confessions

retribution

- Yazar -

  1. toplam entry 376
  2. takipçi 1
  3. puan 12981

9 temmuz 2011 midye dolma zirvesi

retribution
çoğunlukla bana çok ters zamanlarda olduğundan haberim olduğu halde katılamadığım eski zirvelerin aksine çok yakınımdan geçeceği için pek bir üzüldüğüm zirve. yani önceden belli olsa ankaradan istanbula erken gelirdim; ya da pazartesi olsa çok güzel gelirdim ama yine kaçıracağım, yine de kaçıracağım...
midye dolmayı da çok severim halbuki

ff

retribution
hexadecimal yani onaltılık sayı sisteminde bildiğimiz 255 sayısının yazılışı. bazı mikroişlemci mimarilerinde boş olan registerların içerisinde bulunan değerdir. yani her tarafın lojik 1 olduğunu gösterir. aslında temizlik paklık gibi görünse de bu işle uğraşan kişiler tarafından aynı zamanda da hata olarak görüldüğü için sevilmez.

public sex

retribution
normal kafayla rahat yapılması tecrübe isteyen olaydır. tecrübesiz çiftler birbirlerini "biri mi gördü?" "o ses neydi?" şeklinde söylemlerle sıkça strese sokarlar. halbuki bir süredir bu işi yapanlarda bir tarafın dikkati hafiften dağılınca "birşey yok devam et" "görmediler devam et" tarzında laflarla partneri olayı sürdürecektir.
ayrıca içmişken gelen cesaretle daha rahat yapılacağı bir gerçekse de bu durum gerçekten nahoş bir şekilde yakalanma riskini de arttıracaktır.

başlık doğuran entry

retribution
pek bir cüretkar entrydir. yenilikçidir, atılgandır. özellikle başlığın alt sıralarında yer alırsa o başlığın artık yetersiz kaldığı veya başlığın ilgi çekici olmadığı; kendi barındırdığı bkz türevlerinde yaratılacak olan başlıkların daha ilgi çekici olacağı iddiasındaymış gibi görülebilir. kimi zaman gerçekten öyledir. (bkz: konuyu saptıran bilgiç) . sonuçta kimi yenilikçi, heyecanlı kişiler tarafından sevilse de muhafazakar sözlük mensupları tarafından dışlanabilir, hor görülebilir.
(bkz: entrynin başlığı doğurması)

entrynin başlığı doğurması

retribution
bir entrynin oluşumu sırasındaki beyin fırtınasında yazanın, aklına düşen yeni yeni tanımlamalar sonucunda, biraz da dikkat çekme hevesiyle bkz ve gbkz ler yazarak (bkz: entrynin sonuna doğru saçmalamaya başlamak), onların yaratacağı bağlantıların boş kalmaması için de o tanımlamalara başlık açması durumu, sendromu. acar ve idealist bilgiçlerin özellikle de ilk zamanlarında ortak bir özelliği olmasına karşın daha sonra bunu atamayanlar da vardır, zaten boşa bakınız vermek de çeşitli dönemlerde tartışma konusu olmuştur

12 de yatmayı düşünup 4 e kadar yatamayan insan

retribution
tarihsel gelişime bakınca son 4 yılda değişmediğini söyleyebileceğimiz insan profili. hala aynı insanlar aynı şartlar altında (ev ortamı, internet, en az bir adet oyun veya dizi, film gibi görsel kaynak topluluğu) aynı olguyu yaşıyorlar, hala sabah ezanı okununca içinde bulunduğu trans halinden çıkarak dişini fırçalayıp yatmayı hatırlayan, ona da çok yorgun olduğu için sızana kadar bilgisayarla olan ilişkisine devam eden insanlar var.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol