confessions

artemisia

- Yazar -

  1. toplam entry 1132
  2. takipçi 2
  3. puan 29706

sevgililer gününe koyayım

artemisia
şubat ayının 2. haftası süresince kalplere, kırmızılara, pembelere boğulmuş vitrinler ve reklam tabelaları yüzünden sinir stres pikine girmiş insan evladının höykürüşüdür, denmemesi/dedirtilmemesi gereken çok ayıp bir cümledir ayrıca, halbuki negzel bir şeydir o acayip kalplere, tüylü pembe ayıcıklara, boyum kadar çiçek buketlerine bir servet yatırmak, nasıl manalıdır...

the body shop

artemisia
burdan satın aldığınız her ürünün illa ki tadına bakarsınız, elinizde değildir. çilek severler için yüz jelinin içine gerçek çilek parçaları koymaları da ayrıca müthiş olmuş. yarısı mideye, yarısı yüze... ama kokusu kadar tadı güzel değildir, bilginize..

sevgilisinden ayrılan arkadaşı teselli etmek

artemisia
en acılı ama etkilisi şöyle bir şeydir:

-aghhh çok seviyordum onu..
+sen anca zırla burda, o şimdi kim bilir hangi hatunun koynunda, aklının ucundan bile geçmiyorsundur. salaksın kızım sen, günde 12 saat onu düşün, sanıyor musun ki o da seni düşünüor? erkek milleti, ayrıldığınızın 2. gününde soluğu başka bir kızın yanında almadıysa ne olayım, gününü gün ediyordum şimdi, ohhh keyif ondadır, sen ağla, ağla. salak.
-ama?ühü..ama? ühühühüü..
(2 saat çok fena zırlar ama ertesi gün bambaşka biri olur/intikam...)

hika

artemisia
sözlük jargonundan henüz pek bir şey anlamayan 4. nesil yeni yazarlardan. ayar vermeye çalıştığı yazar acaba sözlüklerde çok sık kullanılan bir cümleyi mi kullanmış, üsteki entry’e ayar vermek için söz konusu entry’i acaba yazar direk kopyalamış mı bakmadan veya bakıp da anlamadan kendince ayar vermeye çalışan yeni yetme.

windowsdaki hoşgeldiniz yazısına hoşbulduk demek

artemisia
windows taki hosgeldiniz yazisina hosbulduk demek daha doğru olacaktır.

(bkz: in turkish we trust).

türkçe bilmeyip de yanlış yazmışın diye nickimin altında çemkirenlere: windows’taki derken da bulunma ekindeki "d" kendinden önceki sert sessiz nedeniyle sertleşmeye uğrar. ama başlıkta tırnak işareti kullanılamadığı için ayrı yazılıyor gibi görünür.

editoğluedit: ha bir de berbat ver, dilbigisi kuralı değişecek sanki..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol