tropic thunder

independence
on soz olarak soylemeliyim ki, kesinlikle ama kesinlikle izlemeyin bu filmi, bu filme ayirdiginiz zaman ile gidin cicek sulayin, ne bileyim 100 metrede rekor kirin, sirikla atlayin, ne yaparsaniz yapin ama emin olun ki yaptiginiz her $ey bu filme ayirmi$ oldugunuz zamandan cok ama cok daha degerli olacaktir.

$imdi filmi kisaca tanitalim.

bir sava$ filmi cekilmesi icap etmektedir ve kahramanlarimiz film setindedir. film setinde bir performans elde edemeyince de filmin yonetmeni oyunculari alir ve ormanin ortasinda her tarafinda du$manlarin bulundugu bir yere birakiverir. amac filmin gercekci olmasidir.

al sana konu. $imdi yonetmen ve oyunculara gecelim.

ben stiller bu filmde hem yonetmen hem de oyuncu. senaryo hem ben stiller’e hem de justin theroux’a ait.

oyuncular; jeff kahn, anthony ruivivar, jack black vs. film 2008 yapimi ve turkiye’de 10 ekim 2008 tarihinde vizyona girmi$.

son sozum de $u olacak ki yonetmenin de, senaristin de, oyuncularin da allah belalarini versin. lan 25. dakikada kapadim filmi, bu kadar mi rezalet olur.

http://www.imdb.com/title/tt0942385/
seddad bin ad
sırf tom cruise’un dans performansı için bile ’sonuna kadar’ izlenmesi gereken film. şaheser değil, eğlencelik. absürd gibi değil gibi. filmde asıl yapılmak istenen hollywood yıldızlarının ne kadar boş beleş işlerle uğraştıklarını anlatmak, aslında birer hiç olduklarını vurgulamak. para babası isterse film olur, eğitimli ve yetenekli broadway oyuncuları yan rollerde sürünürken vitrini olan boş kafalıların, sahtekarların parayı götürdüğünü anlatmak. oyuncu psikolojisiyle, metot oyuncularının saplantılı gözlem çabalarını vurgulamak. abidik gubidik ’iki gay papazın aşkı’ gibi aykırı filmlerin akademide rağbet gördüğü ve ödül aldığını izleyicinin gözüne sokmak. film portföyünü geniş tutmak ve atilla dorsaylaşmadan filmi izleyerek yorumlamak daha sağlıklı olabilir kanımca. velhasılı kelam izafi olarak; izlenebilir, eğlencelidir.
benduruyorumsebagitti
tv başından kalkmak üzereyken dreamworks girdi ekrana. işte, dedim güzel bir filme denk geldik.
fakat o da ne?
tom cruise, robert downey jr, nick nolte, komedi filmlerinden tanıdığımız ben stiller, sorunlu rollerin adamı jack black...
ama...
biraz uyduruk aksiyon, biraz uyduruk komedi, bir hayli mesaj kaygısı...
neyse, bu da böyle bir film işte, deyip izlemeye devam...
bir filmden beklenebilecek 100 şeyin 99’unu karşılamayan tuhaf bir şey olmuş. vermeye çalıştığı bir yığın mesaj olduğuna da eminim de normal bir zamanda, normal bir kafayla pek izlenir değil. yani süne zararlısı olsa ekranda, o da izlenecekti.
ben stiller’ın filmin yapımcılarından olması dikkatimi çekti. bizde kebapçı, oto kuaförü falan açan şarkıcı, oyuncu, futbolcular aklıma düştü. cem yılmaz ve mahsun kırmızıgül’ü sevgiyle andım.


galahad
yok arkadaş, ben bu amerika yapımı komedilere gülmeyi geç, tebessüm bile edemiyorum. aşırı dikkatli şekilde diyalogları takip ediyorum, sahnelerdeki her detaya bakıyorum ama olmuyor. sorun büyük ihtimalle bendedir ama bu filmin de pek fazla iddiası yoktu. yani beni güldürürecek kadar yarılmalık bir yapım varsa da, bu o film değilmiş.

yarısını biraz geçince dayanamadım kapattım artık. oyuncu kadrosu şampiyonlar gibi ama icraat sıfır. keşke ben de gülebilsem.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol