zaman makinesi olsa ilk gidilecek zamanlar

0 /
tiryaki
christoph colombu saçlarından tutup...’’ lan yar..ak kafası birazdan keşfedeceğin yerdeki insanlar yarın obür gün bizim mezarımızı kazacak,ekonomimizi batıracak,çoluk,çocuk demeden katledecek,ebemizi si.e..kek ,’senarist misin ki sen oğlum böyle yapıyon ha’’!
sür şimdi gemiyi geriye doğru kazma herif...!
sahmeran
peygamber efendimiz(s.a.v) zamanıda olup onu göreblmek isterdim...yada osmanlının dirlik düzen içindeki döneminde yaşamak isterdm...yada 80li yıllara gitmek isterdm...
tiryaki
nostradamus’a uğrardım,elini öper,hal hatırını sorardım.kendisini de bir telsim cep öğrenci hattı hediye ederdim.beş dakikası bir kontör konuşurduk uzun uzun,hayat hakkında,gelecek hakkında.’’nostracığım çoluk çocuk nasıl,bak selamları var bizimkilerin derdim’’.sonra entrylerime berbat verenleri bir bir deşifre etmesini isterdim,seri veren ibneyi yakalattırırdım.
angelus
mesai bitimi sonrası şirketin kapısından çıktığım anın 15 dakika öncesine. böylelikle servisi kaçırmamış, evime de geç gelmemiş olacağım. ohş.
bitterend
1492.amerikanın keşfini engelleyebilirdim belki.o zaman dünya daha güzel bi yer olabilirdi.en azından ırak,afganistan,filistin bundan daha güzel ve huzurlu olurdu.iyi bi iş yapmış olurdum.
underpressure
asırlar öncesi dünyasının nasıl bir şey olduğuna meraklı insanın, bir mucizeyle zaman makinasını icat ettikten sonra, kafasına göre; belki bir sırrı, belki de bir heyecanı gidermek için geri döneceği yıllardır.
exfreak
"zaman izafidir, makinasi falan olmaz" diyerek sacma salak diyaloglarin turetilebilecegi, makinayla zaman kat etme merakinin makinaya akbil takmakla sonuclanacagi durak sorusu basligi, seysi.
independence
-25 sene geriye gidip ka$ar peyniri ve $arap aldim geldim profosor.ak$am yillanmi$ $arap ve eski ka$arla alem yapariz.
-onlarin yillanmi$ olduguna emin misin?bir daha du$un istersen..
profesyonelogrenci
kesinlikle 1600ler hollandası.
bilime sanata bu kadar değer verilen başka bir yer ne gördüm ne duydum. diğer ülkelerde ezilen aydınlara kapılarını açan yemeyip yediren giymeyip giydiren bir ülke. sonrasında yoğun bir köle ticareti başlatmışlar. o dönem orada olup kölelik kötüdür diyebilsem bilimin sanatın kıta kıta yayılmasında büyük bir katkım olabilirdi.
independence
tas devri.

elime bir çakmak, bir at arabasi tekerlegi ve 100 gram esrar alir giderdim. karsima cikan ilk insana da "al karşim bu çakmak, cak bunu yansin bununla isin yemeklerini pisir, bu tekerlek buna da tahtadan bisiler yap uzerinde yuk tasi ya da ata bagla ailenle bin uzerine, bu da esrar aksamlari kafa yaparsin, eglenmek senin de hakkin" derdim. tabi hangi lisanla soyleyecegim bunlari hic bilmiyorum.

boylelikle teknoloji muhtemelen binlerce yil erken gelisirdi ve uyusturucunun ne bok bir sey oldugu ta o zamanlardan anlasilir, bugune kadar uyusturucu sorunu gelmez ya da genetigimiz uyusturucunun etkileri ile basedecek bir bagisiklik gelistirmis olurdu.

hazir gitmisken tum petrol yataklarinin uzerine sondaj calismasi yapar, petrolun bosa akmasini saglardim ki gunumuze kadar petrol zikkimi gelmesin, alternatif enerjiler uretilsin, kuveyt ya da ırak sırf bu sebeple isgal edilmesin, amerika saga sola demokrasi goturmesin.
igoriyan
paradoks larla ugrasmaya hazırsa bunye fevkalade iyidir burum. lakin böyle bışey gerçek degildir ve sonu şizofreniye varan sorunlarla karsılaşır bunye. burakın zamanda yolculugu evımize gidemiyorken yollarda perişan oluyorken zamanda yolculuk çok ütopik bir durumdur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol