confessions

kizkaciran

Yazar

  1. toplam entry 68
  2. takipçi 0
  3. puan 268

işyerinde aşık olmak

bir ergen olarak iş hayatına girdiğim için çok fazla yaşadığım durum, 18 yaşında bir hastanede çalışmaya başlamıştım 6 yıl boyunca sürekli yaşadım :) her 6 ayda bir olmak üzere sürekli değişen bir stajer hemşireler kafilesi olurdu ve ben her yeni gelen kafileden illaki kendime aşık olacak birtanesini bulurdum.. bu arada ilişkilerimde genellikle çok kısa sürerdi , geçimsiz adamım işte sözlük :s

benim burada ne işim var hissi

rene descartes' de sürekli var olduğunu düşündüğüm his, sadece kalabalık ortamlarda değil bazen yatağa yattığında sorarsın bu soruyu kendine , nesnelere dokunursun , vucuduna dokunursun , gerçek mi , rüya mı ? dersin .. gerçek nedir rüya nedir ? dersin .. sınırsız bir boşlukta topa benzer bi kürenin içinde kendiliğinde oluşmuş canlılarmıyız lan biz gerçekten? dersin.. sevdiğim kadında mı kendiliğinden oluşmuş? veya sevgim,saygım,merhametim onlarda mı kendiliğinden oluşmuş ? dersin.. hiç bir fikrin veya bir şahsın bugüne kadar bu duruma mantıklı bir cevap bulamadığını görünce , içinde bulunduğun 'mucize' yi hatırladığında sarılırsın kendine.. burada ne işin var bilmiyorum ama bence ' var olmak ' güzel dostum, keyfini çıkar..

13 mart 2016 ankara patlaması

o 25 ölü sayısı katlanarak çoğalacak , daha önceki patlamalarda bu şekilde yapılmıştı zaten.. bu saatlerde oradaki otobüslerde minimüm 100 kişi olur iki tane otobüs kömür gibi olmuş , otobüs durağında cesetler üst üste yığılmış çevredeki kaç tane araç yanmaya başlamış , dükkanların cam çerçeve aşşağı inmiş eğer 80 90 ölü den aşağı bir sayı çıkarsa hiç bir şey bilmiyorum.

bilgisayar mühendisi olmak

geleceğin mesleği, dünya dijital bilgi etrafında dönüyor gibi sözlerle şahsımın da olduğu gibi gençlerimiz tercih sebebi olabilir.saygın bir meslek olabilir diğer mesleklere nazaran daha iyide kazanabilirsiniz ama diğer yazar arkadaşlarında belirttiği gibi , çayı kahveyi sıcak bir şekilde içmeyi özlediğinizde , yaşınızın ilerlediğini farkettiğinizde , ömrün bilgisayar başında sürekli sayısal işlemlerle geçirilemeyecek kadar değerli olduğunu anladığınızda meslek değiştirmek için biraz geç kalabilirsiniz. tercih etmeyi düşünen arkadaşların bu hususlarıda göz önünde bulundurmasında fayda var.

türkiye'de kelliğe çözüm bulunması

türkiyede ki vakıf üniversitelerinin ne hale geldiğini gözler önüne seren saçma sapan bir iddia. kozmetik ürünler üreterek para kazanmaya çalışan sözde bilim yuvası ve böyle manipülasyonlar için ünvanını çekinmeden kullanan şarlatan profesörler. utanç verici gerçekten.
0 /