confessions

civeng

Yazar

  1. toplam entry 3715
  2. takipçi 0
  3. puan 11002

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

iş yerinden bir arkadaşım, oğlunu kolejde okutuyor. ingilizce hocaları türkçe bilmediği için arkadaşım hocayla yüz yüze görüşmeye gittiğinde ben de yanında gitmiştim. hoca demişti ki çocuklar etrafından hep türkçe duydukları ve gördükleri için, ailesi ve arkadaşları türk oldukları için niye ingilizce öğreniyim ki mantığıyla hareket ediyorlarmış. bu da öğrenememe sebeplerinden birisiymiş. tabii ki ülkeyi komple ingilizce konuşturalım, tüm filmler diziler kitaplar ingilizce olsun değil bunun çözümü. çözüm çocuğun neden ingilizce öğrenmesi gerektiğini anlayabilmesinde. örneğin çocuğa büyüdüğünde yurt dışına gitmesi gerektiği zaman ingilizcenin lazım olacağı söylenebilir ya da ingilizce bildiğin zaman daha iyi ve kolay iş bulabileceği söylenebilir.

dünya kaleska

gaye su akyol'un güzel bir şarkısıdır. sözleri :

Ben çingeneyim
Ermeniyim Türküm Kürdüm
ah farkeder mi

Mavi bir elmayım ne fark eder ki

İnsan insanın kurdudur ne yazık
Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik
Delirdik...

Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik

Bu hevesler harcıalemdir
Dağ taş al senin olsun efendim
Nefsinin zevkine gökler yeter mi

Dünya kaleska
Ben içinde meczup
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Boğulduk, boğulduk
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Dünya kaleska
Biz içinde mevzup
Hamdık piştik
Sığda boğulduk

not : kaleska; 4 tekerlekli küçük araba demektir. ( bebek arabası gibi )

no reggae

No Blues grubunun Ya Dunya albümünden bir parça. Dinleyin, tanıdık gelecektir. Ama kendi tarzlarında yorumlamışlar tabi. Çok da güzel olmuş.

two girls one cup

Başlığa baktım ve her 3 senede bir bu başlığa birileri yorum yazıyor. Neden 3 sene? Halbuki 2 girls. Kız başına 1,5 sene yapar bu. İnsan bu videoyu izleyince 3 sene yorum yapamaz hale geliyor demek ki.

sevgilinin zeki olması

ben : hayatım, kuantum mekaniğine göre aynı anda iki yerde olabiliyorum. bu yüzden seni aldattım sayılmaz, çünkü aynı anda senin de yanındaydım.
sevgilim : kemal, sana burdan ışık hızıyla bir çarparım, atomlarına ayrışır kuantumu görürsün o zaman.

zeka testi

zamanında türkiye'de bunu en güzel mensa yapıyordu ama o da ilgisizlikten artık yapmıyor. zaten yapsa bile eğer çok zeki değilseniz size sonucunu söylemiyor ama çok zekiyseniz sizi derneğine üye yapıyor(du).

19 ekim 2016 napoli beşiktaş maçı

maça biraz sıkıntılı başladık ama 12. dakikada ilk atağımızda golü bulduk. golden sonra savunmayı sıkılaştırdık ama 30. dakikada ani gelişen atakta gole engel olamadık. 8 dakika sonra aboubakar orta sahadan çaldığı topla kaleye kadar gitti ve ilk yarının skorunu belirledi.

ikinci yarı daha istekli başladık ama 50. dakikada fabri'nın yaptığı hareket sonrası hakem penaltı verdi. penaltıyı fabri kurtardı. 69'da hakem yine penaltı verdi. bu sefer golü bulan napoli durumu 2-2 yaptı. 86'ya kadar etkili ataklarla saldıran ama son vuruşları yapamayan beşiktaş 86'da tekrar aboubakar ile durumu 3-2 yaptı.

sıradaki maç 1 kasım'da istanbul'da napoli ile.
0 /