confessions

kakosi

- Yazar -

  1. toplam entry 44
  2. takipçi 1
  3. puan 6322

ya sev ya terk et

kakosi
bu haliyle sevmiyorum , ama yanlış olan şeyleri değiştirmek için kalmak isteyecek kadar da çok seviyorum. bunun için kalabilir miyim yüksek müsadenizle? cevabı verilebilir. kibar olunmalıdır.

bill gates

kakosi
bu arkadas yüzyılın ayarını yiyen arkadaştır aynı zamanda. şöyle ki;

microsoft’un bir seminerinde bilgisayar sektöründeki gelişmenin hızını anlatmak için söyle bir benzetme yapmis. "eger wolkswagen firmasi son 25 yıl içinde bilgisayar sektörü kadar hızlı gelismis olsaydı bugün 500 dolara alacagimiz arabalara 25 dolarlık benzin koyup dünya turu atmamız mümkün olacaktı"

birkaç gün sonra wolkswagen firması bir basın açıklaması yayınlıyor. "eger otomotiv sektörü bill gates’in isletim sistemi gibi gelişmiş olsaydi, alacağımız her arabada tek koltuk olacak, diğer koltuklar için ekstra lisans parası ödemek zorunda kalacaktık; arabamız sadece bizim ürettiğimiz benzinle çalisacak; gösterge tablosundaki tüm ikaz ve uyari ışıkları yerine, üzerinde "arabanız geçersiz bir işlem yürttü, kapatılacak" yazan tek bir lamba olacaktı . ayrıca kaza sirasinda arabanın hava yastıkları açılmadan önce bir düğmenin üzerinde "hava yastikları açılacak, emin misiniz?" diyen bir ışık yanacaktı".

(bkz: umarim rivayettir)

çankaya nın kapısını acinca bülent arınç i görmek

kakosi
an itibarı ile sürmekte olan "kim olsun lan cumhurbaşkanı?" arayışlarının muhtemel sonucu.

ya da belki abdullah gül’ü ziyarete gitmiştir, çıkarken kapıda karşılaşılmıştır. belki de başrolde abdullah gül olarak zikredilen cumhurbaşkanı rolünde hilmi özkök olacaktır. sanirim "kapıda karşılaşılan ziyaretçiden" öteye geçemeyecektir.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol