confessions

civeng

Yazar

  1. toplam entry 3719
  2. takipçi 0
  3. puan 11012

galahad

yukarıdaki son 2 entry'de yazılmış düşüncelere ben de katılıyorum. kendisinin özellikle oyun, dizi ve film entryleri dikkatimi çekiyor. takipteyim. saygılar.

bayi toplantisi

21 şubat'ta gösterime giren türk komedi filmi. başrollerinde güldür güldür'den onur buldu, çghb 1'den ibrahim büyükak ve büşra pekin, çghb 2'den safa sarı ve stand-up'çı doğu demirkol yer almaktadır.
filmi izlemiş birisi olarak şahsi düşüncem, bu kadrodan daha güzel ve komik bir film çıkabileceği yönünde ama yine de izlenmeyecek kadar kötü ya da komik olmayan bir film de değil. sıkmıyor yani. boş vaktiniz ve sinemaya verecek ekstra paranız varsa izleyebilirsiniz.

türklerin yabancı dil öğrenememe sebepleri

iş yerinden bir arkadaşım, oğlunu kolejde okutuyor. ingilizce hocaları türkçe bilmediği için arkadaşım hocayla yüz yüze görüşmeye gittiğinde ben de yanında gitmiştim. hoca demişti ki çocuklar etrafından hep türkçe duydukları ve gördükleri için, ailesi ve arkadaşları türk oldukları için niye ingilizce öğreniyim ki mantığıyla hareket ediyorlarmış. bu da öğrenememe sebeplerinden birisiymiş. tabii ki ülkeyi komple ingilizce konuşturalım, tüm filmler diziler kitaplar ingilizce olsun değil bunun çözümü. çözüm çocuğun neden ingilizce öğrenmesi gerektiğini anlayabilmesinde. örneğin çocuğa büyüdüğünde yurt dışına gitmesi gerektiği zaman ingilizcenin lazım olacağı söylenebilir ya da ingilizce bildiğin zaman daha iyi ve kolay iş bulabileceği söylenebilir.

dünya kaleska

gaye su akyol'un güzel bir şarkısıdır. sözleri :

Ben çingeneyim
Ermeniyim Türküm Kürdüm
ah farkeder mi

Mavi bir elmayım ne fark eder ki

İnsan insanın kurdudur ne yazık
Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik
Delirdik...

Aynı göğün altı yangın yeri
ah anam ah babam vurgun yedik

Bu hevesler harcıalemdir
Dağ taş al senin olsun efendim
Nefsinin zevkine gökler yeter mi

Dünya kaleska
Ben içinde meczup
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Boğulduk, boğulduk
Yandık söndük ah çok yorulduk
Hamdık piştik sığda boğulduk

Dünya kaleska
Biz içinde mevzup
Hamdık piştik
Sığda boğulduk

not : kaleska; 4 tekerlekli küçük araba demektir. ( bebek arabası gibi )

no reggae

No Blues grubunun Ya Dunya albümünden bir parça. Dinleyin, tanıdık gelecektir. Ama kendi tarzlarında yorumlamışlar tabi. Çok da güzel olmuş.

two girls one cup

Başlığa baktım ve her 3 senede bir bu başlığa birileri yorum yazıyor. Neden 3 sene? Halbuki 2 girls. Kız başına 1,5 sene yapar bu. İnsan bu videoyu izleyince 3 sene yorum yapamaz hale geliyor demek ki.

sevgilinin zeki olması

ben : hayatım, kuantum mekaniğine göre aynı anda iki yerde olabiliyorum. bu yüzden seni aldattım sayılmaz, çünkü aynı anda senin de yanındaydım.
sevgilim : kemal, sana burdan ışık hızıyla bir çarparım, atomlarına ayrışır kuantumu görürsün o zaman.
0 /