zeki insan mutsuz insandir

0 /
isimsiz kahraman
zeki insana herşeye ragmen zeki olmaktan duydugu mutluluk bile yeterlidir, salak olmadıgının farkındadır, bir parazit gibi yaşamadıgının farkındadır...
goetica
"akıllı olup dunyanın kahrını çekeceğime deli olurum dunya benim kahrımı çeksin" vari bir sözdür.bazen iyidir aptala yatmak.
su hayat bitsede gitsek
bunu en cok solcular sever..boyle garip lirik mahsun yapıları bir goruntu cizerler.(bkz: ruh hastası).okulumuz da bol bol mevcuttur.ha birde tersi vardır.o ayrı..zeka kavrayıs yetisi ise bilmenın mutluluk olması gerekir.o zeka farkındalıgından degil kıskanılıp, dıslandıgı,dalga gecildigi,anlasılmadıgı zamanlarda mutsuz olur.nikola tesla en iyi ornegıdır.ayırca yılmaz erdogan da depresyona girer.en nihayetin de koku insan dır yani.
salome
zeki olduguna inanmak isteyen mutsuz insandir aslinda o. yeralti edebiyatinin "subversion"larini okurlar, mutsuzluklari aslinda "yanliz" yani sevgilisiz olmalarindan kaynaklanir fakat okuduklari sahte edebiyat urunlerine o kadar dalarlar ki hayati soguladiklari icin mutsuz olduklarina inanirlar. halbuki "sorgulama"nin manasini bile pek bilmezler. ne kadar acidir bir insanin 115 lik iq su ile kendini "bernard shaw" zannetmesi.
calamitycans
algılama, analiz ve sentez gibi yetenekleri oldugundan dünyayı diger insanlardan farklı algılar. bunun sonucu olarak da diger insanlara benzemedigi icin toplumda dıslanırlar ve genellikle mutsuz olmaya mahkumdurlar.
ice berg
"adım zeki,insanım evet,sanırım mutsuz um o zaman,du bi düşüneyim ,düşünüyorsam varımdır zaten,ne mutlu bana ki varım..demekki mutluymuşum" aptal insan teoremiyle desteklenebilecek hadise.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol