yatağa girince düşünulenler

0 /
darth sidious
yattim sagima, dondum soluma, sigindim subhanima. dört yanimi meleklerle cevire. allahim. sen beni, annemi, babami, dedemleri, ogretmenimi, en iyi arkadasim barisi bi de kopegim findiki koru. amin.
armour
aslında daha çok, salonda falan sızmışşam eğer düşünce gücüyle yatağıma girebilir miyim acaba diye düşünürüm ben hep. beynimi çok fazla zorluyorum fakat bi başarı sağlayabilmiş değilim şu ana kadar. tamamen üşenmekle alakalı olduğunu düşünüyorum. sonra tekrar uyuyup kalıyosun zaten.
maliyeci
-ulan bu kediler niye miyavlıyor böyle koro halinde,bak köpekler de başladı,ulan deprem olmasın

-ulan yarın da final var,neyse sabah erken kalkar çalışırım

-amaaan,bu saatten sonra çalışsam ne olur,boşver.

-konuşsam mı şu hatunla ya,patlar mı elimize yoksa?

-ne olacak bu galatasaray’ın hali? gençleri oynatmak lazım ya...
imphotep
yatağa girice düşünmemek en güzelidir.uygulama esnasında düşünce organımızla pek bi işimiz yoktur zaten.yalnızsak götümüzü yayar yatarız ki bunun için fazla düşünmeye gerek yok.ha yanlız değilsek o zaman düşünmeye vakit yoktur zaten.bir an önce icraat sergilenip sonuca ulaşılmalıdır.malûm yarın iş vardır,sabah erken kalkılacaktır,falan feşmekân..
kurabiye
düşünceler silsilesinin sizi yatakta yakalamasıdır. aynı şey bir de uzun otobüs yolculuklarında olur. düşünceler ordan oraya atlar ve müthiş bağlarla en olmadık bir yerde, birden bir düşüncede duraklamış bulursunuz kendinizi. bu en olmadık düşüncenin adı; "ulan ben buraya nasıl geldim?"dir. sonra düşündüklerinizi geriye doğru tekrar düşünmeye başlarsınız ki, yeniden düşünceler silsilesi sizi bekliyordur.
kastedilen silsile şunun gibi bir şeydir:

"ayşenin yeni boyadığı sarı saçları... ben de boyasam mı ki?... ama tenim çok esmer... ama çaçaça ayça denen ünlümsü zatın da teni esmer... demek ünlü olsam saçımı sarıya boyatsam iğrenç gibi görünmez... ünlü olsaydım sahneye çıktığımda mükrofonu tutarken elim titrer miydi acaba?... ama orta okulda tiyatroda çok korkmuştum, hep sesim titremişti... ilk aşık olduğum çocuk da gelmişti o tiyatroya. ooo! şimdi kocaman olmuştur haa! belki de evlenmiştir çocuğu falan vardır.ne iş yapıyodur acaba?belki de ölmüştür... acaba öbür dünyada beni tanır mı? ... ama orda herkes otuz küsür yaşında olacak diyorlar. ben onu hiç otuz küsür yaşında görmedim ki... acaba öbür dünyada da babama baba diyecek miyim? öbür dünya... elif şafak geldi aklıma... neden geldi ki elif şafak aklıma. cinlerden falan bahsettiği için mi acaba? bence o kadın cinlere inanıyor. ee iyi de romanı ingilizce yazmadı mı? başka kültürden biri baba ve piçi okurken anlayabilecek mi kurguyu acaba. ama başka kültürden olsam kesin saçma gelirdi romanın sonu bana... marilyn mansonın karısı o adamla nasıl aynı yatakta yatıyo ki? çok korkunç bi suratı var. cin gibi..."
devede kulak
-ohhh annem yine çarşafları değiştirmiş mis gibi kokuyo.
-eğer uykumuz yoksa hafiften şarkı söylenir, ki tam şarkıyı söylerken şarkının sözleri unutulur:) gelen uyku kaçar ve sözlerin ne olduğu hatırlamaya çalışılır.
-koyunları mı saysam acaba?
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol