confessions

cremaster

- Yazar -

  1. toplam entry 910
  2. takipçi 1
  3. puan 19846

let them talk

cremaster
gregory house karakterini canlandırdığı tv dizisi house md’den tanıdığımız hugh laurie’nin blues albümü.


01 – st. james infirmary
02 – you don’t know my mind
03 – six cold feet
04 – buddy bolden’s blues
05 – battle of jericho
06 – after you’ve gone
07 – swanee river
08 – the whale has swallowed me
09 – john henry
10 – police dog blues
11 – tipitana
12 – winin’ boy blues
13 – they’re red hot
14 – baby, please make a change
15 – let them talk

hugh laurie

cremaster
house md dizisindeki başarılı performanısın yanında tam bir rönesans adamı olan aktör, yazar, şarkıcı, ya da daha doğru ve kısa ifadesiyle sanatçı.

the gun seller(silah tüccarı) isimli kitabın yazarı olmasının yanında son günlerde çıkardığı albümle de gündemde:let them talk.

fc barcelona

cremaster
karşılaştıkları her faulden sonra hakeme ve rakibe saldırmayı gelenek haline getirmiş futbol takımı. hayır öyle bir yüz ifadeleri oluyor ki bu çirkeflerin sanırsın futbol hayatları bitmiş o faulden sonra.

fc barcelona

cremaster
sinema oyuncusu olabilecek yetenekte rol yapma becerisine sahip futbolculardan kurulu futbol takımı. oynadıkları her real madrid maçında bu takım formasını giymiş cengaverler öyle yere atıyorlar ki kendilerini sanırsın çanakkale muharebesinde bir anzak subayı kurşun yemiş de savruluyor denize doğru.

jocelyn wildenstein

cremaster
erkek egemen toplumun kurbanlarından biri.

yazık. çok yazık. hayatına normal bir insan olarak devam ederken evlendiği erkeğe kendini beğendirme dürtüsüyle -ki bu da eril dünyanın bu hanım üzerinde kurduğu baskının yansımasıdır- kedi olmak için hem görüntüsünden vazgeçmiş, hem de ameliyat olup kendi sağlığını riske atarken cebinden de parasını insafsız doktorlara yedirmiştir.

nevin yanıt

cremaster
ispanya’nın barcelona kentinde düzenlenen 20. avrupa atletizm şampiyonası’nda ülkemizi kadınlar 100 metre engelli yarışında temsil eden ve 12.63’lük derecesiyle türkiye rekorunu geliştirirken altın madalyayı kazanan atlet.

doktor

cremaster
son dönemde akp’nin uyguladığı sistematik politikalar neticesinde yurdumuzda en çok nefret edilen meslek grubunu oluşturan zavallılar(!).

herkesin gözü bunların kazandığı parada.
aslında az kazanıyoruz, hükümetin söyledikleri hayali rakamlar deseler kimse inanmaz, doktor olum bunlar malı götürüyolar bi de çıkmış yalan söylüyor derler.

ama eğitim süreci zordu, 6 sene, sonra nöbetler, uykusuzluk falan demeye çalışsalar biz mi sana tıp yaz dedik derler, küfürü basarlar.

insanca çalışma şartları isteseler; bak hem çok kazanmak istiyor, hem de yan gelip yatacak şerefsiz derler.

hekimleri köleleştiren tam gün yasasını savunurken kendi hekimlerinden muayenehanelerinde halkın parasına göz diken canavarlar diye bahseden politikacıların yönettiği bir ülkede yaşıyoruz.ve bu politikacıları baş tacı etmiş halkım; kendi içinden çıkardığı doktorları yerden yere vuruyor, sanki bu zavallıları alaşağı ettikten sonra başı göğe erecekmiş gibi...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol