confessions
  1. toplam entry 2751
  2. takipçi 27
  3. puan 10727

inançlı inançsızlar

Benim bu. Son zamanlarda dayatılan ve gösterilen islamın islam olmadığına inanıyorum. Ben allaha ve öbür dünyaya çok fena inanıyorum. Yalan söylemiyorum, hırsızlık yapmıyorum, kul hakkına girmiyorum, insan hayvan ayırmadan merhamet gösteriyorum. Fakir görsem bütçem kadar doyuruyorum. Sevap point kaygım olmadan yapıyorum. Sadece bir yaratıcının varlığına inanıp onun huzurunda iyi bir insan olmanin gerekliliklerini yapıyorum. Ve sanmıyorum ki o yaratıcı erkekler saçımı görüyot diye beni cehennemde yaksın. Öyle düşünenlere gıcığım.

independence ın insanların maddi durumu ile dalga geçmesi

(bkz:independence'a sataşmanın moda olması)

bu ındependence size ne etti kardeşim diyorum ikidir adama başlıklar açılıyor. birebir muhattap olabildiğin, çoğu zaman üyelerden daha fazla yazmış, bir sorun olduğunda danisabildigin bir insandan bahsediyoruz. en önemlisi yazarları dinleyen talepleri doğrultusunda yenilikler ve iyileştirmeler yapan bir yönetici. hiçbir şey bilmiyorsan mobil temanın gelen taleplerden ne kadar sonra faaliyete geçtiğine bak hadi onu da gormuyorsan sözlüğün temizliğine, olmayan reklamlara bak. yapmayın arkadaşlar, dostlar, yurttaşlar yapmayın . birlik olun su güzel ortama huzursuzluk sokmayin.

anne kız diyalogları

türkçeye 96 saat olarak cevrilen taken star tv de baslamak üzeredir. gel gelelim filmin turkcesi annemle benim aklimda 72 saat olarak kalmistir. sonra filmin konusunu bulmaya çalışırken bizim kafalar going to go.

-anne o kızın paris'te kaçırılıp babanin ortalığı gömdügü film mi bu?
+yok o 72 saatti
-e 96 saat hangisiydi?
+adamin dağda kaldığı olmali.
-hayır o 72 saat.
+hayir o uzaylilarin geldiği film.
+yaaaaa cocuk uyaniyodu kimse yok şehir bomboş o da olabilir.
-o 28 gün sonra.
+.......
-(içses: ben bunu yazarim)

bence yoktur

x bir devletin konsoloslugunu okulunu kurslarını tatil edip buralar yıkılacak patlayacak gelmeyin dediği, ertesi gün valinin yok öyle bisey raaad olun dediği, hemen sonraki gün oraların patladığı, buna rağmen o valinin koltuğunda oturduğu başka bir ülke bence yoktur.

ramazan'da sokakta yemek yiyen dayak yer

Hiç anlamıyorum sen oruçlusun diye millet yemesinden içmesinden neden kısmak zorunda? Kimi insan saygımdan der dışarıda yemez içmez ama kimi insan var ki hasta olabilir, ilaç alıyor olabilir. Mesela geçen otobüste önümde oturan teyze çantasından gizli gizli minik lokma poğaça koparıp avucunda ağzına götürüyordu. Teyzenin yüzde doksan ihtimalle ilaç saatiydi. Neden bu teyze özgürce poğaça yiyemedi? Senin gibi yobaz, kalbi kötü insanlar yüzünden.

robbers cave deneyi

muzaffer şerifin grrup ilişkilerini incelemek adına yaptığı önemli çalışmalardan birisi. robbers cave milli parkı'nda gerçekleştirilen deneyde 12'şer kişiden oluşan iki ayrı grup oluşturulur. bu gruplar ilk önce birbirlerinden habersizdir. gruplar kendi içerisinde bir hiyerarşik yapı oluştururlar ve alttakiler üsttekilere itaat ederler. nihayetinde bu iki grup bir araya getirildiğinde grup üyelerinin diğer gruptan olanlara karşı sebepsizce düşmanca davrandığı görülür. grubun oluşumu, normların yapısı ve grupların birbiriyle çatışması açısından önemli tespitler sunar deney.

metroda inenleri beklemeden binenler

pazar pazar derdi beni geren insanlar. özellikle kadıköy kartal metrosunda ve dahada özellikle ünalan durağında cok var. adam hasbelkader içeride boş bir koltuk gorduyse yandık. kolunun yanındaki iki cmlik boşluktan akışkan bir şekle girdiğini sanarak içeri dalarlar. zaten gidebileceğin maksimum yer kartal onda da başından sonuna yarım saat ayakta ya durursun ya durmazsın. biraz medeniyeti ne zaman öğrenicez merak ediyorum.

yaran diyaloglar

İnstagram hikayelerde üstüste birkaç arkadaşımım babasıyla fotoğrafını gördüm. Bi telaş gittim kardeşimin yanına;

+bu gün babalar günümü???!???!!!
-bilmem yaz gugıla noldu?
+olm herkes niye babasıyla foto koyuyor?
-var diye.

Ne boş telaş yaptım.

insan vücudu

insan vücudunda su dışında vücutta birçok madde daha mevcuttur,
normal bir vücutta, küçük bir sundurmayı yıkayacak kadar sönmüş kireç
7 büyük sabun kalıbı yapacak kadar yağ, orta boy bir kavanozu dolduracak kadar şeker
6 tuzluğu dolduracak kadar tuz
9 bin kurşun kalem yapacak kadar karbon(13kg)
2 bin 2 yüz tane kibrit yapacak kadar fosfor
25 milimetrelik bir çivi yapacak kadar demir
bir kaşık sülfür
30 gram diğer metaller bulunur.

ilk maaş ile yapılanlar

maaşa geçermi bilmem ama belediyede gönüllü ders verirken sen de öğrencisin minikte olsa bi miktar verelim demişlerdi. ben de olur dedim. işin komiği miktar hakikaten minikti. sadece yol parası diyeyim ama yine de dışardan kazandigim ilk para. beş tane halka tatlı aldim tanesi 75 kuruş. annem kardeşim ananem dedem ben güle oynaya yedik. en pahalı yemekler olsa öyle keyifle yemezdik eminim.

ceylin atik

Ne güzel bir kızmış yahu pırıl pırıl. 10 yaşında kuzenim var benim ciddi ciddi dunyadan bi haber heidi yutmuş gibi gezen. O yaşta bir çocuğa dokunmak icin ağır sosyal kişilik bozukluğu yaşıyor olmak lazım.

üçüncü dalga deneyi

california da 60 lı yıllarda bir lisede ve bir sınıfta tarih öğretmeni tarafından gerçekleştrlen deney. sınıfa imtiyazlar veriliyor, okulda disiplini sağlaması gereken sınıf oldukları, diğerlerinden çok daha üstün ve ayrıcalıklı oldukları kabul ettirilor. bu düşünceyle coşan öğrenciler logo, kart hatta slogan üretip kendilerinden olmayanlara pislik gibi davranıyorlar. sonuçta deney kontrol çıkıyor ve sonlandırılıyor. biz de en demokratik toplumlarda bile faşizm meyili var diyebiliriz.

http://onedio.com/haber/bir-cocuktan-fasist-yaratmak-ucuncu-dalga-deneyi-686551

gurbetci

16 nisan 2017 referandumu için söylüyorum; ben ideolojik olarak evet diyen insana saygı duyuyorum. başkanlık sistemini isteyen, rteye lider olarak tapan kitleye de saygı duyuyorum. onaylamıyorum ama saygı duyuyorum kardeşim alternatifim yok. gel gelelim bu yurt dışında bir eli yağda bir eli balda olup senede 15 gün trye gelen lafta vatansever gerçekte medeni ülkelerden kopamayan davar sürüsünün ülkemin geleceğini etkileyen bu seçimlerde fikir belirtme hakkına tahammül edemiyorum.

15 temmuz anma programı

10-20 temmuz arası bende kuzey kutbuna bunlardan mümkün olduğunca uzaga gitme istegi uyandıran anma. Sıctık yani sabaha kadar sela verir bunlar. Bir de dip not ekleyelim, bu tip bir olayın anması olmaz. Olacaksa halk karar verir. Onlarca yıl sonra falan olur. O zaman da tarih kimin hakli kimin haksiz olduğunu gösterir.

dayak yediği halde ayrılmayan kadın

Eziklik degil de sanırım ben severek isteyerek evlendim şimdi şikayet etmeye hakkim yok psikolojisi bu ( güçlü ve ayaklari uzerinde duran kadin degilse). Belki de bir umut adamin vicdana gelip duzelmesini bekliyorlar. Ha tabi o adamdan bi cacik olmaz bunu cok acı tecrube ediyorlar. Alt komşumun torunu 1 yıl dayak yediğini kimseye söylememiş. Bir yılın sonunda anane yetiş bu adam beni öldürecek diyor ve adamı terk ediyor. Karnında da belki evliliğim düzelir adam bana bağlanır bebeği. 2 gün önce adam kapıya dayandı gece 2 de. Polisler falan geldi. Kadinin eski kaynanasi arayip oğlum silah satın aldı haberin olsun demiş. Neyse dedikoduya döndü varmaya çalıştığım nokta şu; dayak atan adam vicdana gelmez, bir gün gelir düzelmez, evine bağlı kalmaz, size acımayan adam karnınızdaki bebeği de hiç görmez.

bilgi günlük

haftalardır annem domates karanfil vs yeni yeni fideler ekiyor, ertesi gün paramparça buluyoruz. Hep kedimin günahını aldık hayvanın ne şeytanlığı kaldı ne pisliği. Neyse bugün camdan bakarken saksıya yayılmış usul usul annemin domatesini gagalayan kuşla gözgöze geldim. aranan suçlu bulundu.

ekşi sözlük

Üç beş ergen yuvası. Yazarı degilim, takip etmeyi bırakalı çok oldu. Yarısı abazan erkek başlıkları, kalanı gündeme göre değişiyor. Bir ünlü vefat eder yüzlerce ışıklar içinde yat güzel adam ve bir o kadar x kim amk entrysi döşenir, ygs açıklanmasına bir gün kala bir ton açıklandı! Kandırdım zaaaaaa!! Entrysi girilir. Bilgi namına bir şey yok. Forumdan zerre farkı yok. Eskiden gerçekten güzeldi ama her şey zaten eskiden güzeldi. Zaman geçti, biz büyüdük ve sen de artık herkes gibisin ekşi sözlük.

atatürk ilkelerini yavaş yavaş unutmak

Çünkü okumaktan aciz anne babaların tablet manyağı çocuklarının yetişmesi dediğim başlık. Benim kuzen çocuklarını örnek vereyim; hepsinin küçücük yasta elinde telefon, nefes almadan internette geziyorlar. Biz küçükken bütün dünyamız okul, ödevler, sokakta top oynamaktı. Okulda hocanın anlattığını kavrayıp evde ödev yapıp dışarıda kuduruyorduk. O yüzden tarihi de iyi biliriz ülkemizin jeopolitik konumu gibi s.kik bilgileri de. Şimdi ufaklıkların elinde telefon, ellerinin altında devasa bir dünya ve hayattaki tek amaçları sosyal medyada gösteriş, whatsapp mesajlaşma seansları ve aleyna tilki gibi b.ktan idollerin hakkında her şeyi bilmek. Atatürk ilkelerini nereden duyuyor ki hatırlasün bu çocuk?