trakya üniversitesi

strahd
öğrencilerinin en büyük tercih sebeplerinin; puanlarının istanbul içi okullara yetmiyor olması veokulun istanbula yakın olması olan okul. ayrıca istanbuldaki okullardan daha çok istanbullu olduğunu düşündüğüm, pek sevmediğim okulum.
zat  muhterem
büyük bir kısmı edirnenin hemen içindedir.. ilk gittiğinde burası ne böyle dedirten ilk senenin bitiminde insanın hoşuna gitmeye başlayan ve gitgide alışılan bir yapısı vardır..

okuduk geldik ama içimdeki özlem hala bitmedi 2 haftada bir kesin giderim öğrenciymişim gibi takılırım arkadaşlarımla..
steroid
merkezi öğrenciye endeksli ufak bir kente konuşlanmış üniversite.
istanbul’da bir haftada yediğiniz parayla burada bir ay kalabilirsiniz. tabi insan gibi öğrencilik yaparsanız. malesef bu da çoğu kişi için pek mümkün değildir. ucuz kiralar, 24 saat açık tekeller, ucuz bira verilen barlarda allahın her günü yapılan bölüm partileri, ana kampüsün karşısında boy boy dizilmiş piyasa cafeler bu üniversitenin artıları arasındadır.

istanbul’da karşıya gitmek için harcadığınız vaktin yarısı kadar sürede bulgaristan’a veya yunanistan’a gidebilirsiniz. dolayısıyla içki sigara kaçakçılığında van’la rekabet edecek düzeydedir.
ayrıca 15 bini kız olmak üzere 20 bin öğrencisi bulunan bu ilim irfan yuvasında eşek değilseniz üniversitede kızlar teklif ediyomuş efsanesi de mümkün sayılır.
her açıdan hızlı bir ortama sahip bu üniversitede, aynen bana da söylenen gibi ya fırlama olunur ya militan. tabi insan gibi ders çalışıp,okuyup zamanında mezun olma gibi bir olay da var ama bu sadece çok küçük bir öğrenci yüzdesine hitap eden bir ihtimaldir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol