confessions

seferyan

- Yazar -

  1. toplam entry 86
  2. takipçi 1
  3. puan 7435

magnum

seferyan
- ilk çıktığı yıllarda reklam sloganının nacizane türkçe mizin lastik misali farklı anlam ve alanlara çekilmesi nedeni ile belden aşağı şakalara ve esprilerine konu olmuştur.

- potansiyel müşterisi kadınlardır, bu konuda ciddi bir kitle vardı.

- son iki yıllık reklam stratejesi hariç önceki yıllarda uygulamış oldukları reklam stratejileri izleyicinin serbest algısına bırakarak üstü kapalı cinsel ve seks içereren konu ve temalar işlenmekteydi.

- kendi sınıfını yaratarak, diğer dondurma markaları kendisine yapı ve şekil olarak benzeyen ürünler piyasaya sürmüştür.

- kalite konusunda ciddi anlamda diğerlerine ara fark atmaktadır zira kullanmış oldukları çikolata ve kakao türkiye piyasasından tedarik edilmeyip özel olarak yurtdışından gelmektedir.

mezar taşı yazıları

seferyan
kabir ziyaretini gerçekleştiren kişinin daha hüzünlenmesini sağlayan, mezarcının ve rahmetlinin yakınları tarafından kabir ziyaretine geleceklere sahip olmuş oldukları yaşamın değerini anlamaları için içten içe gülerek yapmış oldukları ironik bir şaka.

ego benim

seferyan
süper egonun kontrollü hali olup kişinin sahip olmuş olduğu ruh hali içersinde kendi başına yeterli olduğuna kanaat getirerek sahibi olmuş olduğu üstünlük duygusunu yaratmış olduğu motivasyon ile birlikte hareket ederek hedeflerine ulaşması, düşüncelerini savunmaya geçmeden olağan bir şekilde benimsemesi ve 3 ncü şahısların yaratmış oldukları olumsuzlukları görmemezlikten gelmesine gerek kalmadan doğal bir fraksiyon gibi algılayarak üstünde durmaması.

kontrollü narsizm.

tavuk diskişi

seferyan
yeşilimsi, siyah, kahverengi ve beyaz renklerinde olup, ilk görünüşte tavuğun ishal olduğu izlenimine kapılınabilir. doğa şartlarında kendi kendini imha etme süresi oldukça kısa olup kokusu deniz yıldızının sıcak güneşin altında kaldığında can çekişirken vücudunun savunma amacıyla bırakmış olduğu kokuya benzer.

copy paste yazıyi tanıma teknikleri

seferyan
- cümle içersindeki anlam ile cümle içersindeki kelimelerin birbirleri ile muntazam bir uyum taşımaları.

- cümle içersinde ters bir anlam veya devrik cümleye neden olabilecek bir kelimenin cümle sıralaması içersinde yer almaması.

- kişinin cümleyi ilk kez okunduğunda bile edebiyat ile alakalı birisi tarafından yazılmış olduğu izlenimine kapılma hissi.

pulp fiction

seferyan
filmin en ilgi çekici yanlarından birisi filmin anlatım şekli olup düz bir doğru üzerinde başlayıpta giriş gelişme sonuç kısımlarından oluşmayıp beyin cimnastiği yaptırarak ilerlemesidir. alışıla gelimiş vurdulu kırdılı, adaletin orman kanunları ile sağlandığı ve film sonunda kötü adamlar hariç herkezin mutlu olmadığı kara mizah türünün güzel örneklerinden biridir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol