tuncel kurtiz

0 /
adrenokortikotropik
okan bayülgenin çektiği fotoğraflarda yüzünün her çizgisinde bir yaşanmışlık bulabilmenin mümkün olduğu, kendine hayran bıraktıran karizma fıçısı. düşüncelerinden ötürü memleketini terketmek zorunda kalmış olanlardan ne yazık.
mad
ezel dizisinde leziz bir rol üstlenmiştir kendisi. ses tonu olsun mimik olsun efsaneleşiyor oynarken. hele ki repliklerin ağzından döküldüğü an.
mad
efsane adam, oyuncu, sanatçı, büyük insan. harikulade ses. pek çok kişi belki de ismini bilip, kim olduğunu görmemişti. ezel dizisiyle sanki gözler önüne çıktı. aa bu muymuş o yahu denildi onun için. lakin o daha önceden de böyleydi.
rutubet
ismi ve soyismi garip bir şekilde birbirini tamamlamış, ve sanki bu farklı isim ve soyisim bu adama özel siparişle verilmiş hissi uyandıran,nadir şahsiyetlerden.bu sesin, bu suratın, bu tipin ismi tam da bu olmalıydı evet.
diğer bir örnek için;(bkz: göksel kortay)
telsiz arkadasi
son kalan sinemanın "yaşlı kurt"udur kendisi, tiyatral kabiliyeti tartışmasız olan oyuncu şuan ezel adlı dizide "ramiz" rolüne can vermektedir.
ravanelli
bu amcada hep bir fondip atağı sezinliyorum.iyi günde,kötü günde,hastalıkta,sağlıkta hep fondip yapacak gibi.neyse ömrü bol olsun.
isyankarmuhabir
degeri gec anlasilmis, anlasilir anlasilmazda populer kultur ikonu haline getirilmis sahne sanatcisi. oysa ne guzeldi seni sahnede nazimdan siirler okurken, yada bagimsiz filmlerde izlemek, istiklalde yururken rastlamak, kucuk bir tebessumle selamlasmak, degdi mi simdi vadili pusulu dizilerin izleyicilerinin agzina oyuncak olmak. umarim degmistir
independence
bugune kadar tamamen benim cehaletim uzerine sadece ezel’den bilirdim kendisini. ancak $u dakikalarda ntv’de yayinlanan tuncel kurtiz ve dostları isimli bir nevi belgesel programini hayretler icerisinde izliyorum. hani o adama bu anlatacaklarini ezberletmeye kalksan mumkun degil ki bu kadar takilmaksizin anlatsin. bu adam bu anlattiklarini gercekten biliyor, gercekten okumu$ yani program formatina uyayim diye ezberlememi$, cidden eskilerden beri hatim indirmi$ bu kitaplara besbelli.

oyle $eyleri oyle guzel anlatiyor ki, gec kar$isina al bir duble rakini ve sadece sus, sadece o konu$sun sen dinle, sen dinle o konu$sun. ben bugune kadar bir hocam vardi profosor, bir onun icin boyle du$unmu$tum, bir sunay akın icin ve $imdi de bir tuncel kurtiz icin boyle du$unuyorum.

allah ona uzun omurler versin.
independence
bugun bir kere daha $ahit oldum ki buyuk oyuncu kendisi. ezel’de selma’nin oldugu sahnede ezel ramiz’i tutmaya cali$iyor selma’nin cesedinin yanina gitmesin diye ve o anda tuncel kurtiz kelime bile etmeksizin sirf mimikleri ile o kadar cok $ey anlatiyor ki, akillara zarar yemin ederim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol