confessions

mandela

- Yazar -

  1. toplam entry 334
  2. takipçi 1
  3. puan 11929

barack obama

mandela
yemin töreni öncesinde adına enfes konser düzenlenen usa başkanı. ayrıca bir bilgi sözlük hizmeti olarak tık ediniz ingilizcesi olan yazar insanları.
http://rapidshare.com/files/186391074/dreamsfrommyfather_barackobama_2.zip

i see a darkness

mandela
bonnie prince billy’e ait olan ama johnny cash’in kırçıllı sesinde bambaşka bir hayat bulmuş enfes şarkı ahanda sözleri:

well you’re my friend
and can you see
many times we’ve been out drinking, many times we shared our thoughts
but did you ever, ever notice the kind of thoughts i got?

well you know i have a love, a love for everyone i know
and you know i have a drive to live, i won’t let go
but can you see this opposition comes rising up sometimes?
that it’s dreadful imposition comes blacking in my mind?

and that i see a darkness?

did you know how much i love you?
here’s a hope that somehow you
can save me from this darkness

well i hope that someday, buddy, we have peace in our lives
together or apart, alone or with our wives
and we can stop our whoring, and pull the smiles inside
and light it up forever, and never go to sleep
my best unbeaten brother, this isn’t all i see

oh no, i see a darkness

did you know how much i love you?
here’s a hope that somehow you
can save me from this darkness

hurt

mandela
cover’ı orjinalini katlamış şarkıdır. johnny söylerken kolonlar patlasın,süpernova oluşsuni gezegeni içine emsin yok olayım hissi duyabilirsiniz.

the man comes around

mandela
american recordings 4’ adını vermiş hayvani güzellikte bir şarkıdır american recordings johnny r cash’in bir vedası niteliğinden olmuş bu albümde hurt adlı şarkıyı seslendirerek alemlere kapak yapıp gitmiştir.

the mercy seat

mandela
nick cave tarafından ilk olarak seslendirilen lakin üstad johnny cashin sazı eline alıp okumasıyla cave tarafından dahi bir johnny cash şarkısı olarak anılmaktadır. kendisini johnny cashten dinlemeniz şiddet ile tavsiye olunur. kulağınıza prison break tanıtımlarından çalınmıştır biraz.

güneydoğudan öyküler

mandela
evdeki herkes teker, teker çıksın ve yere yatsın! adamın ardından yaşlı bir kadın çıktı.."karısı" diye düşündüm. sonra genç sakallı bir adam, daha sonra yine genç sakalsız bir adam... arka arkaya çıkıyorlar ve elleri başlarının üzerinde yere yatıyorlardı. ancak çıkanların ardı arkası kesilmiyordu! hepimiz hayretle bu geçit resmini seyrediyorduk. üç, beş, yedi, on.. tam on iki kişi çıkmıştı dışarı. en son çıkan beş altı yaşlarında bir kız çocuğuydu. ilk çıkanın altmış yaşlarında olduğunu göz önüne alınca, evde kimsenin kalmadığı kararına vardım. büyük bir ihtiyatla girdim içeri. ilk gözüme çarpan, daracık bir sahanlığın ortasında birbirine sokulmuş titreşen iki adet kedi yavrusu oldu. sonra ağır kokuya aldırmadan onca insanın birarada yaşadığı odaya yöneldim. ortada teneke bir soba vardı. içi geçmiş... hiç eşya yoktu. sadece odanın tamamına serilmiş yer yatakları, bir sandık, üzerinde bir tepsi, bir sürahi, birkaç bardak... duvara yanlamasına yaslanmış bir sini ve köşede mışıl mışıl uyuyan küçücük bir bebek... adımla saymaya kalksanız, onbeş adım gelmeyecek bir odada, oniki kişi, bir bebek ve iki kedi! çavuşa baktım. üzgün başını salladı. dışarı çıktım. temiz havayı büyük bir iştahla içime çektim. içimden yükselen acıma duygusunu bastırmaya çalışarak ihtiyarın yanına çöktüm: amca, niye açmadın kapıyı? korktuk komutan!

ümit zileli
vur emri

yeterli bir öykümü yeterli bir insanlık örneğimi onca yoksulluğa rağmen sahip çıkılmış o iki küçük kedi yavrusu acıtıyor yüreğimi ve onlardan daha çaresiz olmak acıtıyor benliğimi.

oligarsi

mandela
bizim pederler titre oligarşi derlermiş zamanında pek titrek olmayan ama titreten anti demokratiğin entelcesidir. oligarşi aslında her devlette vardır oligarşiyi partiler getirmez oligarşi bürokratlar tarafından kurulur ayrıntılı bilgi için (bkz: engin ceber)

fish card

mandela
karnıma ağrılar sokan akbank’ın boynerler ile birlikte çıkarttığı kredi kardı. o kadar sömürme üzerine kurulu bir reklam filmine sahiptirki az biraz özenti tipler sadece bu reklam filmi yüzünden bu banka kartına sahip olmak isteyeceklerdir. hayallerimizi gerçekleştirmenin tek yolunun aptalca tüketmek olduğunu savunan bu yüzsüz kart dünyayı değiştirmenin yolu olarak çılgınca alışveriş yapmak yada bir tekne almak kadar basit olduğunu iddia etmektedir ki bu korkunç reklamcılık ürünü kart lanetlenmelidir.

the late show with letterman

mandela
birleşik devletlerin en önemli gece showlarından biri. david letterman tarafından sunulmaktadır. gayet komik bir adam olan david letterman birbirinden ünlü konuklarını her akşam ağırlar. hafta onları hariç. bildiğim kadarıyla türkiyede digital yayın platformu üzerinde yayınlanmaktadır.

atlas deneyi

mandela
tanrı parçacığı bulunmadığı an zıcacak olan deneydir, hawking bu konuda bahis bile oynamıştır bir şey bulamayacaklar diye. her şey yendiden başlayacaktır, nasıl determinist düşünce kapitalizmi doğurduysa bu deneyde bu günkü sistem kurgusunun çökmesine sebep olacaktır.

amerikan ic savaşı

mandela
abe’in başkan seçilmesinin ardından patlak veren savaş. 600,000 kişi can vermiştir bu savaşta. güney karolayna , mississippi, florida, alabama, georgia, luiziyana ve teksas birlikten ayrılırlar böylece konfedere cephe oluşmuş olur. 12 nisan 1861 de ilk top sesleri duyulur. virginia , arkansas, tennessee, kuzey karolayna da birlikten ayrılarak konfedere cepheye geçer. dünya tarihinin ilk endüstriyel savaşı başlamıştır. temel hikaysei ise köleliğin kaldırılması ile iş gücünden olacak tarımcı güneyli kardeşlerimizin bok yemesidir. (bkz: civil war)

teksas

mandela
içinde paris barındıran amerikan eyaleti. yüzölçümü türkiye kadardır. houston eyaletin finans merkezidir. petrolcü yobaz kovboylara laf anlatmak imkansızdır. en önemlisi teksasta her şey iki katı büyüktür.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol