zekat neden gösterilmiyor

İslamın beş şartından biri olan zekat, hiçbir dindar(!) tarafından kamuoyu önünde yerine getirilmiyor. Demek istediğim bu tatlısu dindarları, diğer dört şart yerine getirilirken, bunu gözümüze sokarlar, oruç tutmayan ve namaz kılmayanla uğraşırlar. Hac ve umreye gittiklerini ballandırarak anlatırlar. Aynı saydamlığı, zekat şartını yerine getirirken de görmek isteriz. Yani mallarının kırkda birini fakirlere verirken. Bu durumda zengin dindarlara bunu ispatlamamaları halinde, oruç tutmayan insanlara yapılan davranışları sergilemek ve müslümanlıklarını sorgulamak gerekir.
Bu arada -haşa- yaratan olmadığım için hiçbir insanın, imanını sorgulamak bana düşmez. Ama günümüzdeki iki yüzlülüğe dikkat çekmek istedim.

bayramdan bayrama

çok seyrek, ender, az.
her bayram, bazı tanıdıklarla iyi ki bayramdan bayrama görüşüyor olmanın mutluluğunu, bazılarıyla da neden bu kadar az görüşüyoruz sorgulamasının hüznünü arkasında bırakan söz.
yani bir iyi ki var, bir de keşke. sonuçta değişen bir şey olmuyor, yine de bayramdan bayrama.

alo 147

Milli eğitim bakanlığı iletişim hattı.

Öğretmenler ve vatandaşlar arasında öğretmen şikayet hattı olarak bilinse de aslında çok faydalı olan bir hattır.

sinyal vermeden dönüş yapan şöför

Bayramda artmışmıdır nedir lapppss diye önüne kırıyorlar insanın. Müneccim değilseniz sagdan soldan önüne birden geçen arabayı anlamazsınız.

Bir de ps: ben o takip mesafemi babamın hayrına siz önüme rahat geçin diye bırakmıyorum. Tampon tampona gitmekten zevk almayın.