confessions

wakeful

- Yazar -

  1. toplam entry 175
  2. takipçi 1
  3. puan 8072

nasılsın diyalogları

wakeful
-nasılsın?
-hava muhalefeti yüzünden kıyıya yanaşamayan kaptan gibiyim.
-nasılsın?
-zıpkın yemiş orkinoz gibiyim.
-nasılsın?
-inşaatlardaki girilmez tabelası gibi.soğuk ve tedirginim.
-nasılsın?
-burnuna kelebek konmuş bebek gibiyim.

greyfurt

wakeful
oturdugu semt kağıt üzerinde istanbul gibi gözüksede tekirdağa yakın olan hörmetli zat.

sadece bir gece beraber eğlenme fırsatımız olsada,sevecenliği,neşeli olması ile kopup yaptığı dansları asla unutamıyacağım bir arkadaşım.

delikanlıdır aynı zamanda.

iyiki varsın.

poker oynarken rakıbe psikolojik baskı yapmak

wakeful
her insanın duygusal bir yönü vardır. bu nedenle karşınızdakinin dengesini ne kadar çok bozarsanız, o kadar çok kaybetmesini sağlayabilirsiniz. onun kaybetmesi de bir anlamda sizin kazanmanız olur. peki nasıl psikolojik baskı yapabilirsiniz. mesela kazandığınız bir elden sonra ona “tavuk” diyebilirsiniz,bu sinirlerini bozacaktır ve daha çok saldırgan olmasına neden olacaktır. yine kaybettiği bir elden sonra ona çok az para göndererek yine kızmasını sağlayabilirsiniz.

pokerde psikilojik baskı altına almak blöf yaptıgınızda bunu karşı tarafın anlayamamasına neden olacaktır ve görme olasılıgını düşürecektir,etkili bir yöntemdir.

tiraz

wakeful
bazı müslüman ülkelerde (fatımi, iran, osmanlı) üst düzey resmi görevlilerin kullandığı statüyü gösteren bir çeşit giysi, üniforma veya kumaş. özellikle üst düzey memurlara, kadılara ve müderrislere verilirmiş.

alan carlos gomes da costa

wakeful
nam-ı deger alanzinho kariyerine brezilya’nın ünlü flamengo takımında başlayan ve norveç’te 2007 ve 2008 yıllarında yılın orta saha oyuncusu ve norveç ligi oyuncuları tarafından oylanan niso yılın oyuncusu seçilen alan carlos gomes da costa (alanzinho) 22 şubat 1983 doğumlu ve hücum hattının özellikle solunda olmak üzere her iki yanında da oynayabiliyor. 2008 yılında takımı ile tamamı ilk 11 olmak üzere 25 maça çıkan sambacı 9 gole imzasını atarak şampiyonlukta önemli pay sahibi oldu.

2008-2009 futbol sezonu kış transfer döneminde trabzonspor tarafından, stabæk takımından 3.900.000€ karşılığında transfer edildi. 28 ocak çarşamba günü kendisini trabzonspor’a bağlayan imzayı atmıştır. trabzonspor formasıyla çıktığı ilk resmi maç 31 ocak 2009 tarihinde oynanan ankaraspor maçıdır. trabzonspor için ilk resmi golünü 15 mart 2009’da galatasaray’a atmıştır. 2008-2009 sezonunu görev aldığı 15 maçta 4 gol atarak tamamlamıştır.

gustavo alejandro colman

wakeful
kariyerine 2003 yılında arjantin birinci lig takımlarından ca platense’ta başladı.iki sezon forma giydiği germinal’de 45 karşılaşmada 4 gol atan colman, 22 mayıs 2008’de trabzonspor’la 1 milyon euro bonservis bedeliyle 5 yıllık sözleşme imzaladı.böylece trabzonspor’un tarihindeki ilk arjantin’li futbolcusu oldu.ilk lig golünü 27 eylül 2008 tarihinde antalyaspor ile oynanan ve 3-2 kazanılan maçta attı.şu anki bonservis bedeli ise 6 milyon euro’dur.
galatasarayında belalısıdır. galatasaray maçlarında gol atmaya bayılır.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol