vize ve final günleri

0 /
isimsiz kahraman
vize ve final gunlerinin metabolizma uzerinde bu kadar kötü yonde etkili olmasinin sebebi bir onceki gece beyne kapasitesinden fazla yuklenip, bir anda dunyayi kurtaran adam olabileceginiz fikrine kapilmaktir. oyle ki kisi donem boyunca yan gelmis yatmis yumurta kapiya dayaninca da aman allam bana yardim et, gecersem bir fakir doyurucamlara isi birakmistir. bu gunleri alinlarinin akiyla atlatamamis bunyelerin bogum bogum bogulacagi evreler de esgecilmemis itinayla dusunulmustur:
(bkz: butunleme)
2693
karin agrisina,dis dunyayla iletisimin kopmasina sinir bozukluguna ve bunun gibi daha bircok olumsuz seye neden oldugu icin nefret ettigim gunler...
lady rosenred
bayanların muayyen günlerine eş değer günlerdir.bütün öğrencilerde sinir,stres,telaş,baş ağrıları,karın ağrıları hasıl olur.sınavlar bitene kadar da devam eder.
isimsiz kahraman
okulu bitireli 8 sene olmasına rağmen,bazı geceler hala rüyama giren ter içinde yataktan kalkıp, ulan yarın finalim var ben yatıyom diyerek şuursuzca yerimden fırladığım,sonrada aklım başıma gelince, 15 seneden sonra ilkkez orgazm olmuş azgın dul karı gibi rahatladığım durum.
sergey
eger ogrencı calısmamıssa hoca tarafından kızgın yagla yaglanmıs kazıgın uzerıne oturmak ıcın gecelerı ders calısmak yerıne antreman yapılan gunlerdır.zira son gun calısılan vize veya final her zaman kotu sonuclara gebedır.
nihilist
hukuk okuyorum 19 ders alıyorum bu derslerin 15 donemlik yani zmanında aldıgım dersler, sonuc olarak dogruluguna insandıgım bir genelleme uretebiliyorum final gunleri icin;

" final gunleri ogrenci sabrını zorlayan, ve kimin daha cok okumak istedigini test eden yurdumun en mantıksız egitim sistemine saqygı durusu niteliginde gecen gunlerdir"
freyja
vize ve final günleri cıldırmanın eşigine gelindiği günler.ornek:
ögrenci yarınki final ile ilgili birseyler sorduktan sonra hocanın odasından cıkarken arkadası ile karşılaşır. (ögrenci iki haftadır kafayı kırmıştır.üstüne üstelik arkadaşlarından kimsenin finali kalmamıştır.bu gece eşşek gibi çalışacak nadir bireylerden biridir.)

arkadası:naber nasılsın biz denize gitcez. gelcen mi?
diye olaya girdikten sonra cıldırır ve arkadasına sert cıkısarak:
ögrenci:yarın benim finalim var!herkese söyledim siz eğleceniz ben çalışcam o gün diye demi?
der ve ceker gider.arkadaşı arkasından baka kalmıştır.
odasında ders calışmaya devam eden ögrenci ara vermek adına başka bir arkadaşı ile sohbette dalmıştır.o anda kapı calar.geçen yaptığı sert cıkıştan pişman olan öğrenci aynı arkadaşını iceri alır.arkadaşı mis gibi deniz kokmaktadır bu arada.sohbetin sonunda:
arkadaş:akşam cafeye gitcez gelcen mi? der.
artık kendinden geçen öğrenci sigarasını yakarak ağzına geleni söyler.peroksit
biri odama gelse de ara vercek bahanem olsa,muhabbetin belini kırsak;biri kahve yapsa da getirse ben konsantre oldum kalmayayım şimdi dersin başından,mp3 dinleyerek ders çalışmaya çalışayım,vicdanım rahat etsin diye ders çalışayım,notlar kötü okunmuyo çalışmıyorum...
saçmalamaların tavan yapmasının en normal olduğu zamanlardır.yazıktır,öğrencidir,sınavları vardır.
goetica
ömrümün kopya hazırlamakla geçmesine,fotokopicinin parayı kırmasına,kopyalar için alet edevata surekli para verip durmama,2 satır bir $ey yazıcam diye 1000 takla atmama sebep olan acaba oturup çalı$sam daha mı az kasarım diye dü$ündürten günlerdir.öğrenci milletini bu hallere dü$ürenler utansın der burdan onlara allah belanızı versin de demek isterim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol