confessions
  1. toplam entry 3003
  2. takipçi 1
  3. puan 77587

b g a t

ya basta viva zapatista
neden sadece karşıt görüşündeki yazarlara ayar vermeye çalışmaktadır anlamadığım bilgiç.bir de ’’benim farklı görüşten arkadaşlarım var’’ tarzında tiplemeye giren kişidir.sözlükte insanlar sakin sakin, birbirleriyle uğraşmadan entry girerken/okuma yaparken gereksiz yere kafatasçı ve faşizan entry giren kişilerin ortalığı karıştırmasına neden tepki vermez, hatta onlarla bir olur entry girer anlaşılması güç olan yazardır.

ya basta viva zapatista

ya basta viva zapatista
aşağılık ve aptal yazar modelidir.özellikle dikkat çekmek için entry girmektedir de bu nereye kadar böyle gidecektir.kasten tepki çekme maksadı mazoşist alışkanlıklarının olmasındandır sanırım.her bir şeye muhalefet etmektedir nedense, sanırım tek eksiği resmi ideoloji ağzıyla konuşmamasıdır; bu nedenle kahrolsundur, ayar verilsindir, hatta bu memleketten de sözlükten de defolup gitsindir.

varlığım türk varlığına armağan olsun

ya basta viva zapatista
savunulduğunda kimsenin tepki göstermediği, hakkında olumsuz eleştiri yapıldığında en ağır ifadelere ve ’’sözlükten uçururum’’a kadar giden tehditlere kişilerin mağruz bırakıldığı başlıktır.m. kemal dedi diye savunmak ’’şükürcü bir toplumda, millet yaratma gayesi güdülmesi’’ amacıyla denen bu lafın neden dendiğini dahi anlamamaktır; bırakalım onu, m. kemal’in her dediğini kabul etmek tc vatandaşları için zorunlu da değildir.eleştiri yaparken eğer ki hakaret yoksa, aşağılama yoksa, her çeşit ezberin dışına çıkılmalıdır.’’siyaset yapmıyorum’’ deyip siyasetin alasını yapanlar, tit’i aratmayacak entryler kaleme alanlar bugünlerin de cahilliğin de sorumlusu olsa gerek ya da işbirlikçisi.

capt it all

ya basta viva zapatista
terbiyesiz, laiklik ve cumhuriyet düşmanı (!) insan bile olduğuna şüphe ettiğim, bir de üstüne üstlük etnik kimliği ile gurur duymayan, diğer halklarla arasında farklılık hissetmeyen insan modeli.puhh senin yüzüne.nasıl yüceltmezsin sen ırkını, kendini? utanmaz arlanmaz, nasıl yaşıyorsun sen burda? ya sev ya terk et, yoksa seni susturur birileri(!). aynı hrant dink’e yaptıkları gibi...

varlığım türk varlığına armağan olsun

ya basta viva zapatista
’’varlığım fransız, ermeni, ingiliz, şunun bunun varlığına armağan olsun’’ demek kadar yanlış bir sözdür.
bu anlamda içinin nasıl doldurulduğu önemli iken aynı düşünceleri paylaşmayanların susturulması, tehdit edilmesi, ’’ya sev ya terk et’’ siyasetine kurban verilmesi ve ’’şimdikiler iyi günleriniz, biz yapacağımızı biliriz’’ politikası oldukça vahimdir.

varlığım türk varlığına armağan olsun

ya basta viva zapatista
’’neden türk varlığına armağan olsun?’’ diye düşündüğüm, ancak diğer etni sitelerden farklı olmadığını bildiğim türk varlığının insandan yüce olmadığını anladığımda arkasındaki mantığı kaptığım sözdür.varlığımız insana ve güzele yönelik olsa, bir arada yaşama iradesini miras bıraksa daha iyi olmaz mı diye de düşünmeden edemiyor insan.

not:türkiyeli bir türküm ve ’’benim kabem insandır’’.

laiklik ve cumhuriyet düşmanı misin

ya basta viva zapatista
laiklikten maksadı dini de biz kontol altında tutarız olan bir kısım ulusalcının sorduğu sorudur.bu şahıslar maalesef cumhuriyetin bir yönetim biçimi olduğu konusunu bile bilmemektedirler ki; örnek verecek olursak türkiye’de, sscb’de, fransa’da birer cumhuriyet olmasına rağmen birbirlerinde tamamen farklı şekillerde idare edilmektedir.

ergen bilgiç

ya basta viva zapatista
sözlükle birlikte ergenliği yakalamaya aday olan bilgiç modelidir.herkesin gelişimine bir şekilde katkı sunacak olan sözlükteki bilgi ve tartışma ortamının haytaına çok şey katacağını düşündüğüm bilgiçlerdir.ergenden sonra ergin bilgiç gelecektir.

cetniklereolum

ya basta viva zapatista
kaleminin tüm mürekkebini "laiklik ve cumhuriyet düşmanlığı" için kullanmayan bir üye.
bu sözlükte olmasının nedeni sanırım kalemine hakim, bilgili ve kafası basan bir insan olması.
bu şartlarda hala ülkesini ve sözlüğü sevmesi, aktif yazar olabilmesi şaşkınlık verici.
sevenlerinin de bu denli çok olması düşündürücü?
muhtemelen kürt, ermeni, türk, rum, laz, çerkez ya da sair türkiyeli vatandaşlardan birisi.dini görüşü ağır bassa da kafası da basan birisi.
veya ümmetçi sosyalist.. adı her neyse?
ne arzuladığı hiç de umrumda değil! insan olması ve en yüce değer olan insan sevgisini taşıması en önemlisi.

mazosist vatansever

ya basta viva zapatista
devletin halk için olduğunu bilmeden, devlet için halk görüşüne sadık insan tepkimesidir.kendisi için refah ve huzuru sağlaması gereken devleti, olması gerektiği gibi değil de ’’ne olursa olsun varolması’’ için seven kişidir.ülkesini ve halkını sevmekle kötü bir yönetim tarzı ve sistemi olan devleti sevmek ayrı şeylerdir.

türk petrol yasası

ya basta viva zapatista
küresel sermayeye peşkeş çekim yasası olarak da algılanabilir.ans’nin iade ettiği yasanın önceki şeklinin de çok farklı olmadan kaynak kullanımının önünü kestiği düşünüldüğünde onu niye onaylardınız? diye sorulması gerekiyor, sırf akp’ye muhalefet olsun diye bu yasaya karşı duran neoliberallere.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol