confessions

dayanikli ev kizi

- Yazar -

  1. toplam entry 237
  2. takipçi 1
  3. puan 48112

tanrıyi aldatmaya yonelik hareketler

dayanikli ev kizi
tanrı kavramını genel geçer kabullerden tırstığımız için oluştururuz.bu güne dek alışılmış ne varsa asıl duygularımıza terstir zaten.yaptığımız şey her neyse onun için bir savunma hazırlamalıyız.başımıza hep kötü bir şey geleceği tedirginliğidir başımıza kötü bi şey gelmesine neden olan bunun sonrasında.

bir faşist kadın

dayanikli ev kizi
eziktir bu kadın.babasının baskısından kurtulamamıştır.erkekte güç görmek ister.ezilmek ister.yine muhafazakardır da bu kadın aslında.mutlaka dindarlığı vardır.

erkeklerin egemenliğini iyice körükleyen bu kadın sakın ola kadın haklarından falan bahsetmesin lütfen.kendisini kurban olarak görmesi buna el vermez haliyle.vermemeli ama yüzsüz olanları olabilir.bilemezsiniz.bahane bulma savunma mekanizmaları mı yok.var.


boynu bükük kınalı yapıncak da diyebiliriz bu kadına.bir de çirkinse hiç çekilmez.

işi gücü erkeklere yaranabilmek olduğundan,casareti olmadığından erkeğe karşı bile gelemez.ama bir de kabadayılıkları vardır erkekvari acayip komiktir.bu kadını tanımak kadar kolay ne olabilir ki.istediği erkekten mutlaka bulacaktır.çünkü dünyada muhafazakar ve faşistten bol ne var.

faşistlik siyasi görüş anlamında değil kesinlikle.solcu bir kadının da faşizan tavırlar içine girdiğini görebiliriz.karşısında faşist bir solcu erkek vardır muhakkak.bu çok garip bir tanımdır di mi.solcu hem de faşist.konuyu dağıtmak da istemiyorum lakin demeliyim ki kadını kalıplar içine sokmaya çalışan bir erkek asla solcu olamaz.insan haklarından bahsedemez.yine kadın da öyle.

sevdiği erkeği eliyle besler bu kadın.ama yaranamaz hep de aşağılanır.hoşlandığı erkek tipi yine kendisi gibi eziktir o da baba baskısından kurtulamamıştır çünkü.kendisini birey olarak göremez ki bu tip.böyle de tip.

tarkan

dayanikli ev kizi
kliplerinde müziğe uyum sağlamak adına yaptığı her jesti başarıyla yaptığını gözler önüne seriyor.lanet olsun be adam yeter artık bi yenile kendini.o kollar açılır gövde sağa sola doğru gider gelir falan.sözler hep aynı.bitmedi gitti zaten şu sevgiliye ettiğin edebi(!) sözler.

sagopa kajmer

dayanikli ev kizi
ben hüsrana komşuyum du sanırım son klibi ile arabesk rap yaptığını kanıtlamış oldu.sesi de bi iğrenç çıkıyor amaan.tamam edebiyatın iyi olabilir.ama bırak artık bu nasihat içerikli duvar yazısı lafları.sagopa kajmer dinleyenlerin duygusal boşlukları,duygusal olgunluğa bir türlü erişememeleri de söz konusu.

fikrine bakarak yuzunu çizmek

dayanikli ev kizi
bu tıpkı hayalini kurduğunuz kişinin gerçekte o kurduğunuz halde olmaması gibidir.resmini bilirsiniz,görmüşsünüzdür lakin tanımazsınız sadece sizde samimi bir duyguyu uyandırmasıyla yetinirsiniz.(bunun sonu platonik aşka varıcak öyle görünüyor.aman dikkat.)bu böyledir zaten.altında narsistlik yatar esasen.onu istemeyiz ki bize bizi yaşatıyor. da ne biz kabulleniriz ne de onun bilmesini isteriz.ben in oyunları öylesine çoktur ki.(...)

dayanıklı ev kızı

dayanikli ev kizi
eleştirilerin daha açıktan yapılmasını isteyen kişi.
iğneli üslup gayretinden kurtulup anlatılmak istenen direkt söylense ne güzel olur diyen kişi.senin çıkardığını başkası çıkaramayabilir değil mi.artık her kimsen.hitap ettiğim kişi gammaz dahi olabilir.

(yaniki,eleştiriyorum ve de sebebi budur denmesinden kasıt.)kötüdür, bu yüzden.iyidir i demeye gerek yok zaten.

dikkate alınmak isteyen not:eleştiriye açık olup olmamamla ilgili herhangi bi şii siilemiyorum kii.

oldboy

dayanikli ev kizi
kesinlikle çok farklı bir film.dumura uğrattığı da sahi.ama nedense ben baş rol oyuncusunun, filmdeki adını unuttum şimdi,kızı olduğunu anladım daha vermeden.kız küçük, bu filmde enteresan bi şeyler olmalı, aklıma böyle bi ihtimal geldi.noluyo diyen not:el alışkanlığı heral.bu kadar eksiyi görmesi bu entrynin, hiç de müstehak değil.

kızgın not:lan vermek kelimesini mi yalnış anladınız.nedir? beğendiğin bi film hakkında yorum yap.sürekli eksi oy alsın.olucak iş değil!

bez bebek

dayanikli ev kizi
bir an önce kaldırılmasını istediğim uyduruk bir dizi.küfürler yağdırmak istiyorum bu diziye.yapan kişinin, varsa saçından yoksa kulağından tutup ’ne lan bu’ demek istiyorum.burnuna elma sirkesine batırılmış pamukları tıkamak istiyorum.daha türlü türlü işkenceler yapabilirim.öyleki kinim var.

en çok sinirlendirense çocukların ilgi göstermesi.ne günler yaa...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol