confessions
  1. toplam entry 398
  2. takipçi 0
  3. puan 770

sevgilisinin mini eteklerini saklayan erkek

geleneksel takılan erkek tipidir bu. çoğunlukla ben sana alırım tamam ama evde giyersin mantığını güderler. hatta hatun kişisine tamam alırız denip alınır etek. sonrasında da alırız dedik aldık giyersin dedim mi ben sana der ve bu karın agrıtıcı olaydan sıyrılmak için türkçenin güzelliklerinden faydalanmaya yönelirler.

flip flop

bir sayısal sistemin saklayabileceği en küçük bilgi birimi olan 1 veya 0 lojık değerine sahip bir ikili yani binary şeklinde adlandırılan bilgi veya bir bit’tir.

ayrıca bir bit bilgi flıp flop veya 1-bit saklayıcıya yani register diye adlandırılan entegrelerde saklanılabilir. bunlardan ençok kullanılan jk ve d tipi flıp floplardır.

d tipi flip-flop d (data) veri girişi ve iki çıkışa q ve q’ ne sahiptir. flip flop’un d girişindeki lojik değer, saat (clock) sinyali oluşturduğunda q da aynısı görülür. q’ ‘nde ise q nun tersi vardır.

d tipi flip flop’tan başka jk, rs ve t tipi flip flop lar da vardır. fakat mikroişlemcili sistemlerde d tipi ff’lar daha yaygın bir şekilde kullanılır.

(bkz:ff)

0 /