confessions

zofa

- Yazar -

  1. toplam entry 83
  2. takipçi 1
  3. puan 8201

somali

zofa
radikal islamci gruplarin eline gecmistir. daha bismillah demeden 5 kisiyi recm etmeye hazirlanan ülke.

http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=191307

fethullah gülen

zofa
"bütün dünyada yapilacak isler buradan idare edilebilir ve hatta denilebilir ki, söyle veya böyle amerika ile dostça geçinmeden, destek almak degil, amerikalilar istemezlerse kimseye dünyanin degisik yerlerinde hiçbir is yaptirmazlar. bu realite kabul edilmeli. amerika göz ardi edilerek surada, burada bir is yapilmaya kalkilmamali."

diyen kisi.

alinti fethullah hoca ile new york sohbeti-4, yeni yüzyil, 23 temmuz 1997

haymarket olayı

zofa
1 mayisi 1 mayis yapan olaydir. chicagodaki ’haymarket meydani’nda, 8 saatlik calisma icin yapilan eylemler sirasinda kim oldugu bilinmeyen bir provakatorun polislere bomba atmasi ve bunun sonucunda birkac anarsistin idam edilmesi ile devam etti. bugun hem haymarket mahkumlarini anma hem de kapitalizme tepki olarak kutlanir.

sacco ve vanzetti

zofa
"ömrümde gerçekten hiç suç işlemediğim gibi, bütün ömrümce suçu, yani bugünkü yasaların ve ahlakın suç saydığı şeyleri yeryüzünden yok etmenin mücadelesini verdiğim gibi, bunların yanı sıra bugünkü yasaların ve ahlakın haklı bulduğu ve kutsadığı suçu da yani insanın insanı ezmesi ve sömürmesi suçunu da işlemedim. ve burada bir suçlu olarak bulunmamın bir nedeni varsa, birkaç dakika sonra beni mahkum etmeniz için bir neden varsa, o da işte bundan başka bir şey değildir." (vanzetti)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol