confessions

one way ticket

- Yazar -

  1. toplam entry 211
  2. takipçi 1
  3. puan 7783

kimler var

one way ticket
- yorumsuz ...
online uyeler
one way ticket (5. nesil bilgic) [msg] [kim]$u anda yonetimden

jedi,
0 moderator,
1 bot(genelde gorunmez bu),

uyelerden ise

0 gammaz,
1 bilgic,
0 comez,

uyelerden toplam 1 ki$i sozlukte at ko$turuyorlar.
para yok havuz var

one way ticket
bütün bir gününü havuz başında geçirmek için illa paranın olması gerekmemektedir. oturduğu sitede havuz olan teyzeye gidilir , havuz başına yayılınır ve havuzun keyfi çıkarılır. hatta aynı sitede oturan sayın independence de aranır , konum bildirilir gelirken bir de kahve ve su getirmesi rica edilir .

görüldüğü üzere paraya hiç gerek yok .

yaylak

one way ticket
kışın kışlakta ( kışlık ) oturan ve çoğu zaman ziraat yapan türkler, yazın da yaylaya çıkıp hayvanlarını otlatıyordu. türklerde yayla hayatı, bir tutku ve önüne geçilemez bir alışkanlık olmuştu. şimdi ise bu alışkanlık, başka şekillerde görülmekte , genelde deniz kenarları tercih edilmektedir.

(bkz: yazlık)

hayat

one way ticket
yolculuktur hayat. bir uzun yol seruveni. ikinci el bir hatcbackle başlarsın , düz vites , klimasız. zordur ilk trafiğe çıkışlar, yokuşta kaydırmamak, iki araba arasına park etmek için sarfedilen enerji ... acemiliğin bir iyi tarafı asla büyük kazaların olmaz , tampon çizikleridir tek derdin. sonra öğrenirsin ve otomatik bir sedana terfi edersin. artık hayat rahat ve konforludur.kendini en güvende hissettiğin anda ,hani sakin sakin gün batımına doğru , sarı yeşil tarlaların arasında ilerlerken , radyoda çalan şarkının da etkisiyle biraz daha gaza basarsın , biraz heyecandan ne çıkar ki ... tam olarak ne olduğunu anlayamadan önce direksiyon hakimiyetini kaybedersin, düşünmeye çalışırsın çok hızlı bir şekilde ne yapman gerektiğini , unutmuşsundur ama ... arabanın korkunç homurdanmaları , takla ... bir takla daha ... kayıyorsun ... yüreğin boşlukta ... başın mı kanıyor , farkında değilsin .. yüreğin uçuyor hep ... ve araba durur sonunda . can havliyle atarsın kendini dışarı ,hiç durmayacak sandığın bir titreme , senin değil sanki o bacaklar . sonra kontrol edersin yaralarını , sayarsın tüm parmakların , herşey yerli yerinde ... hayattayım. şimdi kafayı çevirip arabaya bakma ve ’’ wayyy anasını amma çarpmışım bee ’’ deme, kendi hatanla dalga geçme zamanı, sakın üzülme o arabaya ... yenisini daha iyisini alırsın çünkü hayat devam ediyor, henüz yol bitmedi.

anne çocuk diyalogları

one way ticket
facebook ta oğlumun öğretmeni tarafından eklenen gezi fotoğraflarını teker teker beğenmem ’like’ ardından herkesler görsün aslan oğlumu diye kendi sayfamda da paylaşmamı müteakiben oğlumdan gelen mail ;

’’ beni çok beğeniyorsan evde beğen , sev !! fotolarimi da paylaşma . anne bak valla çıkarcam face’den seni , rezil oldum gene yaaaa , millet mesaj atıp duruyooo. ’’
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol