıktan rakibinden daha çok oy aldığın bir sonucu çıkarmak

ya da şöyle sorayım Ankara belediyesi seçimlerini kim kazandı?

a) Mansur Yavaş
b) Melih Gökçek

cevapları siz daha iyi bilceğniz artık..

maarem inceyi seviyorum sevmesine, kafa bi adama benziyor ama taktikler... maalesef.. strateji zaten yok.. haksızlık etmek istemem, yangından mal kaçırır gibi seçime gidiyoruz.. onun da sebebi belli yani.. yeri gelmişken..

(bkz:#1153897)

ama yine de yıllardır politikanın içinde olan, geçim kaygısı gibi biz sıradan fanilerin ömrünü çalan sorunlarla boğuşmayan biri olarak Maaremin daha hazırlıklı olmasını beklerdim.. çok yalpaladı.. yanlışları (naçizane bana göre) şudur budur diye uzatmak istemiyorum. gerek yok.

bizim muhaliflerimiz gözleri kapalı ringe çıkan boksörler gibi.. her seçimde dayağı yiyorlar ama yumruğun nereden geldiğini bile göremiyorlar..

basit bir örnek olarak seçmen sayıları
http://www.haber7.com/siyaset/haber/739006-yskya-gore-secmen-9-milyon-artti

2007'de 42 milyon seçmen varmış 2009'da bu sayı çıkmış 48 milyona.. 6 milyon.. parmak boyası filan gideli çok oldu zati.. muhalif arkadaşların ısrarla bu darboğaza takılması artık canımı bile sıkmıyor.. sıradan haber oldu..

sen seçim sandığının üstüne otursan bile, eğer o sandığa "naylon vatandaşlar" oy atıyorsa bunun bir anlamı yok.. bir de mühürsüz oylar filan..

neyse içinizi karartmak istemem.. gidin oyunuzu kullanın.. sandığınızın başında bekleyin.. hem benim dememle içiniz kararmasın zaten.. ya da şöyle söyleyeyim ille de benim dediğim bir şeyi ciddiye almak isterseniz o da şu olsun "bu dünyanın bir sahibi var. onun ol dediği olur, olma dediği olmaz."

yanisi dua edin.. "ama ben inançsızım" filan diyen arkadaşlara hatırlatırım, inançlarımızın gerçekler üzerinde bir etkisi yoktur..

edit: buradaki resimleri sildim.. yapılmaya çalışılan şeyde tuzum olmasın.


konuyu dağıtmıyoruz anadolu ajansının 24 haziran "ön tahminlerine" geliyoruz

neden yayınlanmış nasıl yayınlanmış orasına takılmıyorum ama temel olarak tayyip erdoğan %53'le ilk turda başkan gözüküyor.. karşı iddia şu "bunlar test verileri amma büyüttünüz"..

basit matematik yapalım.. herhangi bir başkan adayına gereken oy %50 + 1..

uzun zamandır beyinlere işlenen bir oran var %51.3 diye.. anket şirketlerimiz filan sağolsun.. bu arada anket şirketlerinin ne işe yaradığını öğrendiniz artık di mi? anket şirketleri toplumu sandıktan çıkarılacak sonuca psikolojik olarak hazırlamakla görevli paralı askerlerdir.. güya binlerce lira harcanmış olması gereken anket çalışmaları kara kaşınız kara gözünüz için sizinle bedava paylaşılmıyor yani..

basit matematik.. tayyip erdoğan %51 alırsa muho'nun yimbeş, osbeş, kırkbeş alması anlamsız olur..

peki seçim gecesi başkan %51.3 ile seçilirse neler olabilir? örneğin olacaklardan biri şu olur.. "biz size demiştik test verisi bunlar diye .. bak orada 53 yazıyordu halbuki 51 geldi filan… hemen gaza geldiniz yavv"… hazırlıklı olun yani, gaza gelirken bile fazla gaza basmayın icabında..


sadede geliyorum…

açıklaması çok vakit alacak nedenlerden dolayı bu seçimde "ödünç oy" kullanacağım.

ne partisine güveniyorum
(bkz:#1148732)

ne "kurmaylarına"
(bkz:#1154140)

ne de kendisine
(bkz:#1154119)

hatta "ödünç oy" ifadesinin anlamını sindirip sindiremeyeceğini bile bilmiyorum..

uzun lafın kısası .. hadi bakalım winona ryder diyorum


Tanrı türk milletini korusun.

nihat genç

zannediyor ki tarihi mikipedya yazar...

ben çocuğuma anlatacağım nihat hangi dallamaların farkında bile olmadan tetikçilik yaptığını.. 5 yaşında çocuğu olan 29 yaşında bir genç kadın sana yaptırılan tetikçilikle hapiste..

(bkz:ece sevim öztürk)

sen şimdi çık televizyona zırla... zor hayatını filan anlat.. nası en bi süper bi muhalifsin onları sayıkla.. mal.

bülent bostanoğlu

emekli deniz kuvvetleri komutanı


darbe gecesi saklanmış.. kendi ifadesi bu

......Florya'da havaalanı yakınında, İSPARK otoparkında bekledik. Bu bölgede araç yoğunluğu olduğu için yerimizi tespit etmesinler diye otoparkta kaldık. Bazen de aynı bölgedeki sokaklarda kendimizi takipten korumaya çalıştık. Konu netleşmeye başlayınca, çeşitli yerlerden davetler geldi. Ancak güvenli olmayacağını düşündüğüm için gitmedim. Yeşilköy bölgesinde araç içinde kaldım. Yerimi bulmasınlar diye cep telefonumu da kapattım. Emir subayımın telefonundan seyire geçen gemilerin üslerine dönmesi için talimat verdim....

....Toplamda 9 saat süreyle mobil halde ya da belirli yerlerde duraklayarak dolaştık. Sabah 07.23'de Ataköy Polis Merkezi amirliğine gittik, eskort istedik. Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar ve Genelkurmay Başkanımız ile de temas kurdum ve o da benim Ankara'ya intikalimi istedi. 17.00 sıralarında karayolu ile Ankara'ya hareket ettim. Ankara'ya dönünce karargahta gerekli önlemleri aldık darbecilerin etkisiz hale getirilmesi talimatını verdim. Asayişi sağladık.....

https://www.yenisafak.com/gundem/otoparkta-saklandim-2511283

en kötü ihtimalle 15 temmuz günü öğleden sonra istihbaratı alınan bir darbe girişimi var. deniz kuvvetleri komutanımız 19.30'da düğüne gidiyor, istihbaratı alınan darbe girişimi başladığında da saklanıyor.. bu arada 15 temmuz gecesi bu arkadaşın sorumlu olduğu 2 gemi marmara'da kafalarına göre takılıyor..

müsaadenizle kendisine bravo diyorum..

muharrem ince

bağdat caddesinde miting yapacakmış...

napıcan kardeş, bağdat caddesi seçmenini akp'ye mi kaptırmican? ne diyem maarem.. iyisin hoşsun ama boşsun..

maarem buraları okumuyordur ama şans belkim... bira şişeleriyle filan poz vermeye gelecek arkadaşlara da dikkat edin emi kuzum.. benden söylemesi onlar sizin partiden deel... anladın?

niye beynini çalıştıran bir muhalefetimiz yok bizim... yarabbim...

isyan!


ece sevim öztürk

gözaltına alınan gazeteci. nesli tükenen cinsten gazetecigötünün üstüne oturup çığırmaktan başka hiçbir şey yapmamış şu yavşağı da koyalım ki gelecek nesiller nasıl bir aptallık çağından geçtiğimizi görsünler.

https://odatv.com/muharrem-ince-bu-sizintilara-dikkat-etmeli-04061841.html

hıııama savcılar siz böyle gözaltı yaparsanız olmaz ki diye aklı sıra yediği boku ağzından sıyırıyor. durduk yere kadına fetöcü dedin öküz. daaa napacan amk!.. allahın sığırı
https://odatv.com/sayin-savcilar-bu-gozaltilarla-yazarligimizi-yok-ediyorsunuz-08061854.html

24 mayıs 2018 cnn türk muharrem ince canlı yayını

muharrem beni cnn'e çıkarmıyorlar diye zırladı.. sonra "nolduysa" (bak tırnak içinde yazdım) cnn birden muho aşığı oldu.. mitinglerini yayınlamalar filan..

işin sırrı?

işin sırrı şu; muhonun hitap etmesi gereken kitle cnn türk filan izlemez. cnn türk'ü yayın politikasını beğenmese bile izleyen zaten üç aşağı beş yukarı muho'nun özbeöz kitlesi..

yani mi'nin cnn'e çıkmasının seçim sonucu açısından stratejik bir etkisi yok.

üstelik de bi ton zırıldayarak mızıkçı imajını da yedi. "hani lan cnn'e çıkarmıyorduk al işte çıkıyorsun, bundan daha demograsi mi olur" filan... anladın sen onu...

muhalefetimizin "tayyip erdoğan'ın" (bak tırnak içinde yazdım) stratejik dehasına ulaşması için daha 10 fırın ekmek yemesi gerekiyor..

maalesef.

ümit özdağ

benim anladığım kadarıyla şu arkadaş diyor ki "seçimi kaybedersek gömdüğümüz silahları çıkarırız cinayetlere başlarız."normal yani.. dinci işte.. ben dinciden hiçbir insani meziyet beklemem.. ahlak mahlak.. yok işte.. neyse....

bu ümit arkadaş da diyor ki

"Bu iç savaş çığırtkanlığı hakkında cumhuriyet savcılarının ne yapacağını merak ediyorum. Öte yandan bu zatın ormanda gömdüğü tek şey yaladığı kemik olabilir."cinayet şebekesini çalıştırırız diyen elemana laf sokmuş... oooooovv...

bu boş beleş ümit arkadaş milletvekili, dokanılmazlığı var, 20 bin lira maaşı var, toplumda bilinirliği filan var ama mücadeleden anladığı bu otçuyu savcılığa götürmek, dava açmak filan değil.. "laf sokmak" o kadar...

zahmet etmişin ümütçüüm o kadarını biz de yaparız be..

tekrar söylüyorum bu ülkenin sorunu akp değil.. akp bugün gitse yarın yenisini bulur başımıza oturturlar.. ülkemizin sorunu malesef muhalefet..

çok şanslı adam tayyip erdoğan.. böyle şapşalların el üstünde tutulduğu bir muhalefeti istesen kuramazsın..

dolar

olm ed bahalanınca ed ithal ediyok, saman bahalanınca saman ithal ediyok... dolar bahalandıysa dolar ithal edelim o zaman..

şakayı bir yana bırakırsak ... adı konmadan devalüasyon yapılıyor... sonra vergi.. biraz daha işsizlik.. başka da bir formülleri yok zaten.. özal'dan beri ben çok izledim bu filmleri..

deniz baykal

1 - seks kasedin yayınlanmış .. metresinin bilmem ne görüntüleri ortalığa saçılmış2 - Lafları çatır çatır yemişsin.. genel bu genel...


3 - bu kadar laftan sonra adam seni ayağına çağırmış ... zıpırdaya zıpırdaya gitmişsin... türkçesini söyleyelim "suratına tükürülmüş .. ya rabbi şükür" diyorsun...


adamın karakteri sorunlu..

79 yaşında.. 60 yıldır politikanın içinde.. hastanede yatıyor.. ama kenara çekilmek, gençlerin önünü açmak filan yok... ille de milletvekili olacak... 60 yılda yapamadığı neyi yapacaksa..

türkiye'nin sorunu akp filan değil.. türkiye'nin sorunu chp... türkiye'nin sorunu tarihin en büyük devrimcisinin emanetinin karakteri sorunlu adamların elinde olması..

kemaller, gürseller, cananlar, şafaklar .. bu karikatürlerin yönettiği bir organizasyondan hiçbir bok olmaz. ama hiçbir bok olmaz.

hadis

siyasal islam dinine mensup şahısların işlerine geldiği gibi kullandıkları kuran dışı kurallar..

bakarsan bunlar da hadis

“Vergi alan kimse cennete giremez.” (Ebu Davud 2548)

“Vergi alan kimse cehennemdedir.” (Ahmed b. Hanbel 16387)

“Kendi rıza ve isteği olmadan bir Müslümanın malını yemek haramdır.” (Ahmed b. Hanbel M.B. 19774).

https://www.mumsema.org/misafir-sorulari/220909-islam-a-gore-devlete-vergi-vermek-gerekli-midir.html

"Peygamber zamanında ve 4 halife döneminde zekat dışında vergi alınmamıştır.. daha sonra devletin gelirleri giderlerini karşılamaz hale gelince zaruret prensibine dayanarak, zekat dışında bir takım vergiler ortaya çıkmıştır...."... malum saray maray filan.. sen anladın onu.

yaygın kabule göre zekat 40'ta 1'dir.. ötv kdv filan nedir bir hesaplayın.. zekat ayrıca ciddi gelire sahip kişilerden alınır. asgari ücretliden değil..

zekat için "40'ta 1 değil.. kuran'da böyle bir ölçü yok, daha fazla da alınabilir" diye zırlayanların tamamı siyasal islam dinine mensuptur.. kendiniz bakın görün.. çünkü malum saray maray filan.

ahmet şık

sevmeye çalıştığımız adam gidiyor ırkçı partiden mv olmak istiyor.. ne desem boş.neyse... haddini bilir genel başkan olmaya filan kalkmaz... diye düşünüyorum.

bottom dollar

cepte kalan son para demek.

you can bet your bottom dollar diye bir deyimde de geçer.

bir şeyin kesin olduğunu, kesin gerçekleşeceğini anlatır. "hiç şüphen olmasın" filan gibi

0 /