uche

wilson
ben daha ilkokulda bir veletken turkiye’ye transfer olan, ben egitimimi tamamlayip 2 yildir calisiyor olmama ragmen hala inata turkiye’de futbol oynayan nijerya devsirmesi dayi insan. super bi kisilik. takdir etmek lazim.
made in heaven
yillardir turkiye’de top oynamasina ve hatta turk vatandasligina gecmesine karsin bunca yillik bir futbol izleyicisi olarak agzindan turkce tek kelime duyamadigim yarma.
hukukchu
90.dakikada bjkye attığı gol ve fbnin 0-3geriden gelip 4-3 aldığı antep maçında beraberlik golünü atarak takımını ateşleyen ve an itibarı ile istanbulsporda oynayan,fb taraftarının kalbinde ayrı bir yeri olan futbolcu.
schenardi
i love u ucheeeee i love u ucheeeeee....! bu tezahürat tribünlerde çok söylendi çok çağırıldı uche istanbulspor formasıyla şükrü saraçoğlu çimlerine ayak bastığında bile... bu sözü tezahürat olarak dile getirmeseler de diğer takım taraftarlarının bile sevdiği sevmese de saydığı ender fenerbahçe sembollerinden biridir uche okechukwu. bunu da o ağırbaşlılığına sahada olup biten hiçbir şeye (buna ayak kemiğinin paramparça olması dahil!) aşırı tepki vermemesine, türkiye ye ve türk insanına inanılmaz biçimde adapte olup bunu diğer afrikalılar gibi ekranda şebeklik yaparak gösterme çabası içine girmemesine, yani aslında kısaca karizmasına borçludur arada bazı hatun kişilerle adı anılsa da bu adam bu karizması sayesinde olacak hiç televole malzemesi olmadan da buradaki yaşantısına devam edebilmiştir. aynı zamanda kendisi türkiye’de en uzun zaman forma giymiş yabancı futbolcudur da diyecem ama kendisi malum yabancı değildir artık o da türk nüfus kayıtlarında benim gibi türk vatandaşı olarak gözükmektedir türk nüfus kayıtlarında adı deniz uygar olarak geçer fakat o hepimiz için yalnızca uche dir. o bizim i love u uche diye kıçımızı yırtmamıza neden olan üstün insandır...
van ness
şu sırasalar bir emlakçı tarafından dolandırıldığını iddia eden eski futbolcu yeni menajer.

http://video.milliyet.com.tr/videolar.asp?page=2&aranacak=&kanal=3&id=3445&tarih=2007/01/30

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol