yazarların kaliteli başlıklara itibar etmemesi

ismettt
sol frame bakıyorum kayde değer 3-5 başlık dışında geri kalanlar kolpa, polemik veya saçmalıktan öte gitmiyor tamam bunlarda yapılabilir ama belli miktarlarda olması sevindirici olur.

entry gırılmemış çok önemlı başlıklardan bırı (bkz: kuantum fiziği) ya bır sözlükte neden entry gırılmez böyle bır başlığa.
not: ben açtığım ıçın demıyorum zaten 2005'lerde açılmış kalıtelı başlıkları sol frame getırmek ıçın entry gırmışlığım var.

edit: akpnin reddettiği araştırma komisyonu ve milli maçla ilgili başlık dahi açılmamış.
sonradan gelen edit: o kadar saçma başlık arasından açılan milli maç başlığını görememişim.
selimowski
kendi adıma konuşacak olursam kuantum fiziği hakkında hiçbir şey bilmediğimdendir.

daha önce de buna benzer bir başlık açmıştım.
(bkz: başlıkların basit olması)
kayda değer başlık açılmıyor destekliyorum.geçmişte açılan başlıklarada kimse tenezzül etmiyor.bazen birgün butonuna tıklıyorum karşılaştığım şey 1 entry girilmiş başlıklar.bu konuda yonetimin el atması gerekir diye düşünüyorum.
gitaraskisi
merak ettiğim ya da çalışmam gereken bir konuyu kitaplarımda, notlarımda bulamadığımda internette arıyorum ve sözlükte buluyorum. bilgi içerikli entry girmenin elzem olduğu çok açık bu yüzden elimden geldiğince bilgi içerikli entry girmeye çalışıyorum. ancak diğer tüm sosyal medya unsurları gibi sözlüklerin de amacına uygun kullanılmaması kaliteyi oldukça düşürdü.

üzüldüğüm nokta bilgi içerikli entrylerin, goygoy amaçlı entryler arttıkça değerini yitirmesi. sözlükleri twitter'a (twitter'ın da amacına uygun kullanılmadığını düşünüyorum.) çeviren güruhun bir şekilde etkinliği azaltılmazsa yarın öbür gün somut kaynaklarda aradığını bulamayan insanlar sözlüklere yönelmek yerine yeni alternatifler arayacak. yazarların bilgi verme amacı gütmeyen başlıklara yönelmesi ise uzun vadede sözlüğü çöplüğe çevirecektir.

sözlük moderasyonlarının ne kadar görüntülenme o kadar para mantığıyla hareket etmemesi gerekir (yakın zamanda bu yüzden kendini yiyen bir sözlük biliyorum). fazla uzatmak istemiyorum kısacası moderasyonun entry kalitesi ve yazar alımı konusunda seçici olması gerekli.
profesyonelogrenci
başlık kalitesi bence tam rayına oturmasa da zamanla artıyor. birkaç gün önce yazacak başlık yok gibi geliyordu bu çözüldü mesela.
ben de çoğu zaman birşey aratıyorum çıkmıyor. ama bu da zamanla ve aktif kullanmakla olacak birşey. ben biliyorsam dolduruyorum bilmiyorsam kalıyor. ama girdiğim entrylerden sonra rağbet almayınca ondan da vazgeçtim. benim gibi düşünenler olması sevindirdi. yeniden doldurabilirim.
her yazar böyle yaparsa ortada bir sorun kalmayacağını düşünüyorum.
chiafi
@profesyonelogrenci ]entry'sinde gayet güzel açıklamış aynen katılıyorum.
yavaş yavaş çözülmeye başlanan durum sözlükte ki 3. haftam da ilk girdiğim andan çok çok daha iyi durum da şimdi böyle başlıklar açıldıkça daha da iyiye gittiğini düşünüyorum zamanla daha da değerlenecekler buralar bunun sinyallerini veriyor.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol