yaprak dökümü

0 /
darth sidious
bir yeni turku parcasi.

sararip dokulmeden once, kizaran yapraklar ki onlar
san verdiler ortaliga butun bir sonbahar
mevsim donup de yeniden yesermeye baslayinca ruzgar
ciplaginda o atin yine onlar kosacaklar
o cocuklar, o yapraklar
o sarabi eskiyalar
ciplaginda o atin yine onlar kosacaklar
o cocuklar, o yapraklar
o sarabi eskiyalar
onlar da olmasalar, benim gayri kimim var

angelus
kullanildigi tum cumlelere garip bir huzun katan ilginc bir kelimedir. her birey hayatin bir doneminde mutlaka tatmistir bu huznu.
speechbubble
bir kaç sezondur ’şehir tiyatroları’nda sahnelenen, kadrosunda savaş dinçel, güzin özyağcılar, gürol güngör, sevinç erbulak gibi oyuncuların yer aldığı, reşat nuri güntekin eseridir...
myysteriouss
kanal d’de dün başlamış olan yeni bir dizidir.ilk bölümden içte bir sıcaklık hissi uyandırmıştır,sıkmamıştır;kitapların tadı da başka olur tabii ama göreceğiz ilerleyen günlerde..tutacak ve daha da saracak gibi gözükmektedir.bakalım..ayrıca hakkında daha fazla bilgi için;

http://www.kanald.com.tr/dizi/yaprakdokumu/
mirhat
bennu yıldırımlar (fikret), caner kurtaran (şevket) ve deniz çakır(ferhunde) gibi genç tiyatrocuların, mükemmel performans gösterdiği dizi.
gizemliyabanci
geçmişte geçen bir hikaye bir dizi olarak günümüze bu kadar güzel uyarlanabilirmiş dedirten bennu yıldırımlar halil ergün deniz çakır güven hokna gibi isimleri kadrosunda barındıran muhteşem dizi.
chamomile
reşat nuri güntekin’in aynı adlı romanından günümüz şartlarına uyarlanarak dizi filme dönüştürülen ve kanal d’de yayımlanan yapım. dizi müzikleri toygar ışıklı’nın...
yorulmaz savasci
"benim dizim" diyebildiğim tek dizidir.oyuncular mükemmel oynuyorlar.konu olarak günümüze uyarlamada tek tük sorunlar var;ama bu sorunlar büyük değil.insan kendisini kaptırınca çok sinirlenebiliyor karakterlere.bu da oyuncuların ne derece başarılı olduklarının göstergesi.dizi olduğu unutulmadan izlenmelidir.
armes
tüm çabası çocuklarını dürüst şerefli ve namuslu bi şekilde yetiştirmek olan ali rıza bey,neclanın kardeşinin kocası ile yatıp kalktığını öğrenince ne olacak çok merak ediyorum.öte yandan cem bütün olanları öğrenerek paçayı son anda sıyırmıştır.bunun yanında neclaya hak vermemek elde değil cem denen şahıs konuştuğu tek konu dersler yaptığı tek aktivite ders çalışmak,sıkıcı yani.ama bu demek değildir ki nişanlın sıkıcı diye sen git enişten ile yat.artı necla ilk başta oğuz’u takmıyordu bile ne oldu da birden bire aşık oldu aslında tam burada necla ile leyla arasında ki kıskançlık giriyor.onun dışında annelerinin ağzımızın tadı bozulmasın diye her şeyi örtbas etmeye çalışması ayrı bi komiklik ama gerçekten de öyledir anneler her şeyi bilir babalar duymasın diye ellerinden geleni yaparlar ama bilmezler ki yanlış yaparlar.fikret in tepkisini ise aşırı buldum.başkalarının dertleri yüzünden kendini böyle bi ateşe atması biraz abartılı ama ben bunun sadece kızların dertlerinden dolayı olduğunu düşünmüyoruz kız gelmiş kaç yaşına evlenmek yuva kurmak artık kendi hayatının olmasını istiyor öte yandan bundan önce evlerine ders almaya gelen çocuğun babasına da sulanmıştı.yani aklında vardı böyle bir şey.tüm bu olaylarda tetiklemiş oldu.gelelim şevket e o da ayrı bi tuhaf ferhunde ferhunde diye yırtındı şimdi de uf ferhunde of ferhunde bi şey de diyemiyor.bi yandan da sedefe umut veriyor.doğal olarak sedef de umutlanıyor.ikili oynuyor yani.ferhunde de bulamadığı şevkati belki de sedef de arıyor farkında olmadan.işte böyle bir sürü psikopat karakterin aynı evde buluşmasından oluşan keyifle izlediğim dizi.hep bu çizgide ilerlemesi ve tadında bitmesi dileği ile.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol