wuhan virüsü

21 haziran'da istanbul'da açık havada bile maske takmak zorunlu oldu..

(bkz:#1163806)

o günden beri de tüm vilayetlerde maskesiz sokağa çıkmak yasak.. oohhh mis gibi özgürlük.. teşekkür ediyorum size şuursuz ekrem ve panik mansur beyler.. çok iyi yaptınız .. ne güzel yaptınız.. siz çok özgürlükçüsünüz.. sizi yalamak istiyorum..

neyse soktuk lafımızı devam edelim..

o gün 5000 küsur ölü varmış bu götten uydurma virüs yüzünden.. bugün sayı 8000 küsur..

soru basit.. bu 3000 kişiden kaç tanesi düzenli maske takıyormuş.. normalde hepsinin olması lazım da hadi yasağı masağı siklemeyen insanlar var diyelim.. var yani arkadaşım ekolünden biliyorum ben..

o zaman doğal olarak soru bu: 3000 kişiden kaç tanesi maske takmış.. bu çok temel, ölçülebilir, önemli ve son derece bilimsel bir veri.. en basitinden maske işe yarıyor mu yaramıyor mu sorusunun cevabına ışık tutabilir. maskenin sizi zehirlemekten başka bir işe yaradığı yok bu arada.. lafın gelişi soruyorum.

açıklama? yok tabi.. tabi demişken... mesela bilimsel paçozluğun dip noktası, sayın apocu türk teletabiler birliğinin böyle bir sorusu var mı? yok elbette.. çünkü bu insanlar dostunuz değil..

bu korona palavrasında en ufak bir iyi niyet olmadığından, bu işin başından sonuna bir iblis planı olduğundan adım gibi emin olduğum için bu kadar basit bir soruya bile cevap verilmeyeceğini de biliyorum.

ama olsun yine de soralım.. çünkü çok basit bir soru. 21 haziran'dan bugüne kadar iddia edilen virüsten öldüğü iddia edilen 3000 kişinin kaç tanesi düzenli maske kullanıyormuş...
bu başlıktaki tüm girileri gör