confessions

yesilzeytin

- Yazar -

  1. toplam entry 168
  2. takipçi 8
  3. puan 6879

tuvalet adabı

yesilzeytin
eskişehir'in duruşu olan ve gelenlerin de öyle olduğunu zannettiğim bir mekanın tuvaletinde yaşadığım şok.o gözlüğü takıp ben bu halkın aydınlanmış kesimindeyim imajı vermeye çalışıyorsun ama ayısın ve tuvalette peçeteleri sağa sola atıyorsun! bazı şeyler çok üzücü.

minyon tipli olmak

yesilzeytin
erkek kardeşimin okuluna gittiğimde,benim yakışıklı kardeşime talip kızların,beni uzaklardan gelen sevgili sanmaları ile gelişen olayın gelişmesine sebebiyet vermiş durumsal oluşumlar.
hee 162 cm boyum var üstüne de küçük gösteriyorum.

cem uzan in başbakan olması

yesilzeytin
göçmen ailemin büyükanne şahsi niçin cem uzan'a oy verdiğini şöyle ifade etmiştir:morie bizim oraları gördüm bu adamcağızda.
sarışın olduğundan oy vermişti.bir de sırf star gazetesi hediye ''pringles'' verdiği için bile sevilesi adam.var olan uzun adamdan daha merhametli ve modern olduğunu da unutmayalım.

bir kadının şiir yazması

yesilzeytin
bir kadın yazıyorsa aşk onu harap ediyordur.aşkın girdabı öyle bir şeydir ki...
kadın ağlar,kadın yazar.ulaşamadığı aşkına yazar.elbet mutlu olduğundan da yazar.kadın,mutluluk ve hüznü aynı anda yaşayacak kadar aşık olmuştur.karşısında ki adam mı? bu naif kadının şiirlerini okuyamayacak,okusa bile anlayamayacak kadar aptal olan adam için yazar.kadın çiçeğe,bahara,kar tanesine de yazar fakat hepsinin içinde erkeklerin asla sahip olamayacağı ana ruhuyla yazar.işte o denli sarılır yazarken kalemine,ana gibi yazar.

siyavuspaşa

yesilzeytin
doğup büyüdüğüm semt. ''siyavuşpaşa kasrı'' şu an içler acısı bir durumdadır,milli egemenlik parkı içinde insanlara güzel bir atmosfer oluşturacağına,ailelerin çocuklarını ''oraya girme içeride tinerci vardır''diye uyardıkları bir yapı haline gelmiştir.üzücüdür.muhtarımız selami aykut beyefendiciğime selamlar!

zayıflamak

yesilzeytin
yaklaşık 2 yıl öncesine dek 85 kg ile zirvedeydim.bakın boy 162 cm.saçma sapan insanların yorumları beni hırslandırarak kilo vermem gerektiği fikrini beynime beynime kazıdı.sonuç şu an 57 kg ile iyiyim.bol su içerek,tempolu yürüyerek,abur cubur düşmanlığı yaparak elde edilen bir öykü.küçük beden kıyafetlere sahip olduğumda yaşadığım sevinci bilemezsin sevgili sözlük yazarı dostum.gerçekten iste zayıflamayı,sonrası geliyor :)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol