confessions
  1. toplam entry 60
  2. takipçi 4
  3. puan 3441

adalet yürüyüşü

mefulumefailufailatunfailun
ankaradan istanbula "adalet yürüyüşü" demek? kitlelerle beraber,isyankarane bir tavırla,olabildiğine provakasyona açık bir zeminde ve zamanda,"böyle bir şey olabilir mi ya" lardan kısa bir süre sonra,mimli bir kişinin tutuklanmasının ardından. kk muhalefet perdesini yükseltiyor mu,yükseltmeye mi çalışıyor,yoksa birileri yükselt mi diyor da böyle bir anda yürüyüş kararları,sertleşen söylemler vs. ile karşılaşıyoruz?

ne olur ne biter,hep beraber göreceğimiz yürüyüştür.umarım sorunsuz biter,zira ortam çok gergin fuat.herkes çok gergin...

kuran incil ve tevratın sümerdeki kökeni

mefulumefailufailatunfailun
bu durum bana hep islamın tezini destekler nitelikte gelmiştir,çoğunluk aksini ısrarla iddia etse de.kutsal kitapta bir olay anlatılıyor.bakıyoruz sümere anlatılanları doğrulayan olayların yaşanmış olduğunu görüyoruz.bu,bir bilenin yazdığına yorulmaz mı?

üstelik yer yer "bakın o öyle değil,doğrusu şöyle idi,yaşanan aslında buydu" minvalinde ifadeler görüyoruz kitapta.sizce bir hikaye derleyicisi,duyduğu hikayeye kendi hayal gücüne göre itiraz eder mi?

cien anos de soledad

mefulumefailufailatunfailun
her şeyi anlatan roman.

alelade bir söz değildir bu.insanı,başlangıcı ve sonu;her şeyi anlatmaya çalışmış yazar sembolleri ve karakterleriyle.her beş yılda bir yeniden okuyun bu güzide eseri.önceki okuyuşunuzda anladığınızdan çok daha fazla şey anlayacaksınız ve önceki okuyuşunuzda aldığınız keyiften çok daha fazlasını alacaksınız.emin olun.

istikşafi

mefulumefailufailatunfailun
"keşif amaçlı,keşfedici" anlamlarına gelen bir sıfattır.zamanın başbakanı ahmet davutoğlu tarafından koalisyon görüşmeleri döneminde kullanılarak hayatımıza girmiş,durmadan orada burada kullanılmış ve dönemin sona ermesiyle günlük lugatımızdan çekip gitmiştir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol