confessions
  1. toplam entry 558
  2. takipçi 0
  3. puan 1464

seksen günde devri istanbul

05 haziran-23 ağustos arasında gerçekleşecek kültür sanat festivali.

05 haziran 2009 23 ağustos 2009 tarihleri arasında istanbul’da düzenlenen ve bir sahne tırı aracılığıyla istanbul’un 39 ilçesinde 365 ayrı sanat etkinliğinin düzenleneceği 80 günde devri istanbul genç kuşak sanatçıları üretimleriyle bu festivalde yer almaya çağırıyor.

türkiye’deki kültür ve sanat potansiyelini istanbul’un arka sokaklarından kent merkezlerine kadar tüm yolları aşarak tüm ilçe meydanlarında gösterme amacını taşıyan ve resimden heykele, sinemadan dansa, tiyatrodan fotoğrafa kadar farklı disiplinlerden birçok etkinliğin düzenleneceği gezici festivalin bu yılki ana teması ise istanbul’u yaşamak olarak belirlendi.

05 haziran dünya çevre günü taksim meydanında düzenlenecek basın toplantısı sonrasında yola çıkacak olan 1 sahne tir’ı istanbul’un tüm ilçe merkezlerinde duraklayacak ve sokaktaki insana türkiye’deki genç kuşak sanatçıların, yorumcuların üretimlerini sunacak.

geleneksel ve modern sanatlara dair derin önyargıların sokak ve meydanlarda insan kitleleriyle yüz yüze gelerek kırılmasına yönelik bir girişim olarak kabul edilebilecek olan bu etkinliğin özü olan ve avrupa ile asya arasındaki ilçeleri aşan ve küresel ekonominin göstergelerinden birisi olan tir ile yapılan yolculuk; günümüz dünyasının başlıca sorunu olan ’ben’ ve ’öteki’ arasındaki alanı geçmek ve ötekinin alanına girmek anlamına da geliyor.

4 milyon istanbullu sanatla bulaşacak 7’den 70’e istanbul’u anlatmak
4.000.000 istanbullu ile bire bir temas kurmayı amaçlayan ve 80 gün sürecek festival kapsamında 79 müzik dinletisi ve konser, 23’ü çocuklar için 35 tiyatro oyunu, 22 film, gelenekselden moderne 12 dans gösterisi, 12 stand-up ve 11 dia gösterisi yapılırken ayrıca 34 şiir dinletisi yapılacak.

asya dan avrupa ya istanbul
istanbul’da edebiyat - edebiyat da istanbul, istanbul’da sanatçı tiyatroda kadın olmak, konstantinapolis’den istanbul’a kültür başkentinde yolculuk ve istanbul’un yazarları - yazarların istanbul’u konuları başta olmak üzere 23 söyleşi ve 12 panel’inde düzenleneceği etkinlik kapsamında ayrıca çeşitli sanatçıların 12 ayrı imza günü yer alacak.

nostalji bir istanbul hatırası
festival alanlarında ayrıca istanbul hatırası ismiyle özel bir bölüm düzenlenecek ve bu bölümde arka fonda yer alan istanbul hatırası afişi önünde arzu eden izleyicilerin çekilecek fotoğrafları e-mail adreslerine yollanarak artık kaybolmuş bir istanbul nostaljisine hayat verilecek.

genç sanatçılara davet
genç kuşak sanatçıların üretimlerine öncelikli olarak yer verileceği etkinliğe resimden heykele, fotoğraftan dansa üretimleriyle katılmak isteyen gençler [email protected] adresine başvurabilecekler.

bilgi sözlük ve erhan güleryuz buluşması

bilgi sözlük tanıtım turları çerçevesinde erhan güleryüz bilgi sözlük üyeleri ile buluşuyor.

ayna’dan yansiyanlar programı her hafta cumartesi günleri saat 23.20-00:30 arası istanbul tepebaşı stüdyoları’ndan trt-int ekranında canlı olarak izleyicileriyle buluşuyor.

sunuculuğunu erhan güleryüz ’ün yaptığı ve ayna grubu orkestrasının eşlik ettiği canlı performansların gerçekleştirildiği program, her hafta birbirinden ünlü sanatçılara, tiyatro ve sinema dünyasından birçok değerli konuğa ve yurt dışında kendi alanlarında çeşitli başarılara imza atmış ünlü grup ve topluluklara ev sahipliği yapıyor.

erhan güleryüz ayrıca 10 mayıs cumartesi akşamı yapılacak programına katılacak bilgi sözlük üyeleri ile özel bir sohbet gerçekleştirecek ve bilgi sözlük üyeleri açacakları www.bilgisozluk.com pankartlarıyla sözlüğün tanıtımına katkı verebileceklerdir.

katılacak arkadaşlar jedimize mesaj atabilirler. program saati geç olduğu için isteyen yazarlar programa aileleri ile birlikte konuk olabilirler.

(katılacak olanların saat 22:20 de trt taksim tepebaşı stüdyosunda olmaları gerekmektedir.)

zihni sinir

bilgi sözlük’ten geldiğinizi söylediğinizde cafesinde size ücretsiz çay ikram eden, radyolu gözlükten, ütü şeklinde makyaj çantasına kadar her türlü yaratıcı ürünün satıldığı ve arkadaşlarınıza dünyanın hiç bir yerinde bulunmayan hediyeler vermenize olanak tanıyan mucizevi mekan.

adresi: taksim meydanda mc donalds’a sırtınızı döndüğünüzde hemen karşınızda yer alan iş bankasının sokağı. (lamartin caddesi) soldan üçüncü dükkan.

dördüncü nesil bilgi sözlük yazarı

4. nesil yazarlardır.. kimileri gerçekten yazardır. aslandırlar hatta kaplan olanları bile vardır. kimileri formatı yeni kavramaktadır. kimileride zaten sözlük yazarı olarak doğmuştur.

kimi dış mihraklarca söylendiği gibi "%80’i akıllı ol butonunun varlığından bile bir haberdir"ler.
ama paniğe gerek yoktur. elbet öğreneceklerdir. şikayet etmek yerine herkes evinin önündeki 4. nesile format öğretse sözlükte zaten herkes akıllı olacaktır.

popomundo

başlangıçta sıkıcı, bir süre sonra feci saran, ama para pul ve müzikte yapacaklarınızı yaptıktan sonra sıkmaya başlayan, günde 10 dakikadan fazla ayırmadan uzun zaman oynanması gereken oyun.

ps: tüm bilgi yazarlarına düşük faizli kredi:p kitap vs gibi şeylere ihtiyacı olanlar mesaj atabilir.

yonja

bildiğim kadarıyla üye girişi olmadan gezilemeyen sitedir.
buna rağmen üye olmayanların site hakkında herşeyi üye olanlar kadar bilip birde üstüne eleştirmesi şaşırtıcıdır.


independence

öyle yada böyle kendi cebinden sözlüğü ayakta tutandır.
hostingini ödeyendir.
doğrudur, yanlıştır, iyidir, kötüdür kişiye göre değişir. ama çiftlik onundur. ve at koşturmakta özgürdür dilediği gibi. (bkz:hehe)

bilgi sözlük airlines

bedava olsada uçmak istemediğim tek hava yolu.

bilgi sözlük moderatörleri tıpkı tüm diğer sözlüklerde olduğu gibi yazarları uçururken kişilerin entryleri kadar sözlükteki hal hareket ve tavırlarıyla moderatörlere oluşturdukları iş yükünüde mutlaka ve mutlaka değerlendirmeye alırlar.

deneyimler ölçüsünde bilgi sözlükte bazen çok iyi entryleri olan birisi pek çok farklı sebeplerlede uçurulabiliyor.

bu nedenle kimin hangi entry ile uçurulduğunu söylemek uçuran moderatör için bile zor bir o kadarda gerekli olmayan bi durumdur. sadece bahanedir. sanrıdır.
0 /