confessions

delirtmeyinlanbeni

- Yazar -

  1. toplam entry 1716
  2. takipçi 1
  3. puan 45477

mühendis

delirtmeyinlanbeni
"insanların her türlü ihtiyacını karşılamaya dayalı yol, köprü, bina gibi bayındırlık; tarım, beslenme gibi gıda; fizik, kimya, biyoloji, elektrik, elektronik gibi fen; uçak, otomobil, motor, iş makineleri gibi teknik ve sosyal alanlarda uzmanlaşmış, belli bir eğitim görmüş kimse." buyurmuş tdk fakat yeterli değil. kelimenin özü arapça "hendese"den geliyor, arazi ölçme, geometri anlamında. yani esasen mühendis "ölçen adam"dır.

oy vermeye üşenen bilgiç

delirtmeyinlanbeni
başkalarının entrylerini okumaya üşenen bilgiç olma olasılığı da çok yüksek olan bilgiçtir. çoğunun kendinden başka hiç kimsenin fikrine saygısı olmadığından başkalarının fikirleriyle dolu entryleri okumak bile istemez. aslında başkalarının fikirlerine değil sadece, saf bilgiye de saygıları yoktur. dolayısıyla bilgiye ihtiyaçlarının da olmadığını düşünürler ve entryleri okumazlar. entry okunmadıysa oylanmaz da değil mi ama?

çoğunluğun dışında kalanları tenzih ederim.

kime sorsan gösterir

delirtmeyinlanbeni
adres tarif eden insanın, iki üç köşeyi dönüşü hatırlayıp da yolun devamını hatırlayamadığında kullandığı söz grubudur.

kimileri de sırf adres sormuş kişiye gerizekalı muamelesi yapmak için kullanırlar bunu. sana "bilmem nereden sağa dön, bilmem nereden sola dön, sonra kime sorsan gösterir" derken "şimdi bu gerizekalıya yolun tamamını tarif etsem hatırlayamaz, gider başkasına da sorar, ben boşuna çenemi yormayayım" diye düşünmektedir aslında .
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol