confessions

greyfurt

Yazar

  1. toplam entry 2263
  2. takipçi 0
  3. puan 10990

huawei

bir pazarlama talihsizliği olarak telaffuzu zor, akılda kalması zor bir isime sahip çinli firma. "Zhuangzi" gibi daha basit çin adları varken huvai nedir abi? (bak gene yazamadım. copy/paste yapmam lazım)

yinede izlanda'nın eyjafjallajökull yanardağının eline su dökemez. unutmak istediğimiz her büyük felaketin adı böyle zor olmalı, markaların değil!

kaktüs

meksika'da salatası, çorbası, kremi, içkisi yapılan mübarek bitki. Hayvan yemi bile yapıyorlar ama ben henüz test etmedim.

kaktüs meyveleri toplanan, bildiğin kaktüs çiftlikleri falan bile var. enteresan yani.

beylikdüzü

ekremistlerin şu sıralar fink attığı ilçe. ekrem gelecekse gelsinde bir durulsun ortalık. iu saat oldu hala korna sesi dinliyoruz.

millet bıktı seçimlerden. bende bıktım.

f-22

pilota sağladığı oksijeni, motorlardan emen bir sisteme sahip olan uçaktır.

şimdi bi sn, pilotlar motorlardan filtre edilen havayı mı soluyor? evet aynen böyle. hatta görev uçuşu sırasında bayılan pilotlar bile olmuş. en son pilotlar işi uçuşları durdurmaya kadar vardırınca daha etkin önlemler almışlar. şimdilik öksürükle falan idare ediyorlarmış ama en nihayetinde bu özellikle çok gereksiz bir zorlama olmuş bence.

gece ışığı

windows 10 sürümünde kolay okumayı sağlayan ve gözleri oldukça rahatlatan özellik.
işin güzel tarafı, bu özelliğin otomatik olarak da devreye girmesini sağlayabiliyorsunuz. (ör: saat 21:00'da otomatik olarak ekranın ışığı kısılıyor)

24 temmuz 2018 yunanistan yangını

hayatını kaybedenlerden sadece 26 tanesinin, birbirlerine sarılmış vaziyette, birarada bulundukları büyük facia.

yunan dışişleri bakanı (faşist, türk düşmanı) kocias, türkiye'den gelen yardım telefonuna teşekkür etmiş, şu an için yardıma gerek yok" demiştir.

çapraz kur

hesaplanırken (temel olarak) iki ülkenin enflasyon farkı baz alınan parametre. (ceteris paribus koşuluyla)

arz-talep, dış ticaret, rezerv para birimi statüsü, siyasi istikrar, karşılıklı dış ticaret ve "donumun lastiğinin sıkması" gibi pek çok dış etmene göre yön değiştirebilir.

2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

Neyazıkki başvuru süresinin bugün dolduğunu az önce öğrendim. Üzülerek çekilmek zorunda kaldığım bu yarışta diğer adaylara başarılar dilerim. zaten başvuru parası olan 10.300 tl için, 10.250 tl eksiğim vardı. inşallah sonuçlar memlekete, millete hayırlı olur.

Bu zorlu mücadelede beni hiç bir an yalnız bırakmayan, her ihtiyaç duyduğumda yardıma koşan independence ve galahad'a teşekkür ederim.

http://www.haber7.com/siyaset/haber/2615044-sure-doldu-4-siyasi-parti-baskani-basvurdu

2 mayıs 2018 cumhurbaşkanlığına aday olmam

Değerli yazar ve okuyucu kardeşlerim,
Ülkemizin son yıllarda yaşadığı zor dönemler ve darboğazlardan sonra,
Kişisel çıkarlarımı bir kenara bırakıp, ülke menfaatleri bunu gerektirdiği için 24 haziran seçimlerine Cumhurbaşkanı adayı olarak katılmaya karar verdim.
Bu süreçte desteğinizi ve dualarınızı esirgememenizi rica ederim.

Cumhurun Cumhurbaşkanı Adayı Greyfurt.

Not: (benim imzam kabul ediliyorsa) Daha şimdiden 1 imza hazır. Sakın ihmal etmeyin, bir kişi çok şeyi değiştirebilir...

not.2: değerli çiflikbank mağdurları, jet fadıl'dan bu yana düzenli olarak mağdur edilen biri olarak hissettiklerinizi çok iyi anlıyorum. bende bir çiflikbank mağduruyum ve sesimizi duyurmak için desteğinizi bekliyorum.

türkiye'nin ilk milli uzun menzilli füzesi

çinli bir firmayla ortaklaşa geliştirilen ve yerli üretim izni olan uzun(?) menzilli füze sistemi.

500 kg'ın altındak (470 kg) harp başlığı ile ve 300 km altındaki (260-280 km) menzili ile türkiye'ninde imza attığı füze rejimine uygundur.

not: füze rejimi anlaşmasına göre +300 km menzil ve 500 kg harp başlığı olan füzelerin teknoloji transferi yasak. yani bunu üretmek isteyen ülke kendisi geliştirmek zorunda.

ileri düzeyde sallama teknikleri

Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla geçersiz kılınan tekniklerdir.
bu kara alındıktan sonra "sende mi brütüs?" haykırışlarım senato duvarlarında yankılandı ama olan olmuştu.

daha açık yazayım: "artık atış serbest" durumu yok :/
4 yanlış 1 doğruyu götürüyor.

daha geniş hukuksal saçmalıklar için şordaki linke tırıklayın: linkin park->

tükendim be sözlük

ön uyarı: kedim öldü. çok canım sıkkın. en çok ben üzgünüm. en çok beni sevin.

bir diğer yardım bekleyen yazar söylemi. hepsi geçer, geçecek. hep böyle oldu, hep böyle olacak. değiştiremeyeceğimiz şeyleri düşünerek üzülebilir veyahut boşverip devam edebiliriz.

olan olmuş artık geri dönüşü yok.yıkılan güzellikler bir daha geri gelmez ama daha güzellerini inşa etmek için devam etmelisiniz.

özelini paylaşan yazarlar için "duygu sömürüsü" ifadesini kullanmak hoş olmamış. böyle düşünenler olsa bile makul miktarda emin olana kadar kalp kırmamak en iyisiydi. neyse herkesin canı sağolsun.

kedimin öldüğünü söylemişmiydim? çok üzgünüm be.allah esenlik versin hepinize.

su kaçağı belirtileri ve çözümü

alt kat komşuda depresyon,ev ahalisinde ıslaklık,apartman yöneticisinde panik gibi tipik belirtilerle gelen bir rahatsızlıktır.

son 6 ayın faturaları incelendiği zaman yaklaşan felaketin ipuçları bulunabilir.

"dişlerini fırçalarken musluu gapa yıvrım"
greyfurt yazıtları, kuzey doğu 3. taş.

16 nisan referandumunda hile yapıldığı iddiası

ortaya atıldıktan sonra devamı gelmeyen bir başka twitter çöpü.

twitter'da Katniss Everdeen yengenizin ben uyanmadan çay demlediği, kızarttığı sigara böreklerini elleriyle yedirdiği iddia edilmişti. (dünya gündemini takip edenler bilirler)
bende "geceden kalmaydım, hatırlamıyorum herhalde" diyerek ilk anda inanmıştım.

sonra o iddia boş çıktı, diğer pek çok twitter iddiası gibi...twitter ortaya sıkıp kaçılan bir bilgi kaynağıdır. hatta bilgi kaynağı değildir. twitter twitter'dır.

önemli ek: Katniss Everdeen yengenizle yaşananları zamanı gelince yazacağım. önce değil, zamanı gelince.

projeksiyon lambası

babil bilimadamlarının bulup geliştirdiği ama zamanın iktidarı olan hammurabi'nin "ne işimiz var ışık saçmakla, hukuka yoğanlaşacağız. hedef milattan önce 223" diyerek ötelediği icattır.

olsundur, bu sayede insan uygarlığı hammurabi kanunlarına kavuşmuştur. tarih böyle birşeydir.
0 /