confessions

cinderella man

- Yazar -

  1. toplam entry 217
  2. takipçi 1
  3. puan 8825

duz mantık

cinderella man
bir gün temel yunanistan’da takılıyormuş. bir ağacın altında, uzun saçlı, uzun sakallı, elinde kitabıyla bir adam oturmaktaymış. adı aristo’ymuş. temel hemen tanımış aristo’yu. demiş "aristo usta beni filozof yap" aristo olmaz demiş. temel yalvarmış yakarmış en sonunda ikna etmiş aristo’yu. aristo "sana düz mantığı öğreteceğim ilk dersimiz bu" demiş. "tamam" demiş temel. başlamış aristo sormaya:
a - senin evinde akvaryum var mı?
t - var.
a - o zaman sen balıkları seviyorsun.
t- evet
a - o zaman sen hayvanları seviyorsun.
t - evet.
a - hayvanları sevdiğine göre, insanları da seviyorsun.
t - evet evet.
a - insanları sevdiğine göre kadınlarıda seviyorsun.
t - evet.
a - o zaman sen ipne değilsin.
t - vaaay. demek olay bu. tamam hocam sağol.
diyerekten ikinci derse kalmadan karadeniz’e memleketine döner. evinin her tarafını kitaplarla doldurur. filozof olmuştur artık. herkes temel’in çevresinde toplanmaya başlamış. dursun hemen temel’in yanına giderekten "bana da öğret" diye yalvarmış. temel mırın kırın etsede tamam demiş. ve sormuş:

t - saaa düz mantuği öğreteceğum. taam midur?
d - taam uşağum.
t - sizin evde akvaryum var midur?
d - yoktur.
t - o zaman sen ipnesin hacum.

bilgiçlerin duaları

cinderella man
allahım...ukteleri doldururken güç ve ilham ver, eksi alınca herşeyin hayırlısı dedirt, sözlüğe küstürtme, entryim silinince takdir-i jedi veya mod dedirt, artı alınca kıçımın kalkmasını engelle...senin rızanla enrty girdim, senin rızanla kaydediyorum. amin...

işi gücü türbanlı kızlar olan insanlar

cinderella man
türbanı siyasi bir simge kabul edip, laikliğe isyan eden, karşı çıkan insanlarladır bu kişilerin işleri. her türban takana irticacı, anti laik damgası vurmak ise sığ düşünceliktir. hepimizin ailesinde ninelerimiz, teyzelerimiz ve yaşlılarımız türban olmasada eşarp bağlamaktadır. kafayı bir bez parçasının örtmesi siyasi bir simgeden öte bir örftür, ananedir en önemlisi dini bir vecibedir. ancak bunu siyasi bir simge olarak bensimek ne kadar aptallıksa, türbanlı ya da eşarp takanların geneline irticacı, fetullahçı demek daha da büyük bir aptallıktır.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol