confessions

cunta

- Yazar -

  1. toplam entry 129
  2. takipçi 1
  3. puan 6764

toplu taşıma araçlarında çenesi düşen insanlar

cunta
normal sürecin mekanında iletişimin yönü tanımsızlama gücünü doğrudan uygulama ile frekanslarken tanıklarının rahatsızlıktan ötesini fark etmesini gerektiren, empati örneği modeli niteliğinde, duymak istediğini söylerken komutun çıkış biriminin çalışma yönteminin gereği ve muhatabı ile kendisini farksızlaştırma anını yaşayarak birşeyi söylenmeden duyabilmenin belki de bir yolunu gösteren insanlardır.

bunu ben yapmadım

cunta
bir insanın, dışındakilerin aslında içinde bulunduğuna inandıktan sonra, kendisinin dışında oluşunun göreliğindeki nesne ya da insanı fark etme çabasının sonraki aşamaya geçme eşiğinde konumlandığını anladığı anda, yapılmış olmasının kendisini etkilemeyeceğine ulaştıran sonranın anlık var edicilerinin aslında dışındaki herşeyin içinde de oluşunun sanrıdan farklı bir boyutta hacimlendiğini anlaması için bir şüphe gerekliyse bu gerekliliği sağlayacak olan iddiadır.

swf

cunta
swf ilk başta "small web format" yerini tutmaktaydı

sonradan, macromedia tarafından "shockwave flash" olarak değiştirilmişti.

daha sonradan, şirket, "shockwave" ibaresinin sadece director ile bağlantılı olduğunu ve onun kısaltmasını swiff ya da swoff olarak bildirdiği zaman, yeniden "small web format" adlandırmasına geri dönülmüştür.

trabzonspor

cunta
wikileaks’ın iddiası (bkz: #980555) yönetim tarafından yalanlanmıştır.


"abd’li diplomatların söylemlerinden yola çıkılarak dünya kamuoyuna aktarılan wikileaks belgelerine atfedilerek medyaya kulübümüzle ilgili yansıyan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirlenmiştir.

muhasebe departmanımızda belirtilen tarihe yönelik yapılan incelemede başbakanlık örtülü ödeneğinden hesabımıza para aktarıldığı yönündeki dedikodunun doğru olmadığı tespit edilmiştir. ayrıca haberlerde dönemsel veriler hakkında çelişkili ve yanlış bilgilerin yer alması da ciddi bir inandırıcılık sorunu doğurmaktadır. belgeleriyle ortaya koyulmayan, kulaktan dolma duyumlara dayalı böylesi değerlendirmelerin kulübümüzü yıpratamayacağının altını çiziyor, saygılarımızı sunuyoruz."

kaynak:trabzonspor.org.tr

wikileaks

cunta
trabzonspor’a bir bakan tarafından yasadışı para aktarımı yapıldığını iddia ederek trabzonspor ile benim aramda yıllardır seviyesi düşmeyen yakınlık hissini sorgulamam gerektiğini hatırlatmıştır.

1288033921 swf

cunta

doğru örneğe ulaşmanın gerektirdiği vazgeçişlerin etkisinin gösterilmek istenmesi ile bu içeriğe erişmiş bir röportaj olabilir.

-----------------------------spoiler----------------------------:
ana avrat hepsinin anasını bacısını sikecen, ama sikemiyorum çünkü doğru örnek olmaya çalışıyorum
-----------------------------spoiler----------------------------

gizli güç

cunta
insanın bencil olduğununu kabul edenlerin, iddia edilme nedenini araştırarak güçlü bir dayanağa daha ulaşmasını sağlayacak olan, şüpheliler içinse bahane olduğu da savunulabilecek olan şeydir. ulaşılması becermeye bağlı olmayan bir noktadan etki edildiğine inanmak özgüveni değiştirmeyecektir.

ilgi çekmek

cunta
yapmaya çalışanın, aynanın karşısına geçerek aynadaki görüntüsünün kendisine bakıp saçını düzeltmesi için yansıtıcı olmaya çalışmasının, onu gerçekten tanıyanları şaşırtmayacağı eylem.

üzülme ben iyiyim

cunta
sadece, alışılmış şekilde yaşıyor olmasının muhatabı için -bir süre- gerekli olduğunun bilincinde olan insanın kurabileceği cümledir. insanın bencil oluşu bu cümleyi kurmasını engellemeyebilir çünkü karşısındakinin bencil olduğunu bilen birinin, hodbin olmayı tercih etmesinden başka bir seçeneği varsa bu sefer muhatabın alışılmış şekilde yaşıyor olması, cümleyi kuran için gereklidir.

düşüncesizlik

cunta
karardan sonraki aşamada, düşüncelilik anında hazırlananı uygulamakta hata yapmamak için bulunulan durum olan tanımı; karar vermenin mutlak olumluluğundan şüphelenenler için detaylandırılabilir bir örnek olmuştur.

balık

cunta
görülen mekandaki, araştırmadan söylenebilecek tek yaşam alanı kategorilendirmesinin maddelerinin birinin içinde bulunan fakat ulamın diğer maddesi içinde hiçbir karşılığı bulunmayan canlı. bütün kara bitkileri, insanlar, hayvanlar ve bütün su dışı canlılara hitaben tek bir isim kullanılmasından aynıdır.

düşmez kalkmaz bir allah

cunta
doğruluğuna inanmak için gereken mantığa umut kazandıran bir örnek olarak; kabul edenler için; zamanın olmadığı yerde düşüş anının olmaması, kabul etmeyenler içinse, "düşme bir şey için olabilir" çelişkisi gösterilebilir olsa da; ilk aşama "düşmez" ise devamının kalkar olmasının daha uygun olacağını bana zannettiren ifadedir.

kendine aşık olmak

cunta
ne olduğunu anlamaya, her yöntemi denemeyi göze alarak çalışan birkaç milyon yıl canlının, başlangıcı yanlış seçmesi ile daha ilk adımında takılıp kalması halinde, hem sonsuz deyip hem de başlı olduğunu inanılmaz bir şekilde kabul ettiği değişmemekte olan yaygın aşkın bir yönden sebebi, bu yönle nasıl bir ilişkisi olduğu bilinemeyen başka bir yönden de bir adım ilerisi olarak kabul edilebilecek konumun durumu olsa da bunu son nokta olarak görmek de başsız ama sonlu birşeyi kabul etmektir ve bu da yaygın aşktan farklı bir hata değildir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol