zaman makinesi olsa ilk gidilecek zamanlar

0 /
underpressure
asırlar öncesi dünyasının nasıl bir şey olduğuna meraklı insanın, bir mucizeyle zaman makinasını icat ettikten sonra, kafasına göre; belki bir sırrı, belki de bir heyecanı gidermek için geri döneceği yıllardır.
exfreak
"zaman izafidir, makinasi falan olmaz" diyerek sacma salak diyaloglarin turetilebilecegi, makinayla zaman kat etme merakinin makinaya akbil takmakla sonuclanacagi durak sorusu basligi, seysi.
igoriyan
paradoks larla ugrasmaya hazırsa bunye fevkalade iyidir burum. lakin böyle bışey gerçek degildir ve sonu şizofreniye varan sorunlarla karsılaşır bunye. burakın zamanda yolculugu evımize gidemiyorken yollarda perişan oluyorken zamanda yolculuk çok ütopik bir durumdur.
tiryaki
afrodit’e giderdim,kapısını çalrdım,bir paket jelibon,bir marlboro uzatırdım,al burdan yak derdim.gönlünü fethetmeye çalışırdım. vermedi mi de ’’olsun canı sağolsun’’ bi biskrem veriridim kendisine.
tiryaki
nostradamus’a uğrardım,elini öper,hal hatırını sorardım.kendisini de bir telsim cep öğrenci hattı hediye ederdim.beş dakikası bir kontör konuşurduk uzun uzun,hayat hakkında,gelecek hakkında.’’nostracığım çoluk çocuk nasıl,bak selamları var bizimkilerin derdim’’.sonra entrylerime berbat verenleri bir bir deşifre etmesini isterdim,seri veren ibneyi yakalattırırdım.
tiryaki
christoph colombu saçlarından tutup...’’ lan yar..ak kafası birazdan keşfedeceğin yerdeki insanlar yarın obür gün bizim mezarımızı kazacak,ekonomimizi batıracak,çoluk,çocuk demeden katledecek,ebemizi si.e..kek ,’senarist misin ki sen oğlum böyle yapıyon ha’’!
sür şimdi gemiyi geriye doğru kazma herif...!
lactamento
taş devrine giderdim. kimse kimseye ait değil. bunun için sorumluluklar az. merak, endişe ve kıskançlık yok.ama bi bakıp geri dönerdim.
bitterend
1492.amerikanın keşfini engelleyebilirdim belki.o zaman dünya daha güzel bi yer olabilirdi.en azından ırak,afganistan,filistin bundan daha güzel ve huzurlu olurdu.iyi bi iş yapmış olurdum.
independence
-25 sene geriye gidip ka$ar peyniri ve $arap aldim geldim profosor.ak$am yillanmi$ $arap ve eski ka$arla alem yapariz.
-onlarin yillanmi$ olduguna emin misin?bir daha du$un istersen..
sahmeran
peygamber efendimiz(s.a.v) zamanıda olup onu göreblmek isterdim...yada osmanlının dirlik düzen içindeki döneminde yaşamak isterdm...yada 80li yıllara gitmek isterdm...
angelus
mesai bitimi sonrası şirketin kapısından çıktığım anın 15 dakika öncesine. böylelikle servisi kaçırmamış, evime de geç gelmemiş olacağım. ohş.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol