confessions

recall

- Yazar -

  1. toplam entry 136
  2. takipçi 1
  3. puan 8467

pi sayısı

recall
soru çözümlerinde genelde 3 olarak alınan sayı.lakin hoca kıllık yapmak istediğinde bu sayıyı 3,14 olarak aldırtır,bir de soruyu yazan kişi kolay işlem yapılacak şekilde sayılar vermemişse öğrenci için sancılı saatler başlamış demektir.

ne dinliyorum

recall
kişinin listesindekilere ne dinlediğini teşhir etmesine yardımcı olan mesene atraksyonu.
.meseneyi kız/erkek kaldırma aracı olarak gören varlıkların sadece karşı tarafı etkilemek için kullandığı,sömürülen özellik. -ha gerçek amacı nedir o da bilinmez.-
bu şahsiyetlerin aslında o şarkıları dinlemediklerinden,şarkıyı media player ile açtıktan sonra hoparlörlerinin sesini kıstıklarından ya da kapattıklarından şüphelenilmektedir.

kareli defter

recall
imrenilen bir karaktere sahip olan,karelerine kurban olunası.öylesine uyumludur ki yerine göre -tabiki-matematik,geometri,türkçe,fizik,biyoloji,kimya,-ilkokulda-güzel yazı vs. için kullanılabilir.pek sevilir gözümüz gibi bakılır.
bir diğeri için (bkz: çizgili defter)

çizgili defter

recall
kareli defterin aksine uyumsuz olan,tanımlamak bile istenmeyen.bir matematik problemi çözülmeye kalkılsa üstünde nasıl da iğreti durur, afedersiniz o problemi .ot gibi ortada bırakır,bir üçgen çizilse,üçgen bile dile gelip yalvarır beni al burdan diye.o ancak aman efendim bana uzun uzun cümleler yazılsın,güzel güzel edebiyat yapılsın havasındadır.diğer bir seçenek yoktur onun için kesinlikle,ille de benim istediğim olsun ister..

vileda

recall
reklamlarda zırt pırt görülen son modelinin,’kılları çok iyi topladığı’ iddia edilen temizlik aparatı.evet çok iyi topluyor,öyle iyi topluyor ki bir daha bırakmıyor.

afili yalnızlık

recall
istiklalde tüm mağazalarda çaldığı için hiç duraksamadan yürünülürse caddenin sonuna kadar tamamı dinlenilmesi mümkün olan şarkı.diğer şarkılar için ise d&r da vakit geçirmek yeterli.

iklimler

recall
bir nuri bilge ceylan filmi.altın portakal film festivalinde kendisi en iyi yönetmen,filmi ise en iyi kurgu ödülünü almıştır.
izlemek bize farzdır.
*20 ekimde gösterime girmiş bulunuyor.

ben küçükken çok salaktım

recall
bayramlıklarla yatmak için her arefe günü ranzanın üst katına taşınıldığı,-korkuluktan dolayı kıyafetler düşmez- bayramlıkların ille de sağ yana koyulduğu,sol kolun da kıyafetlerin üzerine uzatıldığı-hep aynı ama-,annenin ’ben ne doğurdum yarabbim,on sene sonra .oku yedik’ diyen bakışları hatırlanınca söylenen.ben küçükken çok salaktım.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol