confessions

greyfurt

Yazar

  1. toplam entry 2251
  2. takipçi 0
  3. puan 10956

türkiye'nin ilk milli uzun menzilli füzesi

çinli bir firmayla ortaklaşa geliştirilen ve yerli üretim izni olan uzun(?) menzilli füze sistemi.

500 kg'ın altındak (470 kg) harp başlığı ile ve 300 km altındaki (260-280 km) menzili ile türkiye'ninde imza attığı füze rejimine uygundur.

not: füze rejimi anlaşmasına göre +300 km menzil ve 500 kg harp başlığı olan füzelerin teknoloji transferi yasak. yani bunu üretmek isteyen ülke kendisi geliştirmek zorunda.

ileri düzeyde sallama teknikleri

Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla geçersiz kılınan tekniklerdir.
bu kara alındıktan sonra "sende mi brütüs?" haykırışlarım senato duvarlarında yankılandı ama olan olmuştu.

daha açık yazayım: "artık atış serbest" durumu yok :/
4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.

daha geniş hukuksal saçmalıklar için şordaki linke tırıklayın: linkin park->

tükendim be sözlük

ön uyarı: kedim öldü. çok canım sıkkın. en çok ben üzgünüm. en çok beni sevin.

bir diğer yardım bekleyen yazar söylemi. hepsi geçer, geçecek. hep böyle oldu, hep böyle olacak. değiştiremeyeceğimiz şeyleri düşünerek üzülebilir veyahut boşverip devam edebiliriz.

olan olmuş artık geri dönüşü yok.yıkılan güzellikler bir daha geri gelmez ama daha güzellerini inşa etmek için devam etmelisiniz.

özelini paylaşan yazarlar için "duygu sömürüsü" ifadesini kullanmak hoş olmamış. böyle düşünenler olsa bile makul miktarda emin olana kadar kalp kırmamak en iyisiydi. neyse herkesin canı sağolsun.

kedimin öldüğünü söylemişmiydim? çok üzgünüm be.allah esenlik versin hepinize.

su kaçağı belirtileri ve çözümü

alt kat komşuda depresyon,ev ahalisinde ıslaklık,apartman yöneticisinde panik gibi tipik belirtilerle gelen bir rahatsızlıktır.

son 6 ayın faturaları incelendiği zaman yaklaşan felaketin ipuçları bulunabilir.

"dişlerini fırçalarken musluu gapa yıvrım"
greyfurt yazıtları, kuzey doğu 3. taş.

16 nisan referandumunda hile yapıldığı iddiası

ortaya atıldıktan sonra devamı gelmeyen bir başka twitter çöpü.

twitter'da Katniss Everdeen yengenizin ben uyanmadan çay demlediği, kızarttığı sigara böreklerini elleriyle yedirdiği iddia edilmişti. (dünya gündemini takip edenler bilirler)
bende "geceden kalmaydım, hatırlamıyorum herhalde" diyerek ilk anda inanmıştım.

sonra o iddia boş çıktı, diğer pek çok twitter iddiası gibi...twitter ortaya sıkıp kaçılan bir bilgi kaynağıdır. hatta bilgi kaynağı değildir. twitter twitter'dır.

önemli ek: Katniss Everdeen yengenizle yaşananları zamanı gelince yazacağım. önce değil, zamanı gelince.

projeksiyon lambası

babil bilimadamlarının bulup geliştirdiği ama zamanın iktidarı olan hammurabi'nin "ne işimiz var ışık saçmakla, hukuka yoğanlaşacağız. hedef milattan önce 223" diyerek ötelediği icattır.

olsundur, bu sayede insan uygarlığı hammurabi kanunlarına kavuşmuştur. tarih böyle birşeydir.

kuantum fizik ve evren

gereksiz iki oluşum. en büyük sorun; bu ikisinin yokluğu değil, içlerinden birinin tek başına kalmasıdır.

"neyleyim fiziksiz evreni,
evrensiz fiziği..."
-poğaça hiç sıcak değildi, sy. 153, büyük düşünür greyfurt-

hayvanlar hakkında bilinmesi gerekenler

muahabından daha sağlıklı öğrenilebilecek bilgiler bütünü. hayvanlar hakkında en iyi bilgiyi gene hayvanlardan alabiliriz.

örneğn bugün benden önce alışveriş arabasına kullanılmış plastik bardak atan hayvan oğlu hayvana "neden?" diye sormak isterdim. çöp mü yok? küfür yemek hoşuna mı gidiyor?

bizde öğrenciyken markette .eşitli ürünlerle karnımızı doyurup bir köşelere sıkıştırırdık ama asla alışveriş arabalarına çöp atmazdık. şimdiki gençler çok bilinçsiz, saygı diye birşey kalmamış.

sözlükçülerin uykusuzluk rekorları

4 gün boyunca normal bir insanın dayanamayacağı fiziksel aktivitelere katlanarak, planlı faaliyetimizde sadece 3'er saat uyuyabildik.
3. gecede uyanmamız yaklaşık 10 dk sürüyordu. hayatımda ilk defa ayakta rüya gördüm. beni yataktan kaldırmak için tokatlayanın kim olduğunu hatırlamıyorum. rüyadan alt+tab kombinasyonuyla gerçek hayata geçtim.

özetle; ağır beyin faaliyetine ağır fiziksel aktivite eklenirse sonuç ölüme yaklaşılan bir süreç oluyor. uykusuzluğa dayanmak değil, uykusuzluğu ilk fırsatta telafi etmek önemli olan.

yeteri kadar uyuyan insan güzelleşir, sağlıklı gelişir, daha az hasta olur, derisi çok daha canlı gözükür, yellendiği zaman kokmaz, düz duvara tek eliyle tırmanabilir, asansörde 3 kapıcı gücünde olur. uykunuz gelince uyuyun.


"uykunu iyi uyu"
greyfurt yazıtları, 4. taş, kırgızistan sınırı dolayları.

isetta

dünyanın en şirin otomobili. ilk olarak 1953 yılında italya'da üretilen otomobil, 1954 yılından itibaren fransa, 1955 almanya (bmw) ve brezilya tarafından üretilmeye başlandı.

1 silindirli bu otomobil kısa zamanda otomobil tutkunlarının dikkatini çekti. (delikanlı otomobile 1 silindir yeter...)

özellikle almanların yaptıkları geliştirmelerle 12 beygirlik motoru, 13 beygirlik bir performans canavarına dönüştürülen minik isetta, yeni motoruyla tamı tamına 85 km/s hıza ulaşarak asfaltı ağlattı. (13 beygir gücü = 18,3 eşek gücü = 8,7 lama gücü)

3 tekerlekli modeli de bulunan isetta'ya önden binilmekte. (yani gidip ahıra falan çarparsanız kapı önde olduğu için inilecek kapıda kalmıyor...)

bu kadar açıklamadan sonra son sözü isetta söylesin:

düğün arabası isetta (foto)

isetta - trafik çevirme - alkol muayenesi (foto)

gugıl görseller

pokemon go

haberturk'un acar muhabiri mehmet karaca'nın darbeden hemen önceki günlerde meclisin içinde oynadığı oyun.

meclisin kapısından itibaren adım adım aradığı pokemon'u nerede buluyor dersiniz? başbakanın meslicte çalışmalarını gerçekleştirdiği odanın önünde.

hareketler, tavırlar bir garip tabi ama memleketteki tek akıllı da ben değilim. mutlaka başkalarınında dikkatini çekmiştir.

http://www.haberturk.com/video/ekonomi/izle/mecliste-pokemon-avi/193362

fetullah gülen'in 4 milyar doları kktc'ye transferi

2 dolarlık banknotlarla gerçekleştirilen transferdir. gelin birlikte inceleyelim:

100$'lardan oluşan 4 milyar dolar ağırlık olarak 4 ton, hacim olarak 41,4 m3 yapar. ucuca eklendiğinde uzunluğu 4 km'yi bulur. türkiye'nin kıbrıs'a uzaklığı 112 km'dir. yani 100$ kullanılsaydı, kıbrıs'a para transfer edebilmek için en azından 28 milyar dolar gerekecekti.

oysa 4 milyar dolarlık aynı transferi 2 dolarlık banknotlarla yaparsak 200 km'ye erişimimiz olur. hem adaya çıkabilir hemde istediğimiz yere gidebiliriz.

şu ilkokulu bir bitireyim, adımı daha çok duyacaksınız.

ıslak mama

içinde bağımlılık yapıcı maddeler olduğu iddia edilen(?) mama çeşidi.

bizim yaratığa ıslak mama verdiğimiz günlerde eroinman gibi ortalıkta dolanıyor. hayvana tatması için doğal et veriyorum, bir zahmet yiyor ama iş ıslak mamaya gelince her şeyi göze alır vaziyette ortalığı yıkıyor. üstelik normalden fazla hareketlilik, perdelere falan tırmanma gibi yan etkileri de var...tam bir para tuzağı yani. illede güzellik yapmak istiyorsanız dana dili, balık, ciğer kavurma vb...falan yedirebilirsiniz(hiçbiri çiğ olmamalı). ıslak mama evcil hayvanınızın bağırsaklarının çalışması için gerekli ama sürekli vermek zorunda değilsiniz.

ben ödül günlerinde(haftada 1-2) ıslak mamayı kuru mama ile karıştırıp veriyorum. (bir kürdan yardımıyla 2 çevirin, tamam işte. bir süre sonra hayvanınızın ihtiyacı olan miktarı ve oranı öğreniyorsunuz. yoksa direk ıslak mama verince ertesi gün duvarlara falan tırmanıyor.

not: ıslak-kuru karışımını tek seferde bitirebileceği kadar yapın. beklerse bozulur, ziyan etmemek için elinizi iyi alıştırın. 2 mama kabı (1 ıslak - 1 kuru) işleri kolaylaştırır. bence de bitsin bu entry artık.

company of heroes

2. dünya savaşı konulu, gelmiş geçmiş en dengeli, en gerçekci grafiklere ve atmosfere sahip, gerçek zamanlı strateji oyunu. multiplayer'da amerikalılar ve almanlar olmak üzere 2 tarafı seçebiliyoruz ama görev modunda sadece amerika var.

her ülkenin kendine has seçilebilir doktrinleri (üstünlük sınıfları) söz konusu. rakibin taktiklerine, seçtiği doktrine göre sizde kendi doktrinlerinize karar veriyorsunuz. (olması gereken)

aslında en açıklayıcısı, şu 2'ye 2 karşılaşmayı izleyin: http://tinyurl.com/coh-bilgisozluk
0 /