confessions

pur3vil

- Yazar -

  1. toplam entry 303
  2. takipçi 0
  3. puan 10013

cehennem replikleri

pur3vil
x:abi varya tamamen benim karinin sucu ikisini yakalayinca vurdum tabi.
seytan:iyi yapmissin
x:nie yakiyon ozaman.
seytan:uzatma
x:sende kimi tutuyon belli diil?
seytan:ben tarafsizim.sen kimi tutuyon cebrailimi?benimi?
x:bilmem
seytan:ben soliyimmi?
x:sole
seytan:ziki muahuahmuamhuauauha
x:tobe tobee

yaran diyaloglar

pur3vil
gercek yasanmis dialog:
ben:hocam dugun var ona gidicez izin verirmisniz?
mudur:yavrum sen dun dugune gitmedinmi?
ben:has...hocam ozman basim agriyo...
mudur:hoghh..hee iyi ozaman git yavrum yarin dilekce getir ama
ben:saolun hocam.

çocuklarla girilen komik diyaloglar

pur3vil
football manager 2005 oynarken

kardesim:abi amma hizli oynuyosun?
ben:ben oynamiyorum
kardesim:nasi yani?ozaman nie izliyosun?
ben:ya ben oynuyorumda oyunda oynayan ben diilim.
kardesim:anlamadim.
ben:ya t.direktorluk oyunu bu.
kardesim:sen oynamiyosan ne zevki oluyo ki?
ben:bi s.ktir git yaa

beyin göçü

pur3vil
az buçuk okumuş yurdum gençleri, kendilerini bulunmaz hint kumaşı sandıkları için abartmaktan büyük keyif aldıkları göç çeşidi. son örneğini şu meşhur tek tip askerlik mevzusunda yaşadık.

"askerlik 12 ay olacak" söylentisi çıkınca herkesin götü 3,5 atmaya başladı. tamam, bunda şaşılacak bir şey yok. şaşılacak olan şey, "yee çıkarsa ben kaçar amerikalara giderim, kaybeden türkiye olur" triplerindeki gençlerin sayısı. nasıl da değerli olduklarına inandırmışlar kendilerini. gitse saati 2 dolardan pompacılık yapacak en fazla. ama işte göt bu, kalktı mı laf anlamıyor. çıksaydı görürdük o zaman bu çok öten "beyin"leri.

ahmet kaya

pur3vil
yeni kasedinde sadece 1 tane kürtçe sarkı soyleyeceğini soylediğinde vatan haini ilan edildi.ancak şimdi devlet televizyonunda bile kürtçe şarkı söyleyenler ayakta alkıslanmaktadır.1999 yılının şubat ayındaki ödül programında çatal bıcak atanlar yıllar sonra özür diledi.paris’e tasındıgında daha dogrusu sürgüne yollandıgında arabamı evimi şerefsizlerin oldugu yerde değilde 3-5 şerefsizin oldugu yerde bıraktım dediği yıllar sonra ortaya cıktı.ileri görüşlüşlüğü inkar edildi.halkın üzerinden milliyetciliği kullanarak prim yapmaya calısanlar ; kendi menfaatleri için bir hayatın üzerini çizdiğinin farkında bile değildi.şimdi bakkal müziği yapıyo dierek esnafı daha dogrusu halkı aşağılayanlar küçük görenler alkışlanırken,yolda bir çocugu gordugunde basını oksarken halkı sevmiyo oldu, ülke düşmanı damgası vuruldu.herkes yazdı kafasına gore bişeyler.ama o hep dedi benim babam türk,annem kürt bunu inkar etmiyorum türkiye cumhuriyetinde yasayan yarı kürdüm dedi.onun gibi milyonlarca insan gibi.ancak o ülkeyü bölmekle suclandı.sanatcı değil terorist dendi.oysa o herkesin dert ortagı olmaya kararlıydı ve basardı şimdi 4-5 arkadas toplanıp içmeye kalkıtıgnda bir ahmet kaya sarkısı calınmadan masadan kalkılmıyosa.herkesin en az bir sarkısını ezbere bildiği saheserler yapıyosa zaten olayı bitirmiştir..ölümünden 8 sene gecmeine ragmen ölüsüne bile inanılmadı.biliyorum ne yazsam boş en azından anlayan anladı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol