confessions

haykopatdemosh

- Yazar -

  1. toplam entry 38
  2. takipçi 1
  3. puan 5865

tsubasa ozora

haykopatdemosh
efsanevi japon futbolcu...bir topla neler yapılabilirse futbol hayatı boyunca hepsini yapmıştır. mahallenin bütün kızları da tsubasa’ya aşıktır zaten. çok fena röveşata ceker...direklerden zıplar...topa vurur, top iki top olur...saha dışında otobüsteyken falan şut cekerse top sahaya gelir ve gol olur...sıçsa bile gol olur.

bir de japonya’da futbolun küre biçimindeki sahalarda oynandığını göstermiştir bizlere.
koşarken önce kafası,ardından yavaş yavaş vücudu,en sonda top girerdi kadraja.
sanırdık ki bayır yukarı koşuyor ibnetör.

iz bırakanlar hep gidenler oldu

haykopatdemosh
vega’nın bir iz bırak burda lafına karşın bir isyan,bir hayal kırıklığı ile söylenmiş sözüdür. gördüm efendim, hepsi gidenlerdi ve iz bıraktılar.

’truva’dan;

annesi aşil’e sorar;
-bu savaşa gidecek misin?
aşil ne yapacağını bilemez.annesi şöyle der;
+eğer bu savaşa katılmazsan uzun bir hayatın olur,torunların olur,çok yaşarsın,mutlu olursun, sonra ölürsün, çocukların da ölür,torunların seni hatırlar,belki torunlarının cocukları da seni hatırlar ama emin ol torunlarının torunları seni unutacaktır.

eğer bu savaşa katılırsan belki ölürsün ama o torunlarının torunlarının torunları seni ’kahraman dedemiz’ diye hatırlayacaktır.

bu hikaye üzerine şöyle bir soru yöneltilmesi de gayet doğaldır;

-şimdi acaba aşil gittiği için mi iz bırakmıştır yoksa iz bırakanlar hep giden mi oldu...?

diyarbakır cezaevi

haykopatdemosh
"bilmeyen,görmeyen yazmasın"....
mezarın, diri insanlar için olan versiyonudur.duvarları kalın,yüksek ve kirli.tel örgülerin uzunluğu akıllara zararboyası kırmızımsı, bazı tarafları kirden kararmış, insanların kalamayacağı bir yer. vahşetin somut delili. ayrıca şaka olsun diye mi yazdılar bilinmez fakat duvarlarında şöyle bir yazı mevcuttur; "herkesin namusu kendi vicdanıdır".
acaba orda bulunan rütbeliler vicdanlı olabilecek kadar namuslu mu dedirtiyo insana.

dtp kapatılırsa olabilecekler

haykopatdemosh
dtp’ye oy kullanmış belli bir kesimin meclisteki iradesi hiçe sayılmış olur. bu ülke bugune kadar parti kapatarak feraha kavuşamamıştır. parti kapatmak ancak aciz insanların kestirme yoldan kısa vadeli çözümler üretme çabasıdır. sadece ülkenin gündemini meşgul eder.

demokrasilerde,o ülke içersinde yaşayan karşıt görüşlü insanların da mecliste iradesi vardır. bu da ülkeyi yükseltir.aksi halde hangi görüşün ne kadar doğru olduğu anlaşılamaz.

hayko cepkin

haykopatdemosh
11 mart 1978 istanbul-şişli doğumlu ermeni asıllı türk sanatçı.o nu en ilginç kılan özelliklerinden biri vücudundaki dövmeler.bu dövmelerin çoğu the crow filminin figürlerini içerir.gövdesinde bulunan ve her gördüğümde geri dönüşüm kutusunu aklıma getiren dövmesi harikadır. üstad tam bir marilyn manson hayranı.ilk albümü "sakin olmam lazım"dı. ikinci albümü ise "tanışma bitti".sahnede adeta tiyatral bir görsel şov hazırlayan bu garip adamın hayran kitlesini 18 yaş altı gençler oluşturmakta.zor biri, bu ülkede kolay kolay hazmedilmeyecektir fakat sadece yaptığı işle gündeme gelen bu adama saygı gösterilmelidir.böylesine kendini bilerek konuşan sanatçılara bu ülkenin çok ihtiyacı var.

batman

haykopatdemosh
petrolun bol olması nedeniyle havası kirli olan şehrimiz. halkının çoğunluğunu araplar ve kürtler oluşturmakta.il,şehir görünümü kazanmaya başlamıştır.nüfusu hızla ilerlemektedir.gündeme fazla gelmese de kendi içersinde büyük çapta ilerlemeler kaydetmektedir.turgut özal bulvarında bulunan yavuzlar pastanesi meşhurdur.civan haco’nun şarkıları eşliğinde tatlı üstü dondurma yemenin keyfini yaşayabilirsiniz bu mekanda.gap diye adlandırılan bölge şehrin en modern görünümlü yeridir.ayrıca batmanlıların konuşmalarında hiçbir şive bulamazsınız.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol