confessions

malibucola

- Yazar -

  1. toplam entry 20
  2. takipçi 2
  3. puan 3320

13 mart patlaması ile alakalı hdp basın açıklaması

independence
bu aciklamayi ciddiye alan ve hatta yerinde bulan insanlar var aramizda, peki.

aciklamayi yapan partinin es genel baskani zamaninda diyarbakirda yaptigi bir konusmada "biz daha buraya baskan apo'nun heykelini dikecegiz" dememis olsaydi.

ayni partinin bir milletvekili "pkk sizi tukurukleriyle bogar" dememis olsaydi.

yine ayni partinin cesitli milletvekilleri ulkenin dogu ve guneydogu illerinin kimi mahallelerinde yanlarindaki uc bes kisi ile birlikte demoktarik ozerklik gibi sacma sapan ilanlar yapmamis olsalardi.

yine ayni partinin milletvekili "bugun kürdistanın sınırlarını cizdik" dememis olsaydi.

ve daha su anda aklima gelmeyen ancak sozlukte arasak rahatlikla bulabilecegimiz onlarca "vatan hainligi" olarak cok rahat bir sekilde nitelendirilebilecek aciklamalara ve hareketlere imza atmamis olsalardi.

severdim ben de bu aciklamayi, takdir bile edebilirdim her ne kadar otomatige baglanan aciklamalar olsa bile. su anda yapabilecekleri sey sadece bununla sınırlı, bunu da yaptilar diyebilirdim.

ancak bir diger yandan hdp kim? bunu bir daha hatirlamak lazim.

olaki bu eylemi pkk ustlendi diyelim, hdp pkk'nin meclisteki siyasi kanadi. kendileri bile pkk ile aralarinda organik bir bag oldugunu kabul ettiler. olaki bu eylemi tak ustlendi, tak kim? pkk'nin bir kolu, dolayisi ile yine hdp ile baglantili. ypg ustlendi diyelim, ypg kim? pkk'nin suriye kolu yani yine hdp ile direkt baglantili.

e diyelim ki işid ustlendi bu saldiriyi. işid'in ustlenmesi hdp'nin kimlerden olustugu gercegini ve gecmisi degistiriyor mu?

ne desin adam denmis, mumkunse bir sey demesin. dogru sozler yanlis agizlardan cikinca olanca anlamini bir cirpida yitiriyor. baris kelimesi kardeslik kelimesi hdp'nin agzinda egreti duruyor. o kelime o agizdan cikarken agzin kenarindan damlayan salyada bile kan var, kan kokusu var.

mumkunse bir sey demesinler.

13 mart patlaması ile alakalı hdp basın açıklaması

independence
hdp 13 mart 2016 ankara patlaması ile alakali beklenen kinama aciklamasi geldi.

aciklama su sekilde;

""ankara'da bu akşam meydana gelen bombalı saldırıyı lanetliyoruz. sivil yurttaşlarımızın bulunduğu bir yerde yapılan bu vahşi saldırının sonucunda maalesef çok sayıda hayatını kaybeden ve yaralanan olmuştur. bütün halkımızla bu büyük acıyı paylaşıyoruz. yaşamını yitiren insanlarımıza allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. halkımıza yaşatılan bütün bu acıların bizleri kardeşlik duygularından uzaklaştıramayacağını ifade ediyor, saldırıyı bir kez daha en sert şekilde kınıyoruz" "

saldiriyi lanetliyorlarmis. bir de kardeslik duygusu falan bisi demisler. kinama mesajini da il merkezi cay ocagi sorumlusu yazip medyaya yolluyordur. aklima baka bir sey gelmedi simdi.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol