confessions

theodor

- Yazar -

  1. toplam entry 109
  2. takipçi 1
  3. puan 2336

dylan klebold

theodor
en sevdiği tatlı çeşidine kadar her şeyini bilmeme rağmen
detaylara yer vermeden hızlıca özet geçeyim

20 nisan 1999 da yandaşı eric harris ile birlikte okulunu basıp ardından kütüphanede intihar etmiş 17 yaşındaki genç.

22 yıl 8 aylık çok çok uzun bir süreden sonra dylan'ın bilinmeyen bir fotoğrafı bill ockham tarafından halka sunuldu.
elbette 20 nisan 1999 tarihinde kendisinin intiharından sonra yani henüz internetin ilkel çağlarından beri pek çok fotoğrafı internette orada burada dolaşıyor.

lakin bu yeni yayınlandı.

2022

theodor
söylenişi en az 2021 kadar güzel aslında. iki bin yirmi iki
güzel sayı.. 2021 den bir tık daha iyi geçeceğini düşündüğüm yıl. içimden bir ses yanılacağımı söylüyor. zaman gösterecek bakalım hele bir girelim 2022 ye.

amerikan hapishaneleri

theodor
genelde hücreli sisteme dayanır. türkiyedeki gibi değildir, çok sıcak bir ortamı vardır. öylesine sıcak ki en ufak bir açığınız da ezilmeye başlanırsınız. ve 3 yıllık bir hapiste yatış süresi boyunca kesinlikle en az 2 kere bıçaklanırsınız.

2030

theodor
geleneksel televizyon yayıncılığı neredeyse bitmiş

uludağ sözlüğün gün içerisinde gördüğü en yüksek online sayısı 25-35 arası

susuzluk büyük bir sorun

çoğunluk elektrikli araba kullanıyor.

elon musk hala dünyanın en zengini ve olduğundan genç gösteriyor.

şu anda 4-5 yaşında olup hala okul dönemine başlamamış alfa kuşağına bağlı küçücük çocuklar artık ikide bir annesine babasına çatan, boktan müzik zevkleri olan liseli bir ergen.

insanlar arası yüzyüze iletişim büyük ölçüde azalmış. yoksa yine okullar devam edecek bir şekil. öğrenciler irtibat halinde kalacak lakin böyle buluşmalar falan pek gözükmeyecek. sanal ortamdan ortamlarını kuracaklar hepsi.

ve en önemlisi de ;

ekonomik krizin ortasında olduğumuz şu günler bile mumla aranacak.

vladislav roslyakov

theodor
3 sene önce çok dehşet bir eyleme geçmeye hazırlanıyordu. bu kötü günün 3. yıl dönümüne özel şimdi yazıyorum bunları.

3 sene önce okulun tuvaletinde son hazırlıklarını yapan 18 yaşında lise son öğrencisi. birazdan katliam yapacak. 20 kişiyi öldürüp, 70 kişiyi de yaralayacak. ardından öğlen 12 sularında okul kütüphanesinde kafasına sıkarak intihar edecek.

kısaca vladislav ıgorevich roslyakov , rusya'nın sahibi olduğu ukrayna'nın kerç kentindeki kerch politeknik koleji'nin öğrencisiydi . kerch politeknik koleji'nde, kendisi de dahil olmak üzere 70 kişinin yaralanmasına ve 21'den fazla kişinin ölümüne neden olan bir katliamı organize etmesi ve yürütmesiyle tanınır.

birazda biyografisine değinelim.

roslyakov, 2 mayıs 2000'de ukrayna'nın kırım kentinde ( rusya'nın bir parçası olarak) doğdu.). arşintsevo olarak bilinen kerç'in kırsal kesiminde büyüdü.

ailesi ona vladik derdi. roslyakov, rusya'da yasaklanmış olan yehova'nın şahitleri topluluğunun bir parçası olan babası ıgor ve annesi galina tarafından baba tarafından büyükanne ve büyükbabasının evinde büyütüldü.

galina, kerç'teki hastanede hemşire olarak çalıştı, ancak maaşı düşüktü. igor, afganistan'da birkaç yıl görev yapmış eski bir askerdi. oradaki deneyim, beynine zarar verdi, bu yüzden sakatlık ödemeleri almaya başladı ve ayrıca alkolle mücadele etti.

ıgor, komşularını bir kılıçla tehdit edecek kadar ileri gitti. komşular, vladislav'ın sadist bir tavır sergilediği ve şiddete meyilli olduğu, sık sık mahalledeki kedileri taciz ettiği ve çılgınca güldüğü bildirildi, ancak bunlar sadece söylentiler. kasabadaki kediler ortadan kaybolmaya başlayınca vladik suçlandı ve komşular büyükannesinden onu bir psikiyatriste götürmesini istedi,

ancak vladik söylentileri reddetti ve vladik'in davranışını normal buldu. vladik 10 yaşındayken ailesi boşandı. galina ve vladislav çok kötü durumda olan bir daireye taşındılar ve roslyakov büyükanne ve büyükbabasının evinde duş almak zorunda kaldı.

bazı komşular galina'nın inancına bağlılığı nedeniyle vladik'le yeterince zaman geçirmediğini veya davranışlarına dikkat etmediğini söylemeye başladı.

vladislav'ın okuldaki notları çok düşüktü, çok az arkadaşı vardı ama bilgisayar video oyunlarından hoşlanıyordu. vladislav'ın bigslims adında bir youtube kanalı vardı ve minecraft oynadı, ancak mikrofonuyla ilgili sorun yaşadığı sadece bir video yükledi.

ayrıca punk rock ile ilgilenmeye başladı ve annesinin onaylamadığı şekillerde giyinmeye ve hareket etmeye başladı. buna rağmen ona karşı gelmeye ve dinine tükürmeye devam etti. bir öğretmenin tavsiyesi üzerine galina, sorununu çözeceğini umarak ona bir bilgisayar satın aldı; yapmadım.

roslyakov daha sonra 2015 yılında kerch politeknik koleji'ne katılmaya başladı. endüstriyel ve sivil binaların elektrikli ekipmanlarının kurulumu, devreye alınması ve çalıştırılmasında ana dalda ücretsiz eğitim aldı.

katılmak için otobüsle 40 dakika yolculuk yaptı. roslyakov, zaman içinde ateşli silahlara ve silahlara eskisinden daha fazla ilgi göstermeye başladı.

basında çıkan bir habere göre, askeri gazileri çevrimiçi aramaya başladı ve onlardan ateşli silahlar ve patlayıcılar hakkında bilgi istedi. otobüste bir makineli tüfek süngüsü veya bir av bıçağı taşıdığı için mahallenin çocukları da ondan kaçınmaya başladı.

bir noktada yerel airsoft ekibine katıldı. internette geçirdiği zaman, neo-nazizm de dahil olmak üzere çeşitli ideolojilerle ilgilenmesini sağlarken aynı zamanda seri katiller, ışid ve evrim hakkında da bilgi araştırıyordu.

vk gifleri ayrıca şeytani sahne içeriyordu. roslyakov'un bir keresinde bir sınıfa biber gazı sıktığı ve sınıf arkadaşlarına okuldan nefret ettiği ve "okuldaki herkesi seve seve öldüreceği" yönünde çok sayıda yorum yaptığı söylendiğinde akıl sağlığı kötüleşti ve işler biraz yokuş aşağı gitti.

ayrıca büyükannesinde daha fazla zaman geçirmeye başladı. bu sıralarda vladislav, 1999'daki columbine katliamı'na oldukça takıntılı hale geldi.

görünüşe göre kısa bir süreliğine de olsa bir kız arkadaşı vardı ve kendisini "herkesin tam tersi" olarak tanımlıyordu. ayrıca, sadece ailesi tarafından zorlandığı için okula, yani koleje gittiğini söyledi.

kendi hayatı ve başkalarının hayatları için ilgisiz olduğunu ifade etti ve ayrıca empati göstermedi. ayrıca, katliamından birkaç gün önce, ancak annesi işe gittikten sonra da olsa, intiharı açıkça düşünür ve okulu asardı. katliamın olduğu gün romantik bir ilgi duyduğu bir kızı kurtarmak için, onunla okul kampüsünün dışında buluşması için mesaj attı.

bilgi sözlük

theodor
terk edilmiş bir kasabayı andırmasıyla beni üzen sözlük. yüzlerce yazar var 15 yıldan uzun süredir profili, girilen entry sayısı hiç bir değişikliğe uğramadan sözlükte öylece duran.

diğer değişle upuzun yıllardır yazmayan... işin inanılmaz yanı şu ki bilgi sözlüğe şimdiye kadar üye olmuş tüm yazarların kayda değer bir kesimini bunlar oluşturuyor.

sözlük, ilk senelerinde altın çağını yaşadı ve nedense dahada üye toplayamadı. adminin, hala bu sözlüğü aktif olarak kullanmasına hak veriyorum.

şayet, şahsıma ait dile kolay 17 yıllık bir sözlüğüm veya forumsal bir sitem olsa bende her gün kendi siteme girer ve bende önemli bir yeri olduğu içinde satmayı aklımın ucundan bile geçirmem.

sözlüğün tekrar kalkınabilmesi zor, ancak imkansız değil. pamuk eller cebe deyip oraya buraya biraz reklam vermek gerek ve en etkilisi de bilgi sözlük instagram sayfası kurmak olur.

asosyal sözlük, ekşi sözlük öyle yapıyor mesela. asosyal sözlük çoktan ölmüştü. instagramda 68.000 takipçisi var ve her gün asosyal sözlükte girilmiş entrylerden bir kaçını alıp gönderi olarak atıyorlar.

her gönderide en az 1.000 kez beğeniliyor. bu sayede hala ayaktalar.

çok yüksek şeyler beklemeye gerek yok. şu anlık sözlükte sıkça beliren aktif bir kullanıcı neredeyse yok diyebiliriz. o yüzden bu sözlük iki kullanıcı kazansa bile kardır.

reddit

theodor
bu başlığın hala açılmamış olmasına inanamıyorum.

ilgi alanıma giren konulara özel oluşturulmuş pek çok sayfa buldum bu mükemmel bir şey. ilgi alanı benle ortak olan pek çok kişiye rastladım orada.

mükemmel bir yer!

intihar

theodor
intihar eden kişilerin, hayatının sonunu getirecek o eylemden önceki son bir saatte neler yaptığını, nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu hep merak etmişimdir.

uludağ sözlük

theodor
gün geçtikçe online sayısı dahada düşüyor. gün ortasında bile uludağ sözlük online sayısında
25-30 sayısını göreceğimiz günler yakındır.

zaten kaliteli yazarlarda gitti. ilk yazar olduğum yer uludağ olmasaydı şimdiye kadar çoktan hesabımı uçurup gitmiştim bile.

kara mizah

theodor
allah'a küfretmeyi kara mizah sanan bu zamanın gençliği yüzünden z kuşağından nefret ediyorum.
Allah topunuzun belasını versin, din ile ilgili kara mizah komik değildir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol