confessions

zerkalo

- Yazar -

  1. toplam entry 240
  2. takipçi 1
  3. puan 10285

önder sav

zerkalo
hala "yes tuşuna basmadım,ellerindeki malumu olamadığım teknolojiyle keklendim." hezeyanında ısrar eden, dolayısıyla "çamur attığım kişi ve kurumlardan özür dilememe ve istifa etmeme gerek yok" pişkinliğini benimseyen diğer cehapeliler gibi gerçeküstü boyutta seyreden cehape insanı.

önder sav

zerkalo
cehape’nin ikinci adamı.daha cep telefonuna sahip olamayan, cep telefonuna sahip olamadığının farkına varamayan, ama ülkenin yönetimine talip olan cehape’nin ikinci adamı. ama en az birincisi kadar balık hafızalı. birincisi de unutmasaydı rodos’a yüzecekti. bunlar ekip halinde rodos’a kadar yüzseler de bu millet biraz olsun kafa dinlese.

schumi

zerkalo
benekli insan yavrusu mudur, bir tür keklik midir, yoksa sözlüğün kınalı yapıncağı mıdır bilemedim. kendisi hakkında bildiğim bir konu varsa o da zıçtığı şeylerin başkalarınınkinden güzel koktuğunu sanmasıdır. genellikle girdiği her entryden sonra 3 gün mahallede seke seke yürür. fosforlu yeşil taytıyla durmadan yaladığı sümüğüyle bizden, içimizden biridir.

volta atmak

zerkalo
sadece avluya mahsus olmayan, yürünülen yolun bitiminde hep aynı ayakla geri dönülen, dakikalar bazen saatler boyunca sürebilen bir ileri bir geri yürüme hareketi. yapacak şeyler kısıtlı olduğundan üşütmeye iyi geldiği söylenir. kiminin düşünmek için, kiminin unutmak için, kiminin ise hareket olsun diye içine girdiği aktivitedir.yer ve ortam müsaitse zaman zaman 2 yada daha fazla kişiyle yan yana sohbet ederek de yapılır.steve mcqueen oynadığı papillon adlı filmde de görebileceğimiz gibi senelerce kalınan 5 adımlık zifiri karanlık tek kişilik bir hücrede fiziki olarak ayakta kalabilmek için de ihtiyaç duyulur.

sülün osman

zerkalo
dolandırdığı adam sayısı dolandırıcı sıfatının hakkını sonuna kadar veren günümüzdeki iyi giyimli bıdıklarla kıyaslanamayacak kadar az olan, sadece dolandırıcılık stili ile takdire şayan olup 5 metre uzaktan ağzını açsa ciğerlerini görebileceğimiz baldırı çıplak bir abi.

icat edilmesi gereken alet edevat takım taklavat

zerkalo
ufak su için tuvalete gitmeye üşenen bireyler için uzaktan kumandalı ufak su dökme aparatı.
nasıl oluyor da oluyor? şöyle oluyor; uzaktan kumandanın ilgili düğmesine basınca fotoğraf makinasının jjjjjtt diye dışa doğru uzayan zamazingosu gibi bir zamazingo jjjjjjjjjjjjjjjjt diye klozetten çıkıp odanıza kadar geliyor, bunun içine hallediyorsunuz, sonra yine kumandanın ilgili düğmesine basıyorsunuz herşey güllük gülistanlık oluyor, gibi.

dikkat bebek var

zerkalo
"hey gidi kuş beyinli hayvan herif", "öküzün önde gideni", diye camdan seslenmeme sebep olmuş, akşam trafiğinde 150 km hızla bir emniyet şeridine bir sol şeride, bir o şeride bir bu şeride geçen, fellik fellik şerit değiştiren, tezatlıkta, iki yüzlülükte, riyada sınır tanımayan, kendisinden başka kimseye saygısı olmayan yavşak bir tipin arabasının camında da gördüğüm yazı.
arabanda bebeğin olsa öyle şerit değiştirebilecek misin? arabanda bebeğin olsa kimse yanına 10 metreden fazla yaklaşmasın ama bebek yoksa 150 km hızla şerit değiştir durmadan.ne ala memleket.var mı lan öyle üç kuruşa beş köfte?saygısızlıkta boyut geçmiş, pala remzi kermes’le birlikte aynı boyutta yaşayan android kılıklı şaklaban.bu neymiş lan, insanın bu kadar da üstüne gelinmezki hayvan herif.sinirlendim bak...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol