trafik lambası yeşile dondugu an kornaya abanmak

candela
hiçbir işi ve acelesi olmamasına karşın yaptığında büyük haz alan türk milletimin yaygın ve ırsi hastalığı.
redcrow
bazı hayvanlar daha ışık kırmızıda ve geri sayım devam ederken son saniyelerde başlarlar kornaya basmaya.olay tamamen güdüseldir bu canlılarda ve kendilerine boka bakar gibi bakmak gerekir..
ifa
nereye yetişmek için erkenden kornaya bastıklarını çözemediğim ve onların ruh halini anlamak için ışık yeşile dönmeden benimde aynı hareketi yapmama kadar giden bir mazisi olan fakat bu hareketi yaptığımda milletin bana terbiyesizmişim gibi baktığını gördüğümde bir daha pratik olarak psikolojik gözlemler yapmamı engelleyen durum.
van ness
bu sinirde olsa bazı durumlarda uygulanması gerekir. trafik yoğunlaşmaya başlamış zaten uzun bir kırmızı ışık beklenilmiş ve yeşilde 8-9 sn yanacak ve öndeki davar görünümlü şöför gaza basmıyacak. 4 sn geçecek tık yok zayen 5 sn kalmış kırmızıya. doğal olarak yapılır ama zaruri hallerin dışında yapmak hayvanlığa girer.
bloody mary
şimdi efendim ben bu insanları anlamıyorum..yani yeşil ışık yandığı vakit ışıkların ötesine geçmek isteyen harika beyinlerden çıkma bir hareket bu..-çok acil durumları kastetmiyorum elbette-
ama bu insanlar düşünemiyor mu acaba, yani yeşil yandığı anda ışıklara en yakın araba hiç vakit kaybetmeden geçse dahi kornaya basan mükemmel yaratık illa ki beklemek durumunda kalır..en öndeki arabanın arkasındadır nihayetinde, bunu anlayınız artık..
artemisia
hayatta seri araba kullanabilmekten başka hiç bir becerisi olmayan, trafikte ona buna korna basıp, diğer araçların en ufak hatalarında dışarıya polat alemdar bakışları fırlatan ucubenin yaptığı davranıştır. bayanları sıkıştırıp, öndeki arabaya makas atarak tüm egosunu tatmin etmeye çalışan, kendini trafikte kabadayı, tapılası sanan, trafik biraz aksayınca iğrenç sol kolunu camdan çıkarıp boktan ağzını açan, tek söz sahibi olduğu yer maalesef ki trafik olan az gelişmiş beyinleriyle araba kullanan hayvanlar da bu abanma hareketini sıklıkla tekrar eder. hiç muhattap olmadan arkanızı dönüp gülünmesi elzemdir zira bunu yapan ilkel insan yapacak hiç bir işi olmadığı için size sarabilir, kaza yapmanıza sebep bile olabilir.
phaloe
yapılmaması gereken harekettir. önünüzde duran arabanın motor özelliklerini bilmiyor olabilirsiniz, korna çalmanızın ardından öndeki şahısla ufak bir gözgöze gelme yaşayıp ardından bir pis sırıtış eşliğinde önünüzden uzayıp gidebilir hatta aynadan tekrar bir pis bakış atıp "noldu arkadaşım korna çalıyodun gelemedin" tarzı imalı bakışlarla karşılaşabilirsiniz.
isimsizkahraman
sanırım istanbulun üstüne patentli bir olay.insanların kültür seviyesini belirleyen bir olay.bakın korna çalan tiplere demek istediğimizi anlayacaksınız.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol