the man from earth

eldrun
14000 yaşında olduğunu söyleyen bir adam ve belli dallarda profesör olan arkadaşları arasında, bir evin odasında diyaloglarla geçip giden film.
eldrun
filmin bir sahnesinde karakterlerden biri evine gidip star trek izleyeceğini söyler.filmin senaristinin orjinal star trek serisinde bir kaç bölümün yazarlığını yapmasına güzel bir göndermedir bu olay kanımca.
goshenit
iyi film vardır, iyi senaryo vardır.burda da cidden iyi senaryo var. bir insanı tek bir odanın içinde geçen, görsel şölenden uzakta olan bir filme ne kadar adapte edebilirsiniz? bunlar yapmış. aferin.
independence
richard schenkman yonetmenliginde cekilen, ba$rollerinde david lee smith, tony todd ve john billingsley gibi isimlerin yer aldigi 2007 ciki$li guzel film. ba$rollerde zaten toplamda 7 ki$i oynuyordu sanirim, yan rol diye bir $ey de yoktu filmde. oynayan herkes ba$roldeydi.

14 bin ya$inda oldugunu iddia eden bir adam ve bir oda dolusu insan. film sadece bir odada bir adamin anlattiklari ile geciyor ama deh$et bicimde surukluyor insani. gorsellik yok, filmi izlemeseniz konu$malari mp3 formatinda bile dinleseniz degi$en bir $ey yok, ayni keyfi alacaksiniz.

mutlaka izlenmeli.

imdb linki icin;

http://www.imdb.com/title/tt0756683/
greyfurt
kurgu bozuk, karakterler oturmamış, hikaye sıradan... hiç beğenmedim. izleseydim bile beğenmeyeceğime eminim. kısaca vasat film.
gicikcik
filmdeki profösörlerle her dilimden birini bulmuşlar inanmayan,inanmak isteyen ,kıskanan vb. gayet güzel bir bilim kurgu filmi ama bu sonu hak etmiyordu bence daha farklı olabilirdi.
suphe
film arşivimin 1 numaralı filmidir. hala ara sıra açar izlerim bu muhteşem diyalogları ve sağlam kurgu yeteneğini. ecnebilerin beyazperdede bizden çok daha fazla üstün olmasının sebebi dogmatik inançlarının olmaması ve herşeyi sorgulayarak kabul etme yeteneklerini, senaryolarına da yansıtmaları şahsi düşünceme göre. bu film de bu düşüncemin tam olarak bir yansıması olduğu için bana kendini hayran bırakmıştır. bir diğeri için;
(bkz: the sunset limited)
fjhyf
bir sinema filmi olarak felaket. ne oyunculuklarda ne de sinematografide ele gelir tarafı var. teknik değerlendirmelerin hepsinden sınıfta kalır ama film yine de iyi bir film çünkü fikir güzel, bilimsel bir merakı körükleyen ilgi çekici anlatımı var, ölümsüzlük hakkında olması izleyiciyi daha en başta etkileyen-yakalayan çekici bir içerik, yakın dostların bir arada takıldığı tanıdık bir ortamda geçiyor ve hayatı bambaşka bir gözle tekrar görme imkanı veriyor. sırf bu sebeplerden bile izlemeye değer. yoksa psikoloğun silah çektiği sahne veya her profesör arkadaşın ayrı bir toplumsal karaktere uygun klişelikte tipler olmaları, insan ilişkilerini tasvir edişinin ilkokul çocuğu seviyesinde olması, sonundaki acemice sürpriz final çekimi falan pek olmamış. filmi yapan adamın derdi fikrini bir müsamere ile sahneye sermekmiş ve onu yapmış. işin sinema kısmını da elinden geldiğince kıvırmış.
zevkle izledim. bu kadar bütçeyle ve bu kadar acemilikle bile ne güzel bir film çekilebileceğinin kanıtı. modern gişe filmlerindeki orijinal fikir kıtlığının tam bir anti-tezi.
ebola
bir arkadaşımın ısrar ile izledim.
12 kızgın adamın yönetmeni çekse nasıl bir şey çıakrdı, merak etmiyor değilim...

.. ya haklıysa eleman?

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol