confessions

phantom lord

- Yazar -

  1. toplam entry 288
  2. takipçi 1
  3. puan 12770

bilgi itiraf

phantom lord
spoiler nasıl verilir bilmiyorum. yani nerede vereceğimi biliyorum ama teknik olarak bilmiyorum. spoiler düğmesine basınca kargacık burgacık bişeyler çıkıyo, nereye ne yazacağıım bilemiyorum. birkaç kere denedim ama entryleri jet hızıyla silmekle bitti spoiler maceralarım.

gündemi stv den takip etmek

phantom lord
hayata çok olumlu bakmaktır. mesela stv ana haber’e göre ygs skandalında büyütülecek hiçbir şey yokmuş. bütün hata ygs sorularını basan matbaadaki "işgüzar" bilişimcinin hatasıymış. zatem ösym başkanı da çocukların morallerini yüksek tutmalarını, sıradaki sınava yüksek moralle hazırlanmalarını tembih etmiş. zaten bunların hepsi de akp’yi yıpratma çabalarıymış, ne bakanı olduğuu bilmediğim hüseyin çelik’e göre.

süper mario land 2 6 golden coins

phantom lord
nintendo’nun müthiş karakteri wario’nun boss olarak ortaya çıktığı müthiş gameboy oyunu. mario bu oyunda, devler ülkesinde, ağaçlarda, balina karınlarında türlü maceralar geçirir. "6 coins" ismi de bölüm sonlarında kazanılan dev altın liralardır, bu 6 sarı lira wario’nun kalesinin kapısını açmak için gerekirdi.

süper mario land

phantom lord
en iyi gameboy oyunlarından. mario kardeşimiz bu macerasında kah uçakla, kah denizaltıyla prensesi kurtarmak için türlü badireler atladırdı. uzaylılar ve mısır pramidleri de vardı oyunda. ayrıca peder beyin doğum günümde hediye ettiği gameboy’umla beraber gelmişti bunun kaseti hala saklarım.sene 1994’dü amk.

new süper mario bros

phantom lord
super mario bros’un 20. yıldönümüne özel olarak nintendo ds’e çıkmış, kanaatimce super marioland 2 6 golden coins’den sonra en iyi mario oyunudur. oyun bildiğimiz 2d platform oyunu türünde, eski mario ruhunda, nintendo ds’in bütün ses ve grafik nimetlerini yansıtmaktadır. 8 worldden oluşan ve her zamanki gibi prenses peach’i kurtardığımız oyundur. bölüm sonlarında, bowser piçinin adamlarından biri peach’i kolundan tuttuğu gibi bir sonraki worldün kalesine kaçırmaktadır. ayrıca mario, dev mantar alarak dev mario ve minik mario alarak minicik mario’ya dönüşme olayı da eklenmiş (küçülme olayı bana hep the legend of zelda minish cap’i hatırlattı). hala oynamamış olanlar varsa hemen bir n ds edinip oynamalılar(fiyatlar iyice düştü zaten). ha bir de en çok satılan oyunlarda birinciliği hala elinde bulundurmaktadır (~20 milyon). üstelik tek bir konsola çıkmasına rağmen.

kimilerine göre gelmiş geçmiş en iyi mario oyunu super mario 64’dür ama bence bu en iyisi olmasa bile mario 64’ün eline rahatlıkla verebilir.

(bkz: super mario deluxe)
(bkz: super mario land)
(bkz: super mario bros 2)
(bkz: super mario bros 3)
(bkz: super mario land 2 6 golden coins)
(bkz: super mario land 3 warioland)
(bkz: super mario 64)
(bkz: paper mario)

smd

phantom lord
pcb üzerine direkt montelenen minik elektronik malzeme. boyları 0,2 mmden başlar. ekran kartlarının gpuları da bu tip malzemlerdir. çok merak edenler bilgisayarlarının kasalarını açıp anakarta bakabilirler, her tarafa yayılmış bit kadar transistör, diyot, kondansatör vs. görebilirler.

yeni anne dergisinin independence röportajı

phantom lord
bilgi sözlük’ün böyle adı sanı duyulmamış, okuyucu kitlesinin sözlükte yazmayla uzaktan yakından ilgisi olamayan dergide haberi çıkacağına, şöyle bir bilgisayar dergisinde ya da müzik veya ergen kız dergilerinde haberi çıkması daha bir yararına olur.

yeni anne dergisini okuyan kadın zaten ya hamilelikle cebelleşiyo ya da lohusalıktan çıkmaya çalışıyo. ne işi olur sözlükte orda burda?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol