confessions

diho

- Yazar -

  1. toplam entry 1062
  2. takipçi 2
  3. puan 23132

tükendim be sözlük

diho
gerçekten çok yardımcı oldunuz. "yazın dertleşelim" diye geldim. karı-kız peşinde, önce bacım sonra ihtiyacımcı olarak çıktım. nasıl entryleriniz beğenildi mi ? teşhisleriniz doğru çıktı mı ? açayım mı ölüyorum yetişin diye bir başlık daha açayım mı ?

dertleşebilmek neden bu kadar zor ? umarım sonsuza kadar yaşarsınız.

tükendim be sözlük

diho
para için intihar etsem, ölünün de arkasından konuşur, ben de derdim "mal" diye.

mesele kız meselesi değil, para meselesi de değil.

kızı kurtköye bırakıp, kamyonlara otostopla gelirdim.
parayı da yazılımcıyım. buluyoruz 3-5.

ama bir şey yapacak halim yok. ne birisine kendimi bir daha anlatasım var. ne "yapacağınız işin" diyip bambaşka bir yere gidesim var.

ne yapsam, kime yapsam. değmeyecek.

tükendim be sözlük

diho
yıllar yıllar sonra tekrar sözlüğe bir şeyler yazıyorum. İmladır, hitaptır, gram umrumda değil.

tam olarak 28 yaşındayım. ilk lise yıllarında kayıt olup nedir ne değildir diye öğrenmeye başladım. Açıkçası ek$i'nin muadili olduğu ve yazarlığın daha kolay olduğu için girdim. İlk başta böyleydi.

Sonra hatırlayanlar vardır, belki hala bu sözlüktedir. muque vardı. En azından nick'i buydu. İsmi müge ya da mükü değildi. Daha bi nostaljik ismi vardı. Şimdi hatırlamaya çalıştıkça italyancaya kayıyor isimler.

Onunla tanışmıştık, hatta görüşmüştükte. Küçük bir istanbul turundan sonra kadıköyde arkadaşlarınında olduğu bi bara gittik. Sohbet muhabbet saat epey bi geç oldu. Eve dönüyodum.

----

Buraya kadar gayet güzeldi, ancak neden yazdığımla pek ilgisi yoktu

----

Sonra sözlük. Babam beni bir dövdü... Bir dövdü. O zamana kadar ilk defa bana el kaldırdı. Ama hep el kaldırsaymış keşke dedim o günden sonra. Çünkü, kızarıklığın izi geçiyor. ama kızınca söylediklerinin izi geçmiyor be sözlük.

Çok konuşmam, ama çok yazarım. Ben ne zaman konuşsam. "Sus haber dinliyorum" olur. Benim konuştuğumun pek dinleyeni olmaz. Belki de o yüzden sağlam yazarım. Biriktiririm içimde. Hepsini birden yazarım sözlük.

Ben paraya hiç önem vermedim sözlük. Ne iş yaptıysam dostlarım için 5 kuruş almadım hiçbirinden. Aynı şekilde ailem içinde böyle. Ben başkasını mutlu etmekten mutlu olan birisiyim. Para bu mutluluğa gölge düşürür be sözlük.

O kadar başkasını düşünüyorum ki, intihar edersem anamı-babamı üzerim diye edemiyorum. Yoksa canımın yanması umrumda değil. Ahiretlikte bir işim yok. Deistim.

Ben arkadaşlarlayken hep güldürürüm, bende onlarla gülerim. Sonra her gece yatmadan ağlarım sözlük. Bazenleri yorganın altında bağıra bağıra hemde.

Hiç bir şey istediğim gibi olmuyor, hiç bir şey bildiğim gibi değilmiş be sözlük. Arkamdan iş çeviren akrabalar. Eskiden olsa hislerini anladığım kızları çözemez olmuşum. Dost kazığının voyvoda yapımını yedim.

Askere gittim darbe gördüm. Hemde 1. Ordu Komutanlğı Selimiye Kışlasında. yetmedi. Emniyet Muhafızdım. yetmiyordu. Perşemde 3-5'ten geldikten sonra hiç uyuyamadım. Pazar 11'e kadar. Hala daha hesaplamıyorum kaç saat olduğunu.

Şimdi durduk yere de polise, jandarmaya haber vermeyin. İntihar mektubu bırakmıyorum. Olur da yakında buluşma yaparsanız beni de çağırın. ya da mesaj at be sözlük. Sohbet edelim. Dertleşelim be sözlük.

Saat 2 olmuş. Uyuyamıyorum be sözlük. Gözümün yaşı kurudu zırlayarak uyumaktan.
"şiddete meyyalim vallahi dertten" :(

tükendim be sözlük. bombaya denk gelemedim, darbe de onca kurşuna da rastgelemedim. bıktım be sözlük

tema

diho
liseden beri ilk defa giriyorum sözlüğe.
4-5 senedir hiç bir değişiklik yok.
uzun zamandır girmemişsin mail’i gelmese gene aklıma gelmezdi.
reklamı neyin geçtim arkaplanın rengini değiştirin lan bari.
şşş!

inci sözlük

diho
3. nesilden sonra liseli hatta ortaokulluların eline düşüp
gerek @2’leri ziyan edip anan yazmaları olsun
gerekse durup duruken küfür etmeleri olsun sonuna gelinen sözlük

ziyaret yapamıyoruz lan
5. yıldızda kaldık.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol