the expanse

herkonudafikrimvar
Enginlik anlamına gelen abd yapımı yüksek bütçeli ve yüksek görselli dizinin 2. sezonu yayınlanmaya devam ediyor.
günümüzden 200 yıl sonrasını anlatan dizide insanlık mars'ta ve uzay istasyonlarında kolonileşmiş durumdadır.
ancak mars kolonisi ve dünya 2 farklı süper güç olarak bir soğuk savaşın içerisindedir.
beğenerek izliyorum
herkonudafikrimvar
senaryoyu kim yazdıysa ellerinden, görsel efekt yönetmenini de gözlerinden öperim.
son zamanlarda izlediğim en iyi dizi.
uzayda bir boka yaramayan varlıklar olduğumuzu birebir benim cümlelerimle açıklamış adam 2. sezon 2. bölümün sonundaki bilim adamı.
independence
yeni denk geldigim ve az sonra izlemeye baslayacagim dizi.

boyle diziler var haberimiz yok, cok yerde hakkindaki yorumlari okudum millet bayilmis ama yine soyluyorum, haberimiz yok.

yahu bilim kurgu dizisi, insan bi mesaj atar haci bak soyle soyle bir dizi var der ama yok iste, nerde. iletisimi daha guclu tutmaliyiz sozluk olarak.
galahad
birkaç sene benim de beklettiğim diziydi. başlamamla 9 bölüm gitti. ilk sezonun final bölümünü vizelerin sonrasına bıraktım. görsellik çok iyi, oyuncuların neredeyse hepsi iyi, senaryo da idare eder, sesler ve atmosfer ise muazzam.

şöyle genel yorumlara baktım, ilk sezona dayanamayıp yarıda bırakan çok insan olmuş. aynı şekilde ikinci sezonda da bırakanlar olmuş. ben henüz ilk sezondayım ama yine yorumlara bakacak olursak, üçüncü sezondan sonra diziye farklı bir dokunuş gelmiş. sebebi ise malumunuz, dizinin hakları amazon tarafından alındı. büyük ihtimalle asıl patlamasını da üçüncü sezonla yapmıştır. biz daha gelemedik tabi...

büyük ekranda sadece 9. bölümü izledim. keşke telefonun ekranında heba etmeseydim. bu diziyi koca koca ekranlarda değerlendirmek lazım. yoksa görsellik bildiğiniz çöpe gidiyor. hiç bir şey anlaşılmıyor.

dizi, uzay ve bilim kurgu açlığını gideriyor ama ilk sezonu genelin de bahsettiği gibi çok abartılacak düzeyde değil. ben ve benim gibi türü sevenler hoşlanıyor ama herkes sabretmeyebilir. sabredememiş de zaten..

dizinin, benim için şimdiye kadar bir tane olumsuz yanı oldu. bazı miller sahnelerinde baygınlık geçirecektim. adamın oyunculuğu kötü değil de öyle bir rolü var ki, konuştuğunda içim daralıyor. saçı desen zaten ayrı bir muhabbet...
genel yorumlar da benim tersime, herkesin favori karakteri olmuş. ben sevemedim.

bunların dışında, dizi güncel olarak devam ediyor. şu an 5. sezon 10. bölümle beraber sezon finali yapmışlar. ancak 6. sezonla beraber dizi final yapacakmış. pek üzülecek bir durum değil çünkü epey fazla bölüm var. bakalım biz ne zaman bu bölümlere gelebileceğiz. favori dizilerimden olmasını çok isterim.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol