vantilatör

buyuk bir ev esyasi oldugundan, kullanilmayacak mevsimlerde sokusturacak yer bulamayacaginiz ekipmandir.
kucuk odalarda tozu dumana katarak cali$ir.ertesi gun televizyonun uzerine biriken toza "ali ay$eyi seviyor" yazabilirsiniz.araya kalp bile cizebilirsiniz icerisinden ok gecen.
klimasız kapalı mekanlarda yaz aylarının vazgeçilmez eşyasıdır. o üretip size doğru o serin havayı üflemese sıcaktan bunalan kişi, değil üzerindeki kıyafetleri vücut derisini bile üzerinden sıyırıp atmak ister. ama vantilatör bu gibi delirme alameti düşünceleri de üflediği o serin havayla uçurup götürüverir...
şu anda yanımda fıfır fıfır çalışan alanya gibi memleketlerde asla vazgecilemeyecek ev aletidir birde bunların altında uyuyunca çarpmaları meşhurdur o ayrı..
ses cikartmayanlarindan bulunabilirse boyle havalar icin son derece ideal bir serinletici.a$iri yaz sicaklarinda bir sike yaramaz o ayri konu.
kimi modelleri vardır ki bildiğin uçak motorundan bozmadır. şimdi adını buradan verip rencide etmek istemediğim bi arkadaşın nahiyesinde de vardır bunlardan. böyle çalışmaya başladığında duvarın birinden diğerine savrulmanız işten bile değildir. allahtan urgan falan koymuşda evin köşelerine kendinizi bağlayıp uçmaktan yırtıyosunuz.
klimaya verilen elektrik parası göte girdiğinde başvurulacak ekonomik ama az serinletici aygıttır kendileri. 8-10 tanesine sahibim ayıptır söylemesi, kölem olur hepsi.
a$iri sicaklarda dogal olarak insan aciyor bu cihazi ve kar$isinda don gomlek yatiyor.tamam gayet serin pufur pufur.ancak ayni ki$i sabah uyandiginda kendisini sanki kirkpinar gure$lerinde kirkpinar agasi ile gure$ tutmu$ gibi hissediyor.tek onerim ne yaparsaniz yapin ama direk olarak size ruzgar vermeye ayarlamayin bu cihazi, ozellikle yatarken.aksi takdirde ertesi gun her tarafinizdan inanilmaz agrilar yukselir.
reklamlarda stresi yeneceği, mutluluk vereceği falan yalanlarıyla satmaya çalışılan serinleme aletleri.

kredi almışsın ödeme günü gelmiş cepte para yok. canın sıkkın...
-hanım aç şu vantilatörü de neşe bulak.

tuttuğun takım şampiyonluğu kaybetmiş. arkadaşlarla muhabbet ediyorsun.
-o kadar moralim bozuldu, o kadar moralim bozuldu ki; allah’tan imdadıma vantilatör yetişti. kış mış demedim açtım.

eve gelinir. velet ortalarda görünmemektedir.
-hanım nerde bizim oğlan. nolmuş karne neticeleri?
+bey, içerde vantilatörün karşısında.
-ulan ben onun...?
0 /